آزمون ماک آیلتس چیست؟

آزمون آزمایشی آیلتس IELTS یا همان آزمون ماک آیلتس ، در واقع نمونه شبیه سازی شده آزمون اصلی میباشد. در این آزمون تمامی استاندارد ها و قوانین آزمون آیلتس رعایت می شود، شما با شرکت در این آزمون می توانید میزان آمادگی و مهارت های خود را برای شرکت در آزمون آیلتس بسنجید و با نحوه برگزاری آزمون و همچنین تصحیح پاسخ ها و نمره دهی آشنا شوید. همین قرار گرفتن در شرایط آزمون باعث می شود تا به خوبی به درک صحیح و تجربه‌ای واقعی از شرکت در آزمون IELTS دست پیدا کنید.

انواع آزمون ماک “MOCK” آیلتس

آزمون آزمایشی ماک آیلتس نیز، همانند آزمون اصلی آیلتس به دو روش برگزار میشود:

  1. آزمون ماک آیلتس آکادمیک
  2. آزمون ماک آیلتس جنرال

در هنگام ثبت نام در آزمون ماک، باید با آگاهی کامل از تفاوت دو نوع این آزمون، با توجه به نیازتان آزمون مورد نظرخود را انتخاب کنید. میتوانید برای آشنایی بیشتر با انواع آزمون آیلتس مقاله همه چیز درباره آزمون آیلتس را مطالعه نمایید.

شاید جالب باشد بخوانید :

آزمون آزمایشی ماک IELTS مناسب چه کسانی است؟

آزمون ماک نیز دقیقا مشابه آزمون اصلی آیلتس است و فردی که در این آزمون شرکت می کند باید از تسلط نسبتا خوبی، در پاسخ دهی به تسک‌های آزمون برخوردار باشد. بنابراین زمانی می توانید در این آزمون شرکت کنید که با نکات کلیدی مربوط به آزمون آیلتس آشنا باشید و روش‌های مدیریت زمان را هم بدانید. این آزمون رایگان نیست و باید بابت برگزاری و تصحیح آن هزینه پرداخت کنید.

مزایای شرکت در آزمون ماک آیلتس

  1. این آزمون ارزان و در دسترس است و معمولا در اکثر آموزشگاه های مطرح زبان انگلیسی برگزار می شود.
  2. آزمون ماک، بهترین روش برای محک زدن میزان معلومات و آمادگی شما در آزمون آیلتس به شمار می آید.
  3. اعتماد به نفس تان را بالا می برد و باعث می شود تا نقاط ضعف خود را شناخته و آنها را اصلاح کنید.
  4. باعث ایجاد انگیزه در شما و مدرسین می شود تا برای به ثمر رساندن زحماتتان بیشتر تلاش کنید.
  5. در آزمون آزمایشی ماک آیلتس سنجش بی طرفانه است و یک شاخص استاندارد به عنوان وجه تمایز بین زبان آموزان در نظر گرفته می شود.
  6. نتایج به همراه کارنامه تحلیلی در کمترین زمان ممکن به دست زبان آموزان می رسد.

ویژگی های آزمون آزمایشی ماک آیلتس

سؤالات Unseen

تمامی سؤالات آزمون آزمایشی ماک “Unseen” هستند؛ به این صورت که از هیچ منبع یا کتاب آموزشی کپی برداری نشده اند و زبان آموزان قطعاً با سؤالاتی دیده نشده روبرو خواهند شد!

استفاده از سئوالات استاندارد و Unseen

طراحی سوالات آزمونهای آزمایشی IELTS از لحاظ سطح سختی یا سهولت سؤالات، سطح تمایز پذیری سؤالات، توزیع منطقی پاسخها و Construct Validation کاملا استاندارد است تا داوطلبان بتوانند ارزیابی صحیح دقیقی نسبت به عملکرد خود در آزمون آیلتس داشته باشند.

تصحیح بخش Writing توسط پنل ممتحنین

هر Writing در ماک آیلتس توسط حداقل دو ممتحن عضو پنل تصحیح می‌شود که این امر موجب بالارفتن reliability نمرات خواهد بود.

برگزاری Pro-Mock Masterclass Sessions

پس از ماک آیلتس جلساتی تحت عنوان Pro-Mock Masterclass با حضور اساتید آیلتس برای کلیه‌ی شرکت ‌کنندگان در این آزمون آزمایشی برگزار می‌شوند تا راهکارهایی جهت عملکرد بهتر شد داوطلبین در امتحان اصلی به آنها ارائه می‌شود.

امکان برنامه ریزی بلند مدت برای شرکت در آزمون

داوطلبان می توانند با توجه به زمان شرکت در آزمون اصلی، جهت ثبت نام در یک یا چند آزمون ماک آیلتس اقدام کنند و در فواصل زمانی تعیین شده در آزمون شرکت کرده و میزان پیشرفت خود را ارزیابی کنند.

 

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما داوطلبان عزیز قرار گرفته باشد و در جهت موفقیت شما در آزمون آیلتس کمک کننده باشد؛ شما میتوانید جهت تعیین سطح رایگان توسط کارشناسان مجرب و ثبت نام در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس استاد شانژاد به وبسایت گروه آموزشی شانژاد مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − دو =