آشنایی با انواع خداحافظی به زبان انگلیسی

شاید با دیدن عنوان این مقاله با خودتان بگویید که مگر چند نوع خداحافظی به زبان انگلیسی وجود دارد . همه ما با دو کلمه bye و goodbye  آشنا هستیم ولی این کلمات دیگر خیلی تکراری شده اند . کلمات شیک تری هم هستند که میتوانید جایگزین کلمه goodbye  کنید و به دوستان و همکارانتان بگویید. ما در این مطلب این کلمات را به دو دسته رسمی و غیر رسمی تقسیم کردیم تا شما بتوانید این کلمات را در جایگاه مناسب به کار ببرید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

خداحافظی غیررسمی

بهتر است از این کلماتی که در این بخش معرفی میکنیم فقط در موقعیت های خیلی دوستانه استفاده کنید و آن را در هنگام گفت و گو با رئیستان یا موقعیت های رسمی به کار نبرید زیرا یک نوع بی احترامی محسوب میشود.

۱- Bye  : ساده ترین نوع خداحافظی خلاصه کردن goodbye  است که احتمالا از قبل با این کلمه آشنایی داشته اید.

۲- See you later/ See you/ Later : این عبارت بیشتر میان خانواده ، دوستان و اشخاصی که قرار است دوباره آن ها را ببینید استفاده میشود.

شاید جالب باشد بخوانید :

۳- It was a nice to see you again/ It was nice to see you/ Nice to see you : این عبارت برای اشخاصی مناسب است که همدیگر را هر از گاهی میبینند . دوستانی که همیشه یکدیگر را ملاقات میکنند و یا قرار است به زودی هم را ببینند از این عبارت استفاده نخواهند کرد.

خداحافظی رسمی

این کلماتی که در این قسمت به شما یاد میدهیم را میتوانید در جشن های رسمی ، محیط کار و گفت و گو های رسمی استفاده کنید. این کلمات میتوانند جایگزین کلمه goodbye باشند.

۱- Have a good/nice day : شما می‌توانید به جای کلمه Day از کلمه‌هایی همچون Weekend، Holiday، Meeting و lunch استفاده کنید.

۲- Nice knowing you : این کلمه را میتوانید در اولین ملاقات ها استفاده کنید.

۳- Take care:این کلمه حس صمیمیت را منتقل می کند ، بیشتر بین افراد غریبه استفاده می‌شود.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. شما می توانید با شرکت در کلاس های تدریس خصوصی مکالمه موسسه مای آیلتس با جملات و اصطلاحات بیشتری آشنا شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 7 =