آشنایی با پلتفرم آموزش آنلاین کارینومیت

 
با فراگیر شدن آموزش آنلاین و در نظر گرفتن مزایای آن با بررسی نیازمندی ها، کمبودها و مشکلات موجود در داخل کشور، شرکت کارینوتِک توانسته مجموعه کاملی از ابزارهای آموزش مجازی مانند ادوب کانکت را فراهم نماییم و در مسیر رسیدن به دنیایی بهتر، قدم های بهتری بردارد.
کارینوتِک، زیرساخت های لازم برای میزبانی سمینارهای آنلاین و برگزاری هرچه بهتر وبینارها، دوره‌های آموزشی و جلسات آنلاین، همچنین وب‌کنفرانس را فراهم نموده است.

پلتفرم آموزش آنلاین کارینومیت چیست ؟

کارینومیت (KarinoMeet) یک پلتفرم برگزاری آموزش آنلاین و سمینار در وب یا همان وبینار و جلسات مجازی است. کارینومیت محصول بومی شده شرکت کارینوتِک است که از سال ۱۳۹۸ آغاز به کار کرده و سرویس کارینومیت از سال ۱۳۹۹ به بهره برداری رسیده است و در حال حاضر هزاران شرکت کننده از این زیرساخت و پلتفرم استفاده می نمایند.
 
استفاده از کارینومیت نیز مانند دیگر سرویس ها و پلتفرم های آنلاین، با همه‌گیری کرونا افزایش یافته است. این پلتفرم، در دوران شیوع کرونا میزبان وبینارها و جلسات مجازی بسیاری در حوزه‌های گوناگون بوده است. علاوه بر اشخاص حقیقی، افراد حقوقی و سازمان‌های بسیاری نیز از این پلتفرم برای برگزاری رویدادهای آنلاین و وبینارهای خود استفاده کرده‌اند.

کارینومیت چه کاربردی دارد ؟

چنانکه پیش از این نیز اشاره شد، از کارینومیت برای برگزاری وبینارها، کلاس‌های آموزش آنلاین و جلسات مجازی استفاده می‌شود. با شیوع کووید-۱۹ و روی آوردن افراد و سازمان‌ها به راهکارهای آنلاین مانند برگزاری سمینار آنلاین، کلاس و حتی جلسات مجازی، کارینومیت از جمله سرویس‌های است که توانسته سهم بسزایی در این امر داشته باشد.

امکانات کارینومیت چه هستند؟

کارینومیت با امکاناتی که دارد گزینه بسیار مناسبی برای برگزاری وبینارها، کلاس‌های آنلاین و جلسات مجازی می باشد. از جمله امکانات کارینومیت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱. تخته سفید چند کاربره
۲. اتاق های کار گروهی
۳. چت (عمومی و خصوصی)
شاید جالب باشد بخوانید :
۴. نظرسنجی
۵. یادداشت های مشترک
۶. شکلک ها
۷. اشتراک گذاری صفحه نمایش
۸. اشتراک گذاری فایل های PDF, word, excel و…
۹. ضبط دوربین
۱۰. محدود نمودن دسترسی شرکت کنندگان
۱۱. پخش فیلم 

مزایای کارینومیت چیست؟

استفاده از کارینومیت مزایایی را برای کاربران دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
  • عدم نیاز به نصب برنامه: کاربران برای کار با کارینومیت نیاز به نصب برنامه خاصی ندارند و کاملا تحت می باشد و با هر مرورگری سازگاری دارد.
  • محیط ساده، کاربردی و فارسی : با توجه به اینکه افراد با گروه‌های سنی مختلف از ابزار کارینومیت استفاده می‌کنند، فارسی بودن این ابزار و سهولت استفاده از آن ویژگی مهمی محسوب می‌شود.
  • تنظیم دستی و اتوماتیک کیفیت دوربین: در کارینومیت، امکان تنظیم هوشمندانه کیفیت تصویر ویدئو با توجه به سرعت اینترنت کاربران وجود دارد. در واقع،‌ کارینومیت به طور خودکار و با بررسی کیفیت ارتباطی شرکت‌کنندگان در وبینار و کیفیت نمایش تصویر را تغییر می‌دهد.
  • سرورهای داخل کشور : کارینوتک تمامی سرورهای خود را در دو مرکز داده مجزا بر روی زیرساخت ابری شرکت هاست ایران با پهنای باند بیش از ۶۰ گیگ بر ثانیه نگهداری می نماید.
  • پنل کاربری: کاربران در کارینوتک بعد از ثبت‌نام در این سایت از یک پنل کاربری برخوردار می‌شوند که در آن می‌توانند اتاق ها، شرکت کنندگان، برگزارکنندگان و حتی فیلم های ضبط شده رویداد خود را ببیند.

نحوه استفاده از کارینومیت در موبایل و  دسکتاپ

برای استفاده از کارینومیت روی موبایل یا کامپیوترهای دسکتاپ، نیاز به دانلود و نصب برنامه خاصی نیست و کاربر می تواند با استفاده از مرورگر وب، از کارینومیت استفاده نمایند.

مصرف اینترنت کارینومیت چقدر می باشد؟

مصرف اینترنت در کارینومیت بستگی به نوع ابزارهای دارد که در جلسه آنلاین برگزار می گردد دارد. اگر جلسه صوتی باشد نیز نسبت به حالت جلسه تصویری، حجم مصرفی اینترنت کاربر کمتر خواهد بود.
ولی در صورت استفاده از قابلیت‌های ویدئویی مانند پخش زنده ویدئویی، نمایش فیلم، به اشتراک گذاشتن صفحه دسکتاپ طبعا حجم اینترنت بیشتری مصرف می‌شود. ولی، با توجه به اینکه مصرف اینترنت داخلی است میزان حجم مصرفی در مقایسه با سایر سرویس‌های خارجی مشابه کمتر و بعضا نیم بها می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.