آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی

یکی از پر کاربرد ترین دستگاه هایی که قطعا افراد زیادی از آن استفاده می کنند، جاروبرقی است. اگر فشار منفی، داخل مخزن ایجاد شود آلاینده ها به درون مخزن منتقل خواهند شد. از همین رو محبوبیت دستگاه های مکنده به خاطر جمع آوری آلاینده ها بدون منتشر کردن ذرات ریز گرد و غبار می باشد. وظیفه ی جاروبرقی ها این است که خانه ی شما را تمیز نگه دارند اما در بعضی مواقع خودشان هم باید تمیز شوند. از همین رو تصمیم گرفته ایم در ادامه آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی را به طور کامل قرار دهیم تا اطلاعات کافی درباره ی این موضوع بدست آورید.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با شماره نمایندگی سامسونگ در تهران تماس بگیرید و از مشاوران ما کمک بگیرید.

چرا باید فیلتر جاروبرقی را تعویض کنیم؟

قطعا تا به حال برایتان پیش آمده که هنگام جارو زدن خانه متوجه شوید قدرت مکش دستگاه کاهش یافته است. در این مواقع حتما فیلتر جاروبرقی را بررسی کنید به دلیل اینکه اگر این قطعه زیاد پر شده باشد به موتور دستگاه فشار زیادی وارد می شود. این گونه مجبور به پرداخت هزینه ی زیادی هستید زیرا احتمال سوختن موتور بسیار بالا است. در صورتی که دائماً به تعویض موتور جاروبرقی بپردازید هیچ گاه این مشکلات برایتان پیش نخواهد آمد.

آموزش چگونگی تعویض فیلتر جاروبرقی

همانطور که بیان کردیم قصد داریم در این مقاله نحوه ی تعویض فیلتر جارو را به طور کامل و دقیق برایتان توضیح دهیم. پس در ادامه همراه ما باشید تا به راحتی کار خود را با موفقیت به پایان برسانید. اما قبل از توضیح مراحل باید به نکاتی توجه داشته باشید. برای پخش نشدن آشغال ها باید زیر دستگاه یک روزنامه یا پارچه قرار بدهید. کشیدن نوار چسب یا یک نایلون روی جاروبرقی باعث جلوگیری از پخش شدن آلودگی ها در دیگر نقاط خانه می شود. پس این دو نکته را رعایت کنید تا مقدار خاک پاشیده شده را به حداقل برسانید. ناگفته نماند که نکات دیگری نیز وجود دارند که پس از بیان مراحل تعویض فیلتر آنها را بیان می کنیم:

  1. باز کردن محفظه و چک کردن فیلتر دستگاه

در گام اول باید درب محفظه ای را باز کنید. ابتدا لوله ی جاروبرقی را جدا کرده و سپس برای دسترسی به کیسه دستگاه، درب را به آرامی باز نمایید. در گام دوم باید فیلتر یا کیسه رو با دقت بررسی کنید. اگر این قطعه پر شده باشد، قطعا دیگر جایی برای گرد و خاک بیشتر ندارد و باید برای جلوگیری از آسیب زدن به موتور تعویض شود.

  • تعویض کیسه جاروبرقی

قطعا با دسترسی به فیلتر مشاهده کردید که آن در یک قاب قرار گرفته است. آن را به آرامی در بیاورید ولی به یاد داشته باشید چگونگی انجام این کار بستگی به مدل و نوع دستگاه شما دارد. در بعضی از حالت ها یک محفظه مقوایی در بالای کیسه است که به یک دهانه ریز متصل می شود، و در بعضی حالت های دیگر تنها باید یک دکمه را فشار دهید.

نکته های مهم درباره ی فیلتر جاروبرقی

  1. بعضی از جاروبرقی ها سیستم جذب مایعات ندارند از همین رو هیچ وقت نباید با استفاده از آنها سطح های خیس و مربوط را تمیز نمایید. به دلیل اینکه منافذ فیلتر در صورت تماس با رطوبت و نم بسته خواهند شد و این گونه برای دستگاه مشکلات جدی بروز خواهد داد.
  2. اگر فیلتر دستگاه را تعویض کرده اید و قصد دارید برای اولین بار از آن استفاده نمایید باید با قدرت پایین دستگاه را روشن کرده و پس از گذشت چند دقیقه مقدار قدرت را با توجه به نظر شخصی خود تنظیم کنید، آن هم به دلیل اینکه کیسه خالی است و اگر فشار هوای زیادی داخل آن برود، پاره خواهد شد.

چه زمانی برای تعویض فیلتر دستگاه مناسب است؟

آموزش نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی

ظرفیت هر جاروبرقی با توجه به مدل ها و برند هایشان فرق دارد که قطعا پس از چند بار استفاده با توجه به آن ظرفیت پر خواهند شد، به همین دلیل مکش آنها دیگر به خوبی کار نخواهد کرد و کثیفی های خانه شما به طور کامل تمیز نخواهد شد. در صورتی که هنگام استفاده از دستگاهتان متوجه شدید که دیگر به خوبی گرد و غبار ها را جمع نمی کند، آن موقع بهترین زمان برای تعویض فیلتر می باشد. با تعویض این قطعه کیفیت نظافت جاروبرقی را افزایش خواهید داد.

آیا تعویض فیلتر جاروبرقی ضروری و مهم است؟

اگر کیسه ی جاروبرقی شما پر شود و توجه خاصی به آن نکنید با هر بار استفاده، ذرات گرد و غبار از لوله بیرون خواهند آمد و در فضای خانه پخش خواهند شد. همچنین ممکن است این ذرات ریز به داخل سیستم تنفسی شما بروند و قطعا زمینه ساز بیماری برای شما می شوند. حتی ذرات بر روی مواد غذایی هم می نشینند و باعث آلوده شدن آنها می شوند. اکنون به اهمیت تعویض فیلتر جاروبرقی پی خواهید برد در نتیجه این موضوع را کاملا جدی بگیرید و همیشه فیلتر دستگاه خود را بررسی نمایید.

همانطور که در ابتدای مقاله بیان کردیم جاروبرقی یکی از وسایل مهم هر خانه ای می باشد. اگر دستگاه شما آسیب ببیند با توجه به شرایط اقتصادی اکنون، خریدن یک مدل جدید کار بسیار آسانی نیست. به همین دلیل نمایندگی تعمیر جاروبرقی سامسونگ آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی را برایتان کامل و مرحله به مرحله توضیح داده زیرا بالا بردن اطلاعاتتان از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری خواهید کرد. پس تمامی مطالب ارائه شده در این مقاله را با دقت و موشکافانه مطالعه نمایید. همچنین لینک دانلود این مقاله را در ادامه برای شما قرار داده ایم تا بتوانید همیشه از مطالب گفته شده استفاده نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 19 =