آموزش تغییر رنگ رژ لب در فتوشاپ

ادوبی فتوشاپ به یکی از پیشروترین نرم افزارهایی تبدیل شده است که با ویرایش تصویر در این دنیا سروکار دارد. تقریبا تمامی تغییراتی که برای ادیت و روتوش یک تصویر نیاز دارید را می توانید با فتوشاپ انجام دهید و حتی برای این ویرایش ها، روش ها و پلاگین های زیادی وجود دارد. پس نگران این نباشید که روش های مختلفی برای یک ادیت خاص خواهید یافت. در این مقاله قصد داریم در مورد تغییر رنگ رژ لب در فتوشاپ و نحوه انجام این کار در سیستم خود صحبت کنیم. و این یکی از ساده ترین راه ها برای اعمال این تغییرات می باشد. تنها با چند کلیک قادر به عوض کردن رنگ رژ لب سوژه خود خواهید شد. بیشتر افراد مبتدی تا حرفه ای به دلیل تطبیق پذیری و قابلیت اطمینان آن، با این نرم افزار ادیت می کنند. اگر آن را به درستی انجام دهید، مطمئناً نتایج خوبی خواهید گرفت. از روتوش صورت گرفته تا تغییر رنگ، اندازه و انجام کارهای تغییر شکل دیگر را می توانید در فتوشاپ انجام دهید. لطفاً به خاطر داشته باشید که حتی اگر برخی از نسخه‌های Adobe Photoshop نام یا اصطلاحات مختلفی برای ابزارها دارند یا برخی از آنها ممکن است در پنجره دیگری باشند؛ با این حال، مراحل تقریبا یکسان است و شما می توانید آن را به راحتی دنبال کنید. تغییر رنگ رژ لب در فتوشاپ بخشی یک روتوش کامل است که می توانید دوره آموزش بیوتی ریتاچ را انتخاب کنید. این یک دوره آموزش روتوش است که در سایت ایس لرن موجود می باشد.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

آموزش تغییر رنگ لب در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ لب در فتوشاپ یکی از مهم ترین بخش ها در روتوش کردن حرفه ای یک عکس می باشد. علاوه بر این که کار کردن طبیعی روی یک در روتوش حرفه ای مهم است، اما این مسئله را هم در نظر بگیرید که هرچه مهارت شما در روتوش کردن با فتوشاپ بیشتر باشد، بیشتر در روتوش کردن حرفه ای خواهید شد. تنها به روتوش پوست، حذف لک، جوش و خال بسنده نکنید و سعی کنید مهارت های بیشتری را برای روتوش کامل فرا بگیرید تا تمام نیازهای یک مدل یا مشتری را در روتوش بتوانید برآورده کنید.

اکنون اجازه دهید در مورد مراحلی صحبت کنیم که از طریق آنها پاسخ خود را در مورد آموزش تغییر رنگ لب در فتوشا دریافت خواهید کرد:

مرحله شماره ۱

ابتدا باید عکسی را که به ادیت نیاز دارد باز کنیم و از آنجا شروع کنیم. ما باید عکسی را پیدا کنیم که فوکوس روی لب های سوژه وجود داشته باشد. پس از آن باید سوژه را در فوکوس نگه داریم و روی لب سوژه زوم کنیم.

مرحله شماره ۲

برای کشیدن دور لب باید از ابزاری به نام Lasso tool استفاده کنیم. اگر ابزار lasso را در سمت چپ در نوار ابزار پیدا نکردید، می توانید ابزار را در نوار جستجو سرچ کنید و آن را انتخاب کنید. لطفاً در بزرگنمایی تردید نکنید و به اندازه کافی زوم کنید تا بتوانید به وضوح ببینید که روی چه چیزی کار می کنید. این کار باعث می شود هنگام انتخاب مسیر با ابزار lasso، درست و دقیق انتخاب کنید. منظور ما از مسیر، راه یا طرح کلی است که مرز کاری را که می خواهید روی آن کار کنید، مشخص می کند.

مرحله شماره ۳

بعد از اینکه قسمت مورد نظر انتخاب شد، باید محل انتخاب شده را پر کنیم و لبه آن را صاف کنیم تا اطراف لب ها بیش از حد سخت نشوند. برای این کار ابتدا باید Select را انتخاب کنیم، سپس به Modify برویم، بعد Feather را انتخاب کنیم. اگر نمی‌خواهید این مسیر را دنبال کنید، حتی می‌توانید از میانبرها برای دریافت همان جلوه استفاده کنید. برای انجام این کار، Alt + Ctrl + D (برای ویندوز) یا Opt + Cmd + D (برای مک) را فشار دهید. ما باید شدت Feather را در حدود ۳ پیکسل نگه داریم. با این حال، این مقدار به اندازه تصویر و آنچه می خواهید در نتیجه نهایی انجام دهید بستگی دارد.

مرحله شماره ۴

یک پالت لایه ها را مشاهده می کنید و پس از کلیک روی آن باید روی دکمه Adjustment layer کلیک کرده و سپس گزینه Color Balance را بزنید. با انجام این کار، کادر Color Balance را می بینیم و این به شما کمک می کند رنگی را که می خواهید بدهید انتخاب کنید. از آنجایی که روی یک لایه تنظیم قرار دارد، نمی‌توان هیچ پیکسلی را روی تصویر اصلی تغییر داد یا به آن آسیب رساند.

مرحله شماره ۵

بعد از اینکه در نهایت، رنگ موردنظر را انتخاب کردید، روی OK کلیک کنید و تمام! تا اینجای آموزش تغییر رنگ لب در فتوشاپ خوب پیش رفته ایم. شما رنگ رژ لب جدید خود را اعمال کردید. اگر به هر دلیلی فکر می کنید که رنگ رژ لب بسیار قوی است، قطعا می توانید Opacity تصویر را در آن لایه خاص کاهش دهید تا نتیجه طبیعی را به دست آورید.

اگر این مراحل را دنبال و تمرین کنید، مطمئن هستم که می توانید به تغییر رنگ رژ لب در فتوشاپ مسلط شوید.

 

کلام آخر

در این بخش از ویرایش عکس و تصویر، توانایی تغییر رنگ رژ لب در فتوشاپ به مهارت بزرگی برای آتلیه ها و استودیوهای عکاسی تبدیل شده است که برای جذب نیروی روتوش در نظر می گیرند. در نتیجه، اگر می دانید چگونه رنگ لب را در فتوشاپ تغییر دهید، مطمئن هستم که وقتی می خواهید در زمینه مربوطه شغلی پیدا کنید، مزیت بزرگی در رزومه خود خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که هرچه تمرین بیشتری روی هر موضوع در زمینه روتوش عکس انجام دهید، می‌توانید سریع‌تر و کارآمدتر عمل کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 10 =