آموزش درج آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس

بارها و بارها در سایت های مختلف در مورد تاثیر شبکه های اجتماعی در جذب مخاطب صحبت شده است. کانال های سوشال پتانسیل بالایی در دعوت به بازدید سایت دارند. برای این منظور، در سایت های وردپرسی می توانید آیکون شبکه های اجتماعی را هدر، فوتر یا سایدبار درج کنید تا کاربران خود را به شبکه اجتماعی دعوت کنید. بسیاری از کاربران شما در شبکه های اجتماعی به دنبال محتوا، تصویر و فیلم خدمات و محصولات می گردند. به این ترتیب می توانید قشر زیادی از کاربران با پتانسیل بازدید کننده را به سمت سایت خود هدایت کنید. در این مطلب قصد داریم شما را با درج آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس و افزونه وردپرس مربوطه آشنا کنیم.

افزونه های درج آیکون شبکه اجتماعی را می توان در انواع قالب های وردپرس بکار برد. به عنوان مثال در قالب فروشگاهی وردپرس شما می توانید لینک اتصال به شبکه های اجماعی را برای مشاهده فیلم محصولات و مشتریان راضی قرار دهید. این مورد میتواند تاثیر مثبتی بر ذهنیت مخاطب شما داشته باشد. قالب وودمارت یکی از بهترین پوسته های وردپرسی است که می توانید برای فروشگاه آنلاین خود استفاده کنید.

آموزش درج آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس

افزونه simple social icons درج آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس

افزونه simple social icons در مخزن وردپرس به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار گرفته است. این پلاگین با بیش از ۲۰۰۰۰۰ نصب افزونه ای است که به سادگی سفارشی سازی آیکون شبکه اجتماعی که به پروفایل های شما لینک شده اند را می توان انجام داد. تغییر اندازه، رنگ آیکون، تراز بندی راست ، چپ و وسط چین همه ویجت ها را می توان را انجام داد. ما این افزونه را بر روی قالب آسترا وردپرس نصب کرده ایم.

افزونه simple social icons - درج آیکون شبکه اجتماعی د ر وردپرس

بعد از نصب افزونه simple social icons گزینه ای به پیشخوان اضافه نمی شود. بلکه به شما اجازه می دهد تا با استفاده از ابزارک ها، آیکون شبکه اجتماعی را به مکان دلخواه اضافه کنید.

برای این منظور، کافیست از پیشخوان> نمایش> ابزارک ها را انتخاب کنید. سپس Simple social icons را انتخاب و در نواحی که قالب به شما ارائه می کند می توانید آیکون شبکه اجتماعی را درج کنید.

درج آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس از طریق ابزارک ها

بعد از انتخاب ناحیه نمایش می توانید عنوان ابزارک، آیکون، حاشیه و ضخامت آنرا تعیین کنید. در alignment ترازبندی آیکون ها، در بخش Icon color رنگ آیکون در حالت معمولی، در هاور (اشاره موس)، رنگ زمینه و حاشیه در حالت عادی و هاور را تعیین کنید. در ادامه تنظیمات آدرس پروفایل خود را در شبکه های اجتماعی دریبل، فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین  و …. وارد کنید. این افزونه از ۲۲ شبکه اجتماعی پشتیبانی می کند.

تنظیمات افزونه simple social icons - درج آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس

افزونه درج آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس Ultimate Social Media 

همانطور که قبلا اشاره شد افزونه وردپرس زیادی برای انجام آنچه مد نظر شماست وجود دارد. در این بخش به بررسی یک افزونه بسیار کامل برای اتصال به سایت وردپرسی به شبکه های اجتماعی معرفی می کنیم. نصب افزونه Ultimate Social Media مانند سایر افزونه های موجود در مخزن وردپرس است، بنابراین از بیان آن صرفنظر می کنیم. پس از نصب گزینه آلتیمیت سوشال مدیا در پیشخوان قرار می گیرد. این پلاگین تنظیمات زیادی دارد که به ترتیب به آن پرداخته می شود. در ادامه خواهید دید که تقریبا تمامی تغییراتی که بخواهید را می توانید در نمایش آیکون های شبکه اجتماعی اعمال کنید. این افزونه با بسیاری از قالب های وردپرس سازگاری دارد. شما می توانید قالب وردپرس مورد نظر را از راست چین خریداری و این افزونه را بر روی آن نصب کنید.

در تب شماره ۱ می توانید تعیین کنید کدام آیکون از شبکه های اجتماعی نمایش یابند.

در سربرگ شماره ۲ آیکون و آدرس هر کدام از شبکه های اجتماعی را تعیین کنید.

در تب شماره ۳ می توانید موقعیت نمایش آیکون های شکبه اجتماعی را تنظیم کنید.

تعیین موقعیت نمایش آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس Ultimate Social Media

در تب شماره ۴ طرح بندی و انیمیشن آیکون های شبکه اجتماعی را می توانید تعیین کنید. ۱۶ طرح بندی متنوع در اختیار کاربران قرار گرفته است.

افزونه درج آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس با Ultimate Social Media 

در تب شماره ۵ می توانید نمایش تعداد لایک و فالور های هر شبکه اجتماعی را مشخص کنید.

نمایش تعداد فالور و لایک ها در کنار آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس

تب شماره ۶ ترتیب نمایش آیکون های شبکه اجتماعی را می توان تغییر داد.

در تب شماره ۷ می توانید پاپ آپ عضویت در شبکه های اجتماعی را نمایش دهید. متن، سایز، رنگ و فونت پیام عضویت را می توانید رد همین تب تغییر دهید.

در Where shall the pop-up be shown? مشخص می کنید که در کدام برگه ها پاپ آپ نمایش یابد.

تنظیمات پاپ آپ در افزونه Ultimate Social Media 

در تب شماره ۸ علاوه بر ایمیل می توانید یک فرم اشتراک را نشان دهد تا شانس اینکه مشترک شوید را به حداکثر می رساند. در تنظیمات این بخش می توانید فونت، تراز بندی، متن و رنگ دکمه و تکت باکس ایمیل را تغییر دهید.

درج آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس Ultimate Social Media - تنظیمات فرم اشتراک

شبکه های اجتماعی در وردپرس با Meks Smart Social Widget

یکی دیگر از افزونه های درج آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس پلاگین مکس اسمارت سوشال ویجت است. این افزونه بیش از ۴۰.۰۰۰ نصب را در سایت WORDPRESS.ORG تجربه کرده است. این پلاگین بیش از ۱۰۰ آیکون شبکه اجتماعی را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

افزونه mesks smart social widget - درج آیکون شبکه های اجتماعی در وردپرس

پس از نصب این افزونه از مخزن وردپرس می توانید از طریق نمایش> ابزارک ها> Meks Smart Social Widget ناحیه ای را برای نمایش ویجت شبکه اجتماعی اختصاص دهید و تنظیمات مربوط به آیکون و آدرس پروفایل شبکه اجتماعی را تغییر دهید.

به ترتیب در بخش های Title و introduction عنوان و خلاصه ای از پروفایل رابیان کنید. پس از آن شکل و سایز آیکون، نوع آیکون و آدرس آن را وارد کنید.

تنظیمات افزونه Meks Smart Social Widget - شبکه های اجتماعی در وردپرس

 

اضافه کردن لینک شبکه های اجتماعی به سایت باعث می شود کاربران شما را در دنیای مجازی دنبال کنند. رسانه های اجتماعی یک منبع دریافت ترافیک رایگان است. استفاده از صرفا یک رسانه اجتماعی نمی تواند برای همه کسب و کارها توصیه شود. شما باید با توجه به ماهیت کسب و کار و حضور مشتریان خود در شبکه اجتماعی خاص اقدام به سرمایه گذاری کنید. در این مقاله به بررسی افزونه های درج آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس پرداختیم. امیدواریم بتوانید یکی از مناسبترین ابزارها را برای اتصال سایت به شبکه اجتماعی مورد نظر یافته باشید.

2 نظرات
  1. هدایتی می گوید

    سلام. ممنون از مطلب شما… منتها کدوم یکی از این افزونه ها بهتر هستند؟ یا چطور متوجه بشیم بهترینشون کدومه؟

    1. حیدری می گوید

      می تونید توی لوکال هاست امتحان کنید که کدوم سرعت یا ویژگی های مناسب شما را دارد. بعد روی قالب نصب کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + نه =