آموزش روش صحیح باطری به باطری خودرو

احتمالاً وقتی با عجله پشت فرمان ماشین می نشینید و می خواهید خیلی زود ماشین خود را روشن کنید و به جاده بیفتید هیچ اتفاقی نمی افتد. هر بار که استارت می زنید، ماشین روشن نمی شود. آیا باتری ماشین شما خاموش است و باید باتری ماشین را شارژ کنید؟ اگر چراغ‌های عقب روشن می‌شوند و سیستم‌های الکتریکی خودرو علائم حیاتی را نشان می‌دهند، احتمالاً می‌توانید خودروی خود را با یک جامپ استارتر یا بسته باتری روشن کنید.

مشکل باتری در خودروهای ساخت داخل نظیر ال ۹۰ بسیار رخ می دهد.پیشنهاد ما در خودروی ال۹۰ خرید قطعات ال نود از فروشگاه های معتبر است تا از کیفیت و اصل بودن لوازم خودروی خود اطمینان داشته باشید

در این مقاله نحوه انجام باتری به باتری را به شما آموزش می دهیم و نکات ایمنی مورد نیاز برای انجام صحیح فرآیند باتری به خودرو را بررسی می کنیم.

آیا باتری دستگاه تخلیه (خالی) است؟

حالا وقت آن است که با چند بررسی ساده متوجه شویم که باتری خودرو ضعیف است یا غیر فعال و باید باتری خودرو را شارژ کنیم یا مشکل از جای دیگری است؟

روش های تست باتری خودرو:

۱- ابتدا سوئیچ را باز کرده و کمی صبر کنید. اگر هیچ یک از چراغ های پشت آمپر روشن نشدند یا برای لحظه ای روشن شدند و سپس چراغ آنها خاموش یا خاموش شد، به احتمال زیاد باتری ماشین ضعیف یا آسیب دیده است.

۲- اگر ماشین سنگین هنگام استارت زدن استارت بزند یا ضربه بزند، احتمالا باتری ماشین ضعیف یا خراب شده است.

در این حالت اولین کاری که باید انجام دهیم بررسی فیزیکی باتری خودرو است. کابل باتری خودرو ممکن است به دلیل بی احتیاطی قطع شده باشد و با وصل کردن کابل باتری خودرو مشکل برطرف شود. اگر باتری ماشین شما یک باتری اسیدی است، ممکن است باتری سولفاته شده باشد و باید تمیز شود. حالا دوباره ماشین را روشن می کنیم. در صورت حل نشدن مشکل ابتدا باید به فکر شارژ باتری خودرو باشیم و در صورت بروز مجدد این مشکل در هنگام شارژ باتری خودرو به فکر تعویض باتری خودرو باشیم. در ادامه سریع ترین روش شارژ باتری خودرو را به شما آموزش می دهیم.

دلایل تخلیه باتری خودرو:

  • ممکن است عمر مفید باتری خودرو به پایان رسیده باشد.
  • سیم کشی نامناسب خودرو
  • چراغ ماشین را برای مدت طولانی روشن نگه دارید
  • اتصالات باتری خودرو پوسیده می شود

آموزش باتری به ماشین:

روش باتری برای شارژ خودرو یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین روش ها برای شارژ باتری خودرو در صورت رعایت نکات ایمنی است. البته این روش نیاز به تجهیزات و تجهیزاتی دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

مرحله ۱: ابزار و لوازم را برای باتری ماشین فراهم کنید

باتری ماشین سالم و شارژ شده، این باتری را می توان از ماشین جدا کرد و یا روی ماشین نصب کرد و کار کرد. کابل اتصال باتری یا کابل سوسمار را کابل باتری به باتری نیز می گویند.

یک ماشین با باتری ماشین سالم برای باتری به باتری پیدا کنید. البته می توانید از باتری خودرو سالم و قابل شارژی که در این مرحله روی خودرو نصب نشده است نیز استفاده کنید. لازم به ذکر است که باتری خودرو از نظر آمپر باطری باید برابر با باتری تخلیه شده باشد و آمپر آن از باتری تخلیه شده بیشتر نباشد.
باتری ماشین خالی شده را بررسی کنید. اگر باتری تخلیه شده خودرو شکسته یا ترک خورده است، به هیچ وجه فرآیند باتری به خودرو را ادامه ندهید. در طی مراحل به هیچ وجه کابل های قرمز و مشکی را وصل نکنید.

مرحله ۲: دو ماشین را در کنار هم پارک کنید

ماشین را با باتری سالم در کنار ماشینی که باتری ماشین خالی شده است پارک کنید. به طول کابل باتری (کابل مارمولک) توجه کنید و به سالم بودن کابل باتری و عدم پارگی شیلد توجه کنید. خودروی سالم را خاموش کنید و سوئیچ های هر دو خودرو را ببندید.

مرحله ۳: قطب مثبت و منفی باتری ها را پیدا کنید

هر باتری دارای دو ترمینال منفی و منفی است. یکی با علامت و دیگری با علامت (-) مشخص شده است. مطابق با این دو قطب، کابل باتری به باتری نیز دارای دو قطب مثبت و منفی است. معمولا کابل باتری دو رنگ به باتری و قرمز برای مثبت و رنگ برای قطب منفی استفاده می شود.قطب مثبت و منفی باتری خودرو را شناسایی کنید

مرحله ۴: نقطه اتصال به بدنه را در خودرویی با باتری کم انتخاب کنید.

نقطه ای را برای اتصال بدنه به خودرویی با باتری خالی انتخاب کنید. می توانید کابل را به یکی از قسمت های بدنه و متصل به شاسی انتخاب کنید.

مرحله ۵: یک سر کابل قرمز را به قطب مثبت باتری خالی وصل کنید.

قطب مثبت باتری را به باتری وصل کنید

مرحله ۶: سر دیگر کابل قرمز را به قطب مثبت باتری سالم وصل کنید.

اتصال کابل مثبت به هر دو دستگاه در باتری به باتری

مرحله ۷: یک سر کابل معیوب را به ترمینال منفی یک باتری سالم وصل کنید.

اتصال منفی به ماشین سالم در باتری به باتری

مرحله ۸: سر دیگر کابل مشکی را با یک باتری خالی به یک نقطه فلزی روی بدنه خودرو وصل کنید.

برای این کار می توانید از نقاط اتصال موتور به شاسی یا سرپیچ خودرو استفاده کنید.

بدنه در باتری را به باتری وصل کنید

مرحله ۹: ماشین ها را به ترتیب روشن کنید

شروع کنید
ماشین را با باتری سالم روشن کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با روش صحیح باتری به باتری در ۹ مرحله کاربردی آشنا سازیم.امید است مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − هشت =