آموزش زبان با سریال فرندز

امروزه یادگیری زبان انگلیسی به راحتی امکان پذیر است و نیازی به رفتن به کلاس های آموزشی و صرف هزینه و زمان زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی، لغات و مکالمات انگلیسی خود نیست. آموزش زبان با سریال فرندز درایستگاه زبان امکان پذیر است.

شما می توانید به راحتی و بدون صرف زمان و هزینه زیاد، در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ هزینه ای، در هر زمان و هر مکان، زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

اما سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که چگونه این امکان وجود دارد؟
چگونه در هر زمان و هر مکان انگلیسی یاد بگیریم؟
آیا راهی وجود دارد که یادگیری زبان انگلیسی را آسان و بسیار لذت بخش کند؟
در ادامه این مقاله به بررسی کامل این مبحث می پردازیم و نحوه آموزش زبان انگلیسی با مجموعه دوستان و لذت بردن از یادگیری را به شما آموزش می دهیم.

شاید بسیاری از شما قبلاً این مشکل را تجربه کرده باشید که به معلم زبان خود مراجعه کرده و از آن ها راهنمایی بخواهید تا بتوانید مهارت شنیداری و گفتاری خود را تقویت کنید. در این شرایط اکثر معلمان به شما پیشنهاد می کنند که تماشای فیلم و سریال را در برنامه اصلی مطالعه زبان خود قرار دهید و اولین انتخاب هر معلمی سریال Friends است، آیا اساتید زبان اینقدر به تاثیرگذاری آن اعتقاد دارند؟ در این مقاله سعی داریم به آن سوال پاسخ دهیم و روش های آموزش زبان را با مجموعه دوستان برای بهبود در زبان انگلیسی توضیح دهیم.

آموزش زبان انگلیسی با دوستان سری
آموزش زبان انگلیسی با فیلم و سریال، آموزش زبان با دوستان
در ابتدا به طور مختصر به مزایای استفاده از فیلم و سریال در یادگیری زبان می پردازیم. اولین مسئله این است که فیلم ها و برنامه های تلویزیونی منابع بسیار خوبی برای زبان معتبر هستند، یعنی زبان به شکل واقعی و دستکاری نشده اش، یعنی همان زبانی که در جوامع انگلیسی زبان استفاده می شود و نسخه زبانی که از طریق کتاب ها بدانید، می تواند رسمی تر یا ساده تر باشد. نکته بعدی این است که هنگام تماشای فیلم یا سریال سعی کنید از تمام مهارت ها و دانش زبانی خود برای درک داستان استفاده کنید تا قدرت حدس زدن که مهارت مهمی در یادگیری است تقویت شود.

بیشتر بخوانید: آموزش زبان انگلیسی با فیلم، ۶ فیلم عالی برای بهبود زبان انگلیسی!
در عین حال، گوش دادن مداوم تا حد زیادی بر توانایی شنیداری شما تأثیر می گذارد. در نهایت، یادگیری و صحبت کردن یک زبان مستلزم جمع آوری یک بانک اطلاعاتی گسترده از کلمات، اصطلاحات و عبارات آن زبان در ذهن شماست و تماشای فیلم و سریال این کار را بسیار آسان می کند زیرا شما دائماً در حال گوش دادن و به خاطر سپردن هستید.شما دیالوگ هستید.

آموزش زبان انگلیسی با سری دوستان؟
شاید بپرسید که آیا نمی توانید با سریال ها یا فیلم های دیگر از این مزایا بهره مند شوید؟پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. اما مواردی مانند ژانر سریال، سادگی یا سختی دیالوگ ها و البته سطح زبان آن در آن انتخاب موثر است.

سادگی و استفاده از اصطلاحات روزمره از سری دوستان
اولین نکته ژانر سریال است. سریال آمیگوس داستان زندگی روزمره چندین جوان را روایت می کند و ژانر کمدی آن و پرداختن به اتفاقات روزمره، نوع زبان به کار رفته در دیالوگ ها را غیرپیچیده یا تخصصی می کند که درک وقایع جاری سریال را آسان تر می کند. و همچنین به شما شرایط می دهد. می آموزد که آنها در همه جا قابل اجرا هستند. مثلاً در سریال Suits اصطلاحات تخصصی وکلا و در سریال Grey’s Anatomy اصطلاحات دنیای پزشکی به وفور شنیده می شود.

آموزش زبان با سری دوستان
ممکن است این نمرات برای افرادی که در رشته های دیگر تحصیل کرده اند یا هنوز در حال تحصیل هستند، تاثیر آموزشی چندانی نداشته باشد، زیرا ممکن است این افراد در زندگی خود از کلمات انگلیسی تخصصی دیگر حوزه ها استفاده نکنند. البته نباید فراموش کرد که این سریال ها می توانند اطلاعات عمومی ما را نیز افزایش دهند. علاوه بر این موضوع، ژانر سریال Friends و غیر رسمی بودن آن به این معناست که در دیالوگ ها از اصطلاحات و افعال لفظی زیادی استفاده می شود و در عین حال به دلیل اینکه سریال اکشن یا جنایی نیست، شما هم نخواهید بود. آنقدر غرق احساسات و اتفاقات سریالی که زبان را فراموش می کنی.

بیشتر بخوانید: چگونه با لهجه انگلیسی صحبت کنیم؟
تاریخ و تکرار
در بالا اشاره کردیم که برای صحبت به هر زبانی باید بانکی از کلمات، اصطلاحات و عبارات در ذهن خود داشته باشیم. فراموش نکنیم که تمرین آن را دائمی می کند، برای اینکه چیزی را خوب به خاطر بسپاریم، باید آن را مکرر تمرین کنیم. اگر انتظار دارید سطح زبانتان با دیدن یک سریال یا یک بار خواندن یک کتاب بهتر شود، پیشنهاد می کنم همین الان با این طرز فکر خداحافظی کنید. یادگیری زبان نتیجه تلاش و تکرار مکرر است. این قسمتی است که سریال دوستان نسبت به سایر منابع آموزشی موفق تر است.

داستان جذاب و کمیک سریال، ارتباطی که بیننده با شخصیت های داستان احساس می کند، تکرار یک کار خسته کننده را برای شما به عادتی خوشایند تبدیل می کند، به طوری که گاهی حتی ناخودآگاه دیالوگ ها را حفظ می کنید.

یادگیری زبان نتیجه تلاش و تکرار مکرر است.
عنوان فرعی
سوال رایج دیگری که از ما پرسیده می شود این است که آیا از زیرنویس استفاده کنیم یا نه و آیا از زیرنویس فارسی استفاده کنیم یا نه. تحقیقات نشان می دهد که برای یادگیری یک زبان جدید با استفاده از فیلم یا سریال، باید دانش اولیه آن زبان را داشته باشید، بنابراین استفاده نکردن از زیرنویس در سطح ابتدایی نه تنها مفید نیست، بلکه تنها منجر به ناامیدی شما می شود. پس با توجه به سطح خود بهتر است یک بار خود را با زیرنویس انگلیسی یا برای سطوح بالاتر بدون زیرنویس تست کنید و سپس به سراغ ساده ترین گزینه یعنی زیرنویس فارسی یا برای سطوح بالاتر زیرنویس انگلیسی. انگلیسی بروید.

یعنی پیشرفت خواهیم کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.