آموزش فنی و تخصصی تعمیر پکیج دیواری

پکیج چیست؟

پکیج‌ گرمایشی یکی از تجهیزات گرمایشی پرکاربرد می‌باشند که در سال های اخیر توانسته جای موتورخانه‌ها را بگیرید و جایگزین مناسبی برای موتورخانه باشد. در صورت ایجاد مشکل در عملکرد و سیستم پکیج دستگاه به تعمیر نیاز دارد. تعمیر پکیج دیواری کار آسانی نیست . تعمیر پکیج کار پرخطری است و نیاز به دوره‌های آموزشی دارد . لذا اگر کسی قصد دارد این کار را انجام دهد باید به صورت کامل آموزش تخصصی تعمیر پکیج دیواری را دیده و دوره های آن را گذرانده باشد.

پکیج

پکیج‌ها دارای مزایای بسیاری می‌باشند که می توان به قابلیت نصب، تعمیر و سرویس سریع و آسان دستگاه پکیج در محل اشاره کرد.

پکیج‌ها دارای دو حالت زمستانه و تابستانه می‌باشند. در تابستان زمانی که آب را باز می‌کنید پکیج روشن می‌شود و عملکردی شبیه به آبگرمکن دیواری دارد و فقط آب گرم می شود ولی رادیاتورها خاموش هستند  اما در زمستان به دلیل اینکه باید گرمای شوفاژها، فن کوئل‌ها و … را تامین کند کاملا متفاوت است و علاوه بر تامین آب گرم مصرفی رادیاتورها و … نیز گرم می شوند.

تعمیر پکیج

در صورتی که پکیج شما با مشکلی مواجه شده است می‌توانید برای تعمیر پکیج دیواری از نمایندگی دستگاه و برند مربوطه کمک بگیرید. در صورتی که قصد دارید تعمیر پکیج دیواری را خود انجام دهید در ادامه با ما همراه باشید و این مقاله را مطالعه نمایید.

تعمیر پکیج

آموزش گام به گام تعمیر پکیج دیواری

در برخی موارد برای تعمیر پکیج دیواری می‌توانید به ارور پکیج دیواری توجه کنید و با توجه به ارور آن تعمیر پکیج دیواری را انجام دهید.

در صورتی که آشنایی با ارورهای پکیج دیواری ندارید می‌توانید به دفترچه راهنمای آن‌ها مراجعه کنید و یا با مراجعه به کامل ترین بانک ارور پکیج علت خرابی را یافته و تعمیر پکیج دیواری خود را انجام دهید.

پکیج دیواری برای عملکرد صحیح به چهار عنصر آب، برق، اکسیژن و گاز (گازوئیل) نیاز دارد.

در ابتدا باید بگویم که زمانی که آب پکیج تامین نشود پکیج نمی‌تواند روشن شود و اما چگونه بفهمیم که آب به میزان لازم به دستگاه رسیده است یا خیر؟ در همه پکیج‌های دیجیتال به واسطه ال سی دی کوچک روی صفحه و در پکیج‌های آنالوگ به کمک عقربه فشار که روی دستگاه قرار دارد متوجه می‌شوید در این حالت باید درجه و مقدار آن روی یک تا یک و نیم بار باشد و سپس می‌توانید آب آن را ببندید.

در مرحله بعدی تعمیر پکیج دیواری باید برق آن را بررسی کنید که وصل باشد و یا اینکه دو شاخه را از پریز جدا کرده و برعکس آن را وصل کنید چرا که بعضی از پکیج‌ها روی فاز و نول حساس هستند.

در این مرحله از تعمیر پکیج دیواری باید گاز را بررسی کنید و از باز بودن آن مطمئن شوید.

و اما اکسیژن که یکی از موارد مهم در احتراق است را هم باید در نظر بگیرید چرا که در برخی موارد فن‌ها دچار مشکل می‌شوند و احتراق به صورت درست صورت نمی‌گیرد و باعث آسیب جدی به دستگاه پکیج شما خواهد شد.

برای تعمیر پکیج دیواری زمانی که فن‌ها از کار افتاده اند می‌توانید بالای پکیج را مشاهده کنید که دارای دو دریچه با درپوش‌های پلاستیکی می‌باشد، شما می‌توانید درپوش‌ها را باز کرده و دود کش را وصل کنید و مواظب باشید که دودکش کوچک ترین نشتی نداشته باشد.

تعمیر پکیج

تذکر:  به قسمت‌های خطرناک پکیج که با گاز، برق، دود و … سر و کارد دارند دست نزنید و این کار را به متخصصین کار بلد بسپارید.

سوالات متداول در مورد تعمیر پکیج دیواری

چرا پکیج دیواری روشن نمی‌شود و یا به صورت انفجاری روشن می‌شود؟

پس از اینکه عناصر اولیه را بررسی کردید و متوجه شدید که پکیج روشن نمی‌شود باید به مواردی دیگر توجه کنید.

یکی از مواردی که باید در تعمیر پکیج دیواری به آن اشاره شود جرقه پکیج است.

در برخی حالات بین جرقه و شعله فاصله افتاده است و یا اینکه جرقه سوخته و دیگر کار نمی‌کند در هر دو حالت باید آن را تعویض کنید.

علت گرم نکردن رادیاتور و شوفاژ در صورت کار کردن پکیج چیست؟

در صورتی که پکیج شما این مشکل را دارد برای تعمیر پکیج دیواری باید چند قطعه را بررسی کنید.

یکی اینکه امکان خرابی شیر سه طرفه وجود دارد که در این حالت باید تعویض شود.

در گام بعدی به این نکته توجه کنید که ورودی شوفاژها رسوب نگرفته باشد.

خرابی ترموستات هم می‌تواند علت آن باشد چرا که دمای آب را به درستی نشان نمی‌دهد و در این حالت باید ترموستات تعویض شود.

علت سر و صدای پکیج دیواری چیست؟

در برخی موارد سر و صدای پکیج باعث صلب آسایش از اعضای خانواده شما می‌شود که حتما باید تعمیر پکیج دیواری انجام شود.

در این حالت قبل از تعمیر پکیج دیواری علت آن را بررسی می‌کنیم و احتمال این وجود دارد که مشکل آن هوا گرفتن پکیج باشد.

در این حالت برای تعمیر پکیج دیواری باید هواگیری پکیج را انجام دهید.

چرا پکیج دیواری بیش از حد مجاز داغ می‌کند؟

در برخی موارد دمای پکیج بیش تر از حد مجاز بالا می‌رود در این حالت برای عیب یابی آن باید ترموستات را بررسی کنید چرا که ترموستات خراب شده و تعریف دقیقی از دما ندارد و دما به صورت خودکار بالا می‌رود.

برای تعمیر پکیج دیواری در این حالت باید ترموستات را تعویض کنید.

علت اختلال در عملکرد پکیج چیست؟

بعضی اوقات برای شما پیش می‌آید که تمام قطعات را بررسی می‌کنید و هیچ علتی برای عملکرد نامناسب پکیج دیواری خود پیدا نمی‌کنید در این حالت می‌توانید برد پکیج دیواری را بررسی کنید.

قیمت تعمیر پکیج دیواری

هزینه تعمیر پکیج دیواری متغیر است چرا که برای تعمیر پکیج دیواری ابتدا باید عیب یابی پکیج انجام شود و این امکان وجود دارد که پکیج چند مشکل داشته باشد و به قطعات جدید نیاز داشته باشد و یا برعکس پکیج هیچ مشکلی نداشته باشد و شما با یک اشتباه کوچک نتوانسته باشید آن را روشن کنید.

چنانچه قصد خرید پکیج های گرمایشی و سیستم های حرارتی را دارید می توانید اطلاعات فنی و تخصصی انواع مدل های پکیج های گرمایشی را در سایت بامین تهویه مشاهده نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =