آموزش کاربردی تکنیک‌های سئو (seo) سایت

راه‌های افزایش سئو سایت

۱. بهینه‌سازی محتوا

محتوای سایت شما، همان متن‌ها، عکس‌ها و ویدئوهایی هستند که در آن دیده می‌شود. جمله‌بندی‌ها نباید طولانی و گیج‌کننده باشند، علائم نگارشی باید به درستی رعایت شود و در پایان هر جمله، نقطه گذاشته شود.

در حقیقت محتوایی بهینه می باشد که دارای مفهومی قابل درک برای خواننده باشد، منحصر به فرد و کامل باشد و در عین حال جامع باشد، یعنی قابلیت اضافه کردن مطالب جدید را داشته باشد.

برای اضافه کردن محتوای ویدیویی بهتر است بدانید ویدیو بین ۲ تا ۴ دیقیق تایم مناسبی است و بیشتر از آن بر روی سرعت سایت تاثیر خواهد گذاشت.

هینه‌سازی url هم از آن نکاتی‌ست که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. url باید انگلیسی، مختصر و مفید باشد.

برای نوشتن url سه حالت وجود دارد:

  1. انگلیسی نوشته شود.
  2. فینگلیش نوشته شود.
  3. فارسی نوشته شود.

اما اگر بصورت فارسی نوشته شود، از ازنجایی که موتور جستجو نمی تواند کاراکترهای فارسی را بخواند، به همین دلیل از کاراکترهای جایگزین استفاده میکند و بسیار طولانی می شود و از طرفی هنگام آنالیز صفحات به مشکل خواهید خورد. پس سعی کنید از لینک های فارسی استفاده نکنید.

۲. استفاده‌ی درست از کلمات کلیدی

انتخاب کلمات کلیدی، از مهم‌ترین بخش‌های بهینه‌سازی محسوب می‌شود. اینکه شما بدانید مخاطبانتان چه کسانی هستند، چه نیازهایی دارند و آن‌ها را با چه کلماتی سرچ می‌کنند، می‌تواند دید بسیار خوبی برای ادامه‌ی مسیر کسب و کار و تولید محتوا به شما بدهد.

۳. انتخاب هاست و دامنه مناسب

شاید تعجب کنید که این مورد را در اینجا می‌بینید، اما باید بگویم که هاست و دامنه‌ی مناسب، از ملزومات سئوی سایت هستند.

دامنه‌ای که به درستی انتخاب شده باشد، می‌تواند بیشتر در ذهن مخاطبان بماند و این شانس را به شما می‌دهد تا توسط افرادی که آن را به ذهنشان سپرده‌اند، سرچ شوید.

۴. لینک‌سازی اصولی داخلی و خارجی

لینک‌ها می‌توانند هم به کاربران و هم به موتور جستجو کمک کنند تا بهتر و عمیق‌تر وارد مباحث شوند و این تعامل کاربران و سایت شما، سیگنال مثبتی به گوگل فرستاده و آن را برایش محبوب می‌کند. دریافت بک لینک هم یک اصل جدا نشدنی از سئو محسوب می‌شود.

شاید جالب باشد بخوانید :

اینکه سایت‌های مرتبط و درجه یک در زمینه‌ی فعالیت شما، به سایت شما  لینک بدهند، این اطمینان را به گوگل می‌دهد که شما هم فعالیت قابل قبولی دارید و می‌تواند ترافیک بیشتری به سمتتان بفرستد.

۵. موبایل فرندلی بودن سایت

امروزه دیگر کمتر کسی با سیستم‌های پی سی یا لپتاپ در اینترنت سرچ می‌کند. با روی کار آمدن گوشی‌های هوشمند، اکثر افراد از این وسیله برای گشتن در دنیای مجازی استفاده می‌کنند، پس اگر سایت شما در دستگاه موبایل به خوبی نمایش داده نشود و یا دچار مشکل باشد، قطعا کاربران در مدت زمان کوتاهی پس از باز کردن آن، صفحه را ترک می‌کنند.

تکنیک allintitle، از ناشناخته‌ترین روش‌های بهبود SEO سایت

این تکنیک فوق‌العاده، می‌تواند سایت شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به صفحات اول گوگل و حتی لینک اول برساند! حتما می‌پرسید چطوری؟!

خب برای شروع کار باید بگوییم که نباید برای سرچ کردن و گشتن میان پیشنهادات گوگل خساست به خرج دهید. چرا؟ چون تمام کاری که برای این پیاده‌سازی این تکنیک نیاز دارید گشتن و گشتن در نتایج گوگل است. این تکنیک در واقع به شما کمک می‌کندتا با عنوان صفحه‌ی مد نظر (title) به نتایج برتر برسید.

اگر شما سایت نوپایی دارید و هنوز اول کارتان است، قطعا رقابت با این عبارت بسیار سخت است و بسیار زمان می‌برد تا با وجود سایت‌های شناخته شده‌ای که با این عبارت بالا آمده‌اند، جایی در نتایج برتر پیدا کنید.

راه حل ما به شما چیست؟ باید کمی کوتاه بیایید، یعنی اصرار نداشته باشید که دقیقا همین عبارت “سئو چیست” در عنوان سایت‌ شما وجود داشته باشد.

می‌توانید از پیشنهادات گوگل که به همین عبارت مرتبط است هم استفاده کنید. پیشنهادات گوگل همان عبارتی هستند که سرچ زیادی دارند و آن‌ها را در دو جا می‌توانید ببینید، یکی بعد از سرچ کردن این عبارت و در پایین صفحه‌ی جستجو و یکی هم با قرار دادن یک فاصله (spsce) بعد از عبارت مورد نظر.

Allintitle را مجددا برای هر کدام از این نتایج بررسی کنید، اگر باز هم رقابت بر سر آن عبارت زیاد بود، باید هر کدام از این پیشنهادات را جداگانه جستجو کنید و باز پیشنهاداتی که در اثر جستجوی آن‌ها به شما داده می‌شود را بررسی کنید و در نهایت عبارتی را پیدا کنید که رقابت آن پایین است.

افزایش کلیک با ساخت سوالات متداول (FAQ) در وردپرس

پرسش و پاسخ‌های متداول (FAQ) همان زیر عنوان‌هایی هستند که بعضی از سایت‌ها از آن استفاده می‌کنند تا به بعضی از سوالات بسیار رایج افراد، در همان صفحه‌ی جستجو (serp) جواب بدهند.

این پرسش و پاسخ‌ها اگرچه مستقیما روی سئوی سایت شما اثر نمی‌گذارد، اما در افزایش بازدید از سایت(افزایش نرخ کلیک) بسیار موثر است. راه‌های مختلفی برای افزودن FAQها وجود دارد که ما در ادامه راحت‌ترین و بهترین راه را به شما آموزش می‌دهیم.

کاربردی‌ترین تکنیک نوشتن تگ‌های وردپرس (تگ H2)

اهمیت تگ‌های مختلف در وردپرس مشخص است، از همه مهم‌تر تگ H1 (که تعداد آن در مقاله یکی هست) و بعد تگ H2. محتوای این تگ می‌تواند تاثیر مستقیم روی سئوی سایت شما داشته باشد، پس نباید هر چه دلتان خواست در آن قرار دهید.

بهترین راه برای نوشتن تگ‌های H2 این است که کلمه یا عبارت کلیدی خود را داخل مرورگرتان سرچ کنید، بعد مثل همان نوشتن عنوان سایت، در پیشنهاداتی که گوگل به شما می‌دهد بگردید.

مرتبط‌‌ترین پیشنهادات با موضوعتان را انتخاب کنید، ترجیحا آن‌ها را با اضافه کردن کلمات دیگر جذاب کنید یک تیتر جذاب بنویسید. بعد از آن می‌توانید بنشینید تا سایت‌تان را در لینک اول گوگل ببینید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.