آموزش گرامر وجه وصفی در زبان انگلیسی

یکی از گرامر های مهم در زبان انگلیسی وجه وصفی یا عبارات قیدی است، یادگیری این گرامر به ما کمک می کند تا در شرایط مختلف توصیف های متفاوتی از محیط بتوانیم بیان کنیم.در این مقاله با موضوع وجه وصفی فعل در زبان انگلیسی Participles از بخش گرامر زبان انگلیسی همراه شما عزیزان هستیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

وجه وصفی فعل چیست؟

وجه وصفی فعل یا Participles شکلی از فعل بوده که حالت و چگونگی عملی را به صورت واقعیت بیان کرده و در جمله برای توصیف اسم، عبارت اسمی، فعل و یا عبارت فعلی به کار رفته می شود و نقش صفت یا قید را بازی می کند. وجه وصفی اگر وظیفه فعلی داشته باشد، اسم فاعل و اسم مفعول بوده و اگر نقش توصیفی داشته باشد، صفت فاعلی و صفت مفعولی می باشد.

ساختار و کاربرد وجه وصفی

وجه وصفی به دو شکل زمان حال و گذشته ساخته شده و مانند فعل دارای دو وجه معلوم و مجهول میباشد. که با اضافه کردن ing به انتهای فعل  زمان حال ساخته شده و برای گذشته با افزودن ed – ed – d – t – en – n به انتهای افعال با قاعده انجام می شود و افعال بی قاعده را فقط با حفظ کردن و تمرین میتوان به حافظه سپرد. حالت ing دار را present participle یا وجه وصفی معلوم و حالت ed دار اسم مفعول نامیده می شود که در ساختار معلوم و همچنین مجهول از آن مورد استفاده قرار می گیرد. به مثال های زیر دقت کنید:

Interesting movie

فیلم جالب

Bargaining customer

مشتری چانه زن

Dried tree

درخت خشکیده

Broken window

شیشه شکسته شده

زمان های وجه وصفی در زبان انگلیسی

در زبان انگلیسی وجه وصفی شامل سه زمان است:

۱-وجه وصفی حال

این وجه وصفی به طور معمول به عنوان صفت به کار می رود و در مورد اسم ها در جمله توضیح می دهد. اما برای نمایش زمان انجام افعال نیز کاربرد دارد. با اضافه کردن ing به آخر فعل می توان وجه وصفی حال ساخت. عبارتی که شامل وجه وصفی در زمان حال می شوند همیشه با ing به پایان می رسد. مانند:

boiling water.

آبی که در حال جوشیدن است.

caring nature

طبیعتی که از آن مراقبت می شود.

۲-وجه وصفی گذشته

برای ساخت وجه وصفی گذشته از فعل های با قاعده استفاده میشود، همانند ساختن زمان گذشته افعال که تنها باید به آخر آن ها ed  اضافه کرد. اما برای ساختن وجه وصفی گذشته از افعال بی قاعده، برای افعال مختلف از   n , -d, -en, -tاستفاده می شود. فراموش نکنید که حتی ممکن است گاهی برخی از افعال بدون تغییر باقی بمانند و نشانه ای از زمان گذشته را با خود به همراه نداشته باشند و تغییری نکنند. حال به مثال های زیر دقت کنید:

Deceived by his friends, he commited the crime.

در حالی که توسط دوستانش اغفال شده بود، مرتکب جرم شد.

Swollen- burnt- hoped- broken.

Cut- set

She placed the cut flowers in the vase.

اون گل های قطع شده را در گلدان گذاشت.

۳-وجه وصفی کامل

این وجه وصفی از فرمول Having + past participle به دست می آید. مانند:

Having heard the news, he drank a cup of tea.

همانطور که اخبار را می شنید،یک فنجان چای نوشید.

اهمیت یادگیری وجه وصفی در زبان انگلیسی

همانطور که می دانید وجه وصفی جزء گرامر پیشرفته محسوب می شود اما یادگیری و تسلط بر آن ضروری می باشد. کاربرد زیاد، ساخت جملات متنوع ، کوتاه کردن جملات در مواقع نیاز و در کل پیشرفت مهارت مکالمه شما، و همچنین نشان دادن سطح بالای گرامر شما خصوصا در آزمون آیلتس از جمله دلایلی است که اهمیت این موضوع را نشان می دهد.

البته اگر شما قصد دارید تا در آزمون آیلتس شرکت نمایید پیشنهاد ما به شما این است که در کلاس های تدریس خصوصی آیلتس شرکت نمایید زیرا در کلاس ها با اصول بهتری به آموزش گرامر پرداخته می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =