آنچه باید درباره بازسازی ساختمان بدانید

آنچه باید درباره نشت یابی لوله با دستگاه بدانید، در مواقعی پیش میاید که شما شیر آب را به طور ناگهانی میبندید نیرویی که آب به لوله ها وارد میکند بسیار بالاست و ممکن است این نیرو باعث ترکیدگی لوله ها شود.

تشخیص نشت لوله با دستگاه
تشخیص نشت لوله با دستگاه

حتی اگر خانه نو ساز و لوله ها نو و جدید باشد امکان افتادن این اتفاق وجود دارد، سرمای بیش از حد نیز میتواند باعث ترکیدگی لوله شود، بارزترین دلیل ترکیدگی لوله، ترکیدگی لوله بر اثر یخ زدن و سرماست، همچنین لوله های فرسوده و قدیمی که دچار نم و رطوبت به دیواره های لوله میشود باعث ضعیف شدن دیواره لوaله و در نتیجه مقاوم نبودن لوله ها در برابر فشار آب و ترکیدگی لوله ها میشود و نیاز به بازسازی ساختمان و لوله هاست.

نشت یابی لوله با دستگاه یک روش امن و سریع برای رفع مشکلات نشتی لوله  است که با روش های متفاوتی انجام میشود، از جمله دستگاه ماندون قرمز، دستگاه های صوتی، لیزر، هیدرواستاتیک و… از سنسور های موجود در مادون قرمز نشت لوله را بررسی کرده و از دستگاه های صوتی با شنیدن صدای متفاوتی که در لوله ایجاد میشود بودن یا نبودن نشت لوله را تشخیص میدهند، دستگاه هایه صوتی رواج بیشتری در ایران دارد.

آنچه باید درباره رفع نم بدانید :

رفع نم و رطوبت
رفع نم و رطوبت
شاید جالب باشد بخوانید :

در بسیاری از خانه ها یا مکان های دیگر دیده ایم که دیوار ها دچار نم و رطوب شده اند و اصلاٌ وجه ی قشنگی ندارند، استفاده ی لوله هایی با جنس مناسب باعث میشود لوله ها دچار ترکیدگی و نشتی نشده و دیوارها هم بدون نم و رطوبت بمانند، بهترین راه این است که به هیچ عنوان نگذاریم دیوار هایمان نیازی به رفع نم داشته باشند، با پیشگیری و احتیاط.

بهتر است از مصالح ساختمانی نظیر گچ و سیمان استفاده شود، به این دلیل که رطوبت از گچ به راحتی عبور میکند همچنین باید از پنجره های دوجداره استفاده کرد به دلیل اینکه پنجره های معمولی در فصل سرما و بارش باعث پس دادن نم و رطوبت از خود میشوند، برای حمام و دستشویی حتماٌ فن را در نظر بگیرید، لباس هارا در فضای باز خشک کنید، تعداد گیاهان خانه را کم کنید.

آنچه باید درباره ایزوگام و قیرگونی بدانید :

ایزوگام
ایزوگام

قیر دو نوع دارد یکی طبیعی و آن یکی ساخته ی بشر که مبتنی بر نفت است، کانادا بزرگترین عرضه کننده ی قیر طبیعی است، قیر به طور کلی از سه بخش قیر، آب و املسیون تشکیل شده و در حالت عادی جریان ندارد یعنی در دمای عادی سفت، چسبناک و خمیری است و برای استفاده کردن از آن باید به وسیله آتش آن را رقیق کرد، قیر به دلیل به قیمت مناسب و در دسترس بودن بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

یکی از مهمترین قسمت یک شهر داشتن جاده های استاندارد است که اگر قیر مناسبی در این جاده ها استفاده نشود یا به طرز صحیح انجام نشود جاده ها باعث ترک خوردگی و آسیب میشوند، قیرگونی بر روی سقف ها نیز صورت میگیرد و باید به دلیل پوشش سطح تیره ای که داراست و باعث جذب گرما میشود عایق کاری شود و عدم انتخاب عایق مناسب ممکن است دچار آسیب هایی گردد.

ایزوگام ها برای بام ساختمان ها تولید شده است که به صورت رول به فروش میرسد، برای ایزوگام کردن بام باید با یک مشعل به آن حرارات داده تا به صورت یکنواخت ذوب شده و سطح دلخواهتان را بپوشاند، ایزوگام در مقایسه با قیر گونی خیلی راحت تر است و سرعت آن کمتر است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − چهار =