آنچه باید درباره تعمیرات ساختمان بدانید

آنچه باید درباره ی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بدانید، گاهی ممکن است با باز و بسته کردن ناگهانی آب، نیرویی بسیار قوی به لوله ها وارد شود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

و باعث ترکیدگی لوله ها شود یا لوله ها فرسوده و قدیمی بودند که ترکیدگی لوله ها خرابی هایی را به وجود آورده، از جمله نم، بوی بد، خرابیه گچ دیوار و… البته ترکیدگی لوله هایه موتور خانه ها یا آب و فاضلاب ربطی به قدیمی یا نوسازی بودن آنها ندارد.

لوله هایی که در معرض هوای سرد قرار میگیرند حتما باید عایق بندی شده تا در زمان سرما از ترکیدگی لوله جلوگیری شود، از محلول های لوله بازکنی برای باز کردن راه فاظلاب به ندرت استفاده میشود، همچنین از فنر های لوله بازکنی برای لوله استفاده میشود اما استفاده نادرست از این فنر نیز باعث شکستگی لوله میشود.

با استفاده از ترفند نشت یابی لوله با دستگاه میتوان از گستردگی و پیشرفت نم و رطوبت جلوگیری کرد، این دستگاه ها میتوانند بدون ایجاد خسارت محل خرابی به سادگی وسرعت پیدا کنند، با اینکه هزینه ی آن از موارد دیگر بیشتر است اما نیاز به تخریب ساختمان نیست و این یک امر مثبت است و کار سریع و دقیق انجام میگیرد، دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله میتوان به دستگاه هایی نظیر آکوستیک شبکه آب، ردیویی شبکه آب، آکوستیک عقربه ای و آکوستیک تمام دیجیتال اشاره کرد.

آنچه باید درباره لوله کشی و لوله بازکنی بدانید :

لوله کشی
لوله کشی

لوله کشی در ظاهر کار بسیار راحت اما در باطن بسیار پیچیده است، حضور یک تخصص لوله کش زمانی نمایان میشود که یک پروژه ی عظیم و حساس در پیش داشته باشیم چون برای ساختن یک ساختمان جدید و ارائه و اجرا طرح های جدید و سیستم های پیشرفته، به متخصصانی در زمینه ها مختلفی نیاز داریم و اینجاست که حتی لوله کش نقش مهمی در ایمنی ساختمان دارد.

تخصص یک لوله کش ماهر آنجایی نمایان میشود که آبرسانی ساختمان را به نحو احسنت طراحی کند تا مشکلی از نظیر آب آشامیدنی برای ساکنین ساختمان وجود نداشته باشد و یک طراحی اصولی برای لوله کشی سیستم های آبیاری، سیستم های نظافت، اتش سوزی و… اما مراحل سیستم طراحی شده جوری باشد که در صرف آب هم صرفه جویی شود.

یک لوله کش باید بتواند طراحی سیستم لوله کشی فاضلاب خانه را هم داشته و توجه داشته باشد که در زمان لوله کشی از با کیفیت ترین لوله ها استفاده شود تا درهزینه و زمان صرفه جویی شده باشد، با ۴نوع میتوان لوله هارا باز کرد مثل: لوله باز کن دستی، لوله باز کنی با مواد شیمیایی، لوله بازکنی فشار هوا و لوله باز کنی با فنر.

آنچه باید درباره تعمیرات و بازسازی ساختمان بدانید :

بازسازی و تعمیرات ساختمان
بازسازی و تعمیرات ساختمان

اگر منزل یا خانه ای که در آن زندگی میکنید نوساز نیست و بسیار قدیمی شده است و احتمال این را میدهید که با زلزله احتمال ریزش دارد، منزلتان نیاز به تعمیرات ساختمان دارد، از ظاهر و باطن خانه همه چیز باید تعمیر و بازسازی شود، تعمیرات ظاهری از جمله گچ دیوار، کاغذ دیواری، عایق کاری، نمای ساختمان، کابینت ها، کاشی ها و … تعمیرات باطنی مانند بازسازی ستون ها، دیوار های اصلی که وزن ساختمان را تحمل میکنند.

تعمیرات ظاهری ساختمان بسیار مهم و ظروریست به دلیل اینکه به چشم همه میاید و تغییر و تحول باعث زیبایی خانه میشود، همچنین بازسازی سیستم لوله کشی و آبرسانی ساختمان، چون ممکن است به مرور زمان لوله ها دچار آسیب ها و پوسیدگی هایی شوند که این امر به زیبایی و ظاهر خانه نیز ضربه میزند، لوله کشی ساختمان نیز فقط محدود به لوله های آب نیست و لوله های گاز را نیز شامل میشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.