آنچه باید درباره نشت یابی لوله بدانید

آنچه باید درباره ی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بدانید، سیستم لوله کشی منازل و فاضلاب ها به روش سنتی و قدیمی همچنان در حال اجراست و به همین علت باعث پوسیدگی ، خرابی ، نشتی و.. میشود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

از همه مهم تر شاید آسیب هایی به بنای ساختمان را هم به دنبال داشته باشد، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه یک راه سریع و آسان برای تشخیص ترکیدگی و نشت یابی لوله است.

یکی از دستگاه های پیشرفته ی امروزی استفاده از دوربین های حرارتی است و این دستگاه با امواج کار میکند و دارای گیرنده ی حساس است، دیگر دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله میتوان به دستگاه رادیویی شبکه آب، آکوستیک عقربه ای، دستگاه آکوستیک شبکه آب و آکوستیک تمام دیجبتال اشاره کرد.

آنچه باید درباره لوله کشی آب بدانید :

لوله کشی
لوله کشی

لوله کشی آب ساختمان به دو دسته تقسیم میشود: لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان و دیگری لوله کشی فاضلاب ها که باید قبل از انجام لوله کشی به فشار آب و میزان مصرف که با توجه به این دو جنس لوله ها، وزن و اندازه را مشخص میکنیم، اگر لوله کشی ساختمان از روی اصول انجام گیرد نه تنها هزینه ای اضافی برای تعمیر و جابه جایی پرداخت نمیشود بلکه در مصرف آب نیز صرفه جویی میشود.

فشار آب در سیستم لوله کشی تاثیر زیادی دارد چون اگر فشار آب کم باشد برای تنظیم آن باید پخش آب با بوستر پمپ، پخش آب با مخزن ثقلی، مراحل لوله کشی ساختمان و توزیع آب با منبعی که تحت فشار است انجام شود.

آنچه باید درباره لوله باز کنی بدانید :

لوله بازکنی
لوله بازکنی

گاهی ممکن است به دلایل مختلفی مانند رسوب، ریختن آشغال، نقص در سیستم لوله کشی و… فاضلاب دچار گرفتگی شده و مشکلات زیادی را ایجاد کند، باز کردن لوله ها با ابزار و وسایل مخصوص توسط اشخاص با تجربه و متخصص انجام میشود، روش ها و مواد مختلف برای باز کردن لوله نظیر اسید، پودر لوله باز کن، فنر لوله باز کن، ابزار خانگی لوله باز کن و…

اما در برابر این که این مواد شیمیایی سریع است مضراتی هم دارد، اما دستگاه ژنراتور لوله بازکنی این مضرات و خطرات مواد شیمیایی را ندارد و یک فنر منعطف است و تمام گرفتگی های لوله را باز میکند اما اگر در استفاده از آن آگاهی نباشد موجب شکستگی لوله خواهد شد.

آنچه باید درباره رفع نم بدانید :

رفع نم
رفع نم

نم دیوار ها شکل و ظاهرجالبی ندارد و زیبایی را از دیوار ها میگیرد اگر نم دیوار جدی گرفته نشود باعث هزینه های بالایی میشود، همانطور که هزینه بالا میرود باعث ایجاد لک های زرد رنگ و کپک ها بر روی دیوار میشود که شکل ظاهری منزل، ساختمان یا… بد میشود و زمان زیادی برای تعمیر آن لازم است.

نم دیوار معمولا در خانه هایی که در مناطق رطوبتی و شرجی هستند یا در معرض بارش باران و برف بیشتر است اما ممکن است برای خانه هایی که در معرض تابش نور خورشید هستند نیز این اتفاق بیفتاد، پس باید در همه حال به فکر رفع نم بود.علت نم میتواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد که یکی از آنها ترکیدگی لوله هاست یا استفاده از مواد و مصالح نا مرغوب و یا عدم عایق کاری.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 8 =