آنچه باید درباره پرستاری در منزل بدانید

امروزه بیشتر مادر ها شاغل هستند و بسیاری از آنها استخدام پرستار را برای فرزندانشان به مهد کودک ها ترجیح میدهند.

پرستار بچه
پرستار بچه

پرستار فردیست که در نگهداری کودک به مادر کمک میکند، پرستار کودکان وظیفه های متفاوتی با توجه به سن و سال کودک دارند، برای مثال پرستار نوزاد و کودک ۵ ساله تفاوت های بسیاری هم در نوع نگهداری و هم رفتار دارند، نوزاد به مراقبت های ویژه ای از جمله تعویض پوشک، غذا یا شیر مناسب، تنطیم خواب و… نیازدارد. اما پرستار کودک ۵ ساله در کنار بازی به تربیت و آموزش نیز نیاز دارد که پرستاری در منزل از کودک شما میتواند خیال شما را اسوده کند.

انتخاب پرستار مناسب به دلیل تأثیر پذیری کودک، ازدقت بسیار بالایی برخوردار است، با انتخاب پرستار مناسب کودک شما تحت نظارت فردیست و شما میتوانید نحوه تربیت دلخواه خود را برای پرستار بیان کنید، کودک شما از بیماری ها و رفتار های نا مناسب در مهد کودک در امان میماند و در مواقع بیماری یا جابه جایی فرزند خود استرسی ندارید و این کارها را به پرستاری در منزل میسپارید.

آنچه باید در باره پرستار سالمند بدانیم :

پرستار سالمند
پرستار سالمند

امروزه با بالا رفتن آمار سالمندی فرزندان ممکن است نتوانند تمامی وقت خود را برای سالمندشان بگذارند از این رو شخصی دلسوز، مهربان و همدم سالمند را که بتوانند به او اعتماد کنند و با خیال راحت سالمند خود را به او بسپارند، نگهداری از سالمند در منزل میتواند از نظر روحی و عاطفی بر روی سالمند تأثیر بگذارد و برایش مفید باشد.

کسی که از سالمند مراقبت میکند باید عشق این کار را داشته باشد و نباید از روی اجبار یا هرچیز دیگری این کار را انجام دهد به دلیل اینکه سالمند چه از نظر خدماتی نظیر یادآوری زمان مصرف داروها، نظافت، تغذیه و… به توجه و دلگرمی های بالایی هم نیاز دارد و اینها به این خاطر است که روحیه بسیار پایینی دارند و دچار سرخوردگی میشنود.

آنچه باید درباره پرستار بیمار بدانید :

پرستار بیمار
پرستار بیمار

کماکان هستند خانواده هایی که افرادی گرفتار بیماری های گوناگون در خانه دارند و این افراد نیاز به مراقبت های ویژه چه از نظر درمانی و چه از نظر روحیه ای دارند و در طی زمان خانواده با مشکلاتی سخت رو به رو خواهند شد. استخدام پرستار بیمار از مرکز خدمات مراقبتی و استفاده از خدمات پرستاری برای بیمار نه تنها میتواند استرس یک خانواده را به آرامش تبدیل کند بلکه میتواند با تجارب خود به نحو احسنت از بیمار مراقبت کرده و حال روحی وجسمی او را نیز تسکین دهد.

بعضی از بیمارها به دلیل حساس بودن بیماری آنها نیاز به توجه بسیار بالایی دارند و همچنین نیاز به روحیه برای بهبود و انگیزه دارند که این کار را یک پرستار خوب و با تجربه که بالاترین اولویت در مراقبت بیمار را دارد انجام میدهد. همچنین پرستار بیمار در منزل در کاهش هزینه هایه خدمات درمانی در بیرون از منزل از جمله پانسمان، تزریقات، مراقبت از عضو آسیب دیده و…میگردد، برای پرستاری در منزل سایت طلوع حیات را دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − شش =