آنچه باید درباره ی تعمیرات و بازسازی ساختمان بدانید

خرابی و نشت لوله در سیستم اصلی لوله کشی در زمان کوتاه یا بلند خرابی هایی را به وجود می آورد که باعث آسیب زدن به لوله میشود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

چون قطع اتصال آب محیط اطراف آن را در بر می گیرد، ترکیدگی لوله ها یکی از مشکلات امروزی در محل زندگی یا کار افراد است که دستگاه هایی برای تشخیص این ترکیدگی و نشتی ها به وجود آمده و کار را سریع و راحت کرده است، همانطور که گفته شد تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن نشت لوله است، بدون تخریب و در کوتاه ترین زمان کار به راحتی انجام میگیرد.

دستگاه هایی که امروزه بیشترین رواج را در تشخیص ترکیدگی دارند، دستگاه های صوتی هستند که دارای سنسور حساس امواج صوتی محل نشتی را پیدا کرده و این دستگاه تا عمق ۴۰سانتی متری را تشخیص داده اما اگر نشتی لوله قابل توجه باشد و عمق بیشتر از ۴۰سانتی متر باشد دستگاه قادر به تشخیص آن نیز میباشد.پس اگر مصالح ساختمانی شما مرغوب و گران قیمت است تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه را به تخریب ترجیح دهید و بعد از استفاده از دستگاه اقدام به تخریب آن کنید.

اما اگر در نشتی لوله شک دارید حتما وقتی که تمامی شیر های آب بست است به کنتور آب نگاه کنید. در صورت شماره انداختن کنتر آب ، سیستم لوله کشی نشتی دارد، البته این ترفند از روی کنتر فقط مخصوص نشتی های بزرگ است، در صورت نمناک بودن دور کنتور نیز میتوان به نشتی آن پی برد.

آنچه باید درباره ی تعمیرات ساختمان بدانید :

تعمیرات ساختمان
تعمیرات ساختمان

ساختمان ها به دلیل عمر نسبتاٌ بالا یا درست نگهداری نشدن نیاز به بازسازی و نوسازی دارند، تعمیرات ساختمان معمولا شامل کار هاییست که جهت حفظ وضعیت مناسب برای ساختمان انجام میشود، عناصری مانند ستون ها، دیوار ها، تیر ها و… در ساختمان دارای عمر مفید بالایی هستند اما در کنار آنها عناصری هستند که بعد از گذشت ۱۰تا۱۵ سال موجب پوسیدگی، پوکیدگی، زنگ زدن و… می شوند و نیاز به تعمیرات و بازسازی دارند.

در بنا ها و ساختمان هایی که از عناصر به درستی استفاده نکنند تمامی آیتم ها ساختمان نیاز به تعمیر و تعویض دارند، مثل تاسیسات، رنگ ساختمان، پوشش های کف، درب و پنجره و…

آنچه باید درباره ی رفع نم بدانید :

رفع نم
رفع نم

نم یکی از دلایلیست که میتواند باعث بروز مشکلاتی شود که دیوار ها نه تنها زیبایی خود را از دست داده بلکه باعث کپک ها و زردی ها و لکه هایی بر روی دیوار میشود و برای بعضی افراد این کپک ها ایجاد حساسیت میکنند و این نم میتواند خطر تخریب دیوار را نیز به همراه داشته باشد.

دلیل هایی مثل استفاده زیاد از گل و گیاهان، خشک کردن لباس ها در فضای بسته ی خانه، استفاده نکردن از فن در حمام و دستشویی و… می تواند عامل نم و رطوبت باشد که ترکیدگی لوله یکی رایج ترین آنهاست، پوسته شدن دیوار ها، بوی نم، دیوار نمناک، لکه ها و… وجود نم زدگی و رطوبت را اثبات میکنند، برای رفع نم دیوارها سهل انگاری و نادیده گرفتن باعث بروز مشکلات و هزینه ها و همچنین سلب آرامشتان است.

رفع نم اگر مربوط به لوله کشی، شوفاژ ها، عایق ها و فاظلاب ها نباشد و مربوط به موارد ذکر شده در بالا باشد به راحتی میتوانید آنها را رفع کنید اما اگر غیر این باشد حتماٌ با دستگاه هایی توسط تکنیسین ها انجام شود، پس اگر علائم یا نشانه های نم زدگی را دیدید سریعاٌ اقدام کرده تا با خرابی و مشکلات تنفسی و پوستی رو به رو نشوید و مشکلی نیز برای ساختمانتان پیش نیاید.

آنچه باید درباره ی لوله کشی بدانید :

لوله کشی ساختمان
لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان یکی از مهمترین بخش ها در ساختمان است که باید به صورت اصولی و حرفه ای صورت بگیرد وگرنه مشکلاتی را به وجود می آورد، رعایت قوانین و اصولی بودن لوله کشی امری بسیار مهم و ضروریست که در راستای رعایت نکردن این اصول و قوانین فاجعه هایی رخ داده است.

لوله کشی یک کار به ظاهر راحت اما در باطن بسیار سخت است، انجام خدمات لوله کشی که شامل انتخاب جنس و نوع لوله، طراحی و نصب لوله است باید توسط متخصص انجام شود چون اگر هیچ کدام یک از اینها رعایت نشود و باعث خرابی و نشتی شده و نیاز به تعمیرات و بازسازی داشته باشد، لوله کشی مجدد نیاز به عملیات تاسیساتی دارد و قطعا معماری و زیبایی خانه از بین میرود پس بهتر است از همان ابتدا لوله کشی ساختمان به افراد متخصص سپرده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 10 =