آیا از کاربرد پرینترهای سه بعدی چیزی می دانید؟

پرینت سه بعدی یک فناوری قدرتمند است که الهام بخش طراحان است و به آنها آزادی طراحی بی سابقه ای می دهد، در حالی که چاپ سه بعدی به ابزار کمتری نیاز دارد که هزینه ها را کاهش می دهد.

همچنین با این فناوری می توان قطعات را به صورت ویژه طراحی کرد و نیازی به مونتاژ با هندسه پیچیده و ویژگی های پیچیده برای دستگاه نیست. در حال حاضر از پرینترهای سه بعدی در تولید، پزشکی، صنعت و فرهنگ استفاده می شود که چاپ سه بعدی را به یک فناوری تجاری تبدیل کرده است.

چاپگر سه بعدی یک دستگاه تولیدی است که برای تولید قطعات نهایی از یک فایل لایه لایه کامپیوتری سه بعدی (CAD) استفاده می شود. این یک فناوری قدرتمند است که الهام بخش طراحان است و به آنها آزادی طراحی بی سابقه ای می دهد.

اولین استفاده از چاپگر سه بعدی در اتاق ابزار تولید بود. به عنوان مثال، نمونه سازی سریع یکی از اولین کاربردهای پرینترهای سه بعدی است و هدف آن کاهش زمان و هزینه اولیه نمونه سازی قطعات جدید و ماشین هایی است که قبلاً فقط از تکنیک های کاهش مانند فرز CNC و ابزارآلات سنگ زنی استفاده می کردند. انجام شده است. در سال ۲۰۱۰، تولید افزودنی در بخش تولید شروع به توسعه کرد و تولید را وارد مرحله جدیدی کرد.

پرینتر سه بعدی در آشپزخانه

چاپگر مواد غذایی سه بعدی با فشرده سازی لایه های غذا در سه بعدی ساخته می شود. انواع مختلف غذا مانند شکلات، آب نبات، کراکر، پاستا و پیتزا گزینه های خوبی برای تهیه این روش هستند.
چاپ سه بعدی توسط طراحان مد وارد دنیای پوشاک شده است و پرینترهای سه بعدی محصولات مختلفی مانند کفش و پوشاک تولید کرده اند.در تولید تجاری، نایک از یک چاپگر سه بعدی برای نمونه سازی و ساخت کفش های فوتبال Vapor Laser Talon 2012 برای بازیکنان فوتبال استفاده کرده است. New Balance کفش های کتانی سه بعدی سفارشی را برای ورزشکاران توسعه داده است.

چاپگر سه بعدی و تولید عینک.
دیگر کاربردهای پرینترهای سه بعدی مربوط به صنعت عینک سازی و تولید عینک های شخصی سازی شده است. چاپگر سه بعدی برای شرکت های مد بسیار ارزشمند است، به خصوص اگر آنها آن را ابزار چاپ خود برای خریداران بسازند. اگرچه چنین تغییراتی به این زودی اتفاق نخواهد افتاد، اما مطمئناً اتفاق می افتد و تغییرات شگرفی در طرز فکر ما ایجاد می کند.
پرینتر سه بعدی در تولید اتومبیل، کامیون و هواپیما، ساخت تدریجی در طراحی و تولید استفاده شده است:

در اوایل سال ۲۰۱۴، کارخانه کونیگزگ اعلام کرد که خودرویی به نام Urbee را تولید کرده است که بسیاری از اجزای آن با استفاده از چاپگر سه بعدی ساخته شده اند، به عنوان اولین دستگاه چاپ سه بعدی. در سال ۲۰۱۴، Local Motors Strati از یک وسیله نقلیه کاملاً سه بعدی با استفاده از پلاستیک ABS و فایبرگلاس پرده برداری کرد. در می ۲۰۱۵، ایرباس اعلام کرد که ایرباس جدید A350 XWB حاوی بیش از ۱۰۰۰ قطعه پرینت سه بعدی است. در سال ۲۰۱۵، یوروفایتر نیروی هوایی سلطنتی در قطعات چاپی پرواز کرد. نیروی هوایی ایالات متحده شروع به کار با چاپگرهای سه بعدی کرد و نیروی هوایی اسرائیل نیز یک چاپگر سه بعدی برای چاپ قطعات یدکی خریداری کرد. در سال ۲۰۱۷، GE Aviation نشان داد که از این طرح برای اضافه کردن یک موتور ۱۶ قسمتی هلیکوپتر به جای ۹۰۰ استفاده کرده است که این پتانسیل را داشت تا پیچیدگی زنجیرهای آن را تا حد زیادی کاهش دهد.برای آشنایی بیشتر با استفاده از پرینترهای سه بعدی در صنعت خودرو این مقاله را حتما بخوانید.

چاپگر سه بعدی در تسلیحات
تاثیر چاپگرهای سه بعدی بر سلاح گرم شامل دو بعد است: روش های جدید تولید برای شرکت های تاسیس شده و امکانات جدید برای ساخت سلاح گرم توسط خود شخص. در سال ۲۰۱۲، گروه توزیع شده دفاعی ایالات متحده اعلام کرد که قصد دارد یک سلاح گرم پلاستیکی با چاپ سه بعدی طراحی کند که هر کسی بتواند آن را دانلود و با چاپگر سه بعدی تولید کند. پس از طراحی، این سوال مطرح شد که چاپ سه بعدی و ماشینکاری CNC می تواند بر اثربخشی کنترل تسلیحات تأثیر بگذارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 6 =