آیا اطلاعات کافی درمورد گردکن چوب دارید ؟

دستگاه گرد کن چوب یکی از دستگاه های نجاری است که برای گرد کردن قطعات چوبی مربعی شکل و در کاربردهایی مانند نجاری، تولید مبلمان و دسته ابزار گرد مانند دسته بیل و تبر استفاده می شود.

البته برای گردکردن چوب در کارگاه های نجاری از سایر ماشین آلات نجاری مانند تراش یا فرز نیز استفاده می شود اما این ماشین ها برای انجام این کار محدودیت هایی دارند.

به عنوان مثال نمی توان قطعات چوبی بلند را با تراش گرد کرد و استفاده از فرز بیش از حد برای این کار روش مطمئنی نیست و خطرات خاص خود را دارد.

گرد کن چوب یکی از دستگاه های مدرن در صنعت چوب می باشد که مخصوص گرد کردن قطعات چوبی مربعی شکل در طول های بلند طراحی شده است و محدودیت های تراش و فرز را ندارد.

چرخ های تغذیه اتوماتیک و کلیدهای ایمنی مغناطیسی در این دستگاه ها تعبیه شده است. معمولاً انواع کاتر و غلتک های تغذیه دستگاه آسیاب برای ابعاد و اندازه های مختلف قطعات کار و انواع مواد مانند اکریلیک، حصیر، باکلیت و چوب مناسب است.

استفاده از چرخ های دوتایی برای تغذیه در این ماشین ها نسبت به تغذیه با چرخ های تکی مناسب تر است و چرخ ها را می توان برای قطعات کار با سایز کوچک نیز تنظیم کرد.

معمولا کاترهای HSS و کاربید برای برش قطعات و میله های چوبی به شکل گرد مناسب هستند. توپی گرد شامل سه تا چهار نگهدارنده تیغه است و زمانی که تیغه های برش خشن و صاف با هم در یک نگهدارنده نصب نشده باشند، می توان از شش نگهدارنده استفاده کرد. در مدل های رایج این دستگاه سرعت تغذیه با توجه به نوع چوب مورد استفاده بین ۳-۵ متر در دقیقه می باشد.

انواع ماشین های سنگ زنی

انواع دستگاه های سنگ زنی چوب با توجه به ویژگی هایی مانند درجه اتوماسیون دستگاه، تعداد و نوع تیغه ها، حداقل طول و قطر قطعات چوبی مورد استفاده، قطر کاتر و دوک، نوع فیدر، قدرت موتور محرک، قدرت موتور اسپیندل، ولتاژ دستگاه و … در برندها و مدل های مختلف متفاوت است.

برخی از برندها نیز این دستگاه ها را به صورت دستگاه ترکیبی با سنباده عرضه می کنند. به طور کلی این دستگاه ها برای واحدهای تولیدی بزرگ صنعت چوب مناسب هستند که باید حجم زیادی از چوب را به سرعت و در مدت زمان کوتاهی به قطعات استوانه ای تبدیل کنند. استفاده از این دستگاه ها باعث صرفه جویی در زمان تولید و افزایش راندمان واحدهای صنعتی می شود.

بهترین برند دستگاه گرد کن چوب

برای خرید دستگاه گرد کن چوب مناسب باید با انتخاب دستگاه بهینه و با توجه به کاربرد مورد نظر، قدرت خرید و شناخت برندهای معتبر با اطمینان خرید کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

خرید اینترنتی دستگاه سنگ زنی

دستگاه گرد یکی از دستگاه های مدرن نجاری است و به طور ویژه برای گرد کردن قطعات چوب مربع طراحی شده است.

خرید دستگاه گرد برای استفاده در صنعت مبلمان و واحدهای بزرگ صنعت چوب که قطعات چوبی استوانه ای با حجم بالا تولید می کنند، انتخاب معقولی است.

خرید و فروش دستگاه گرد کن چوب به صورت حضوری یا اینترنتی و در فروشگاه های مجازی معتبر انجام می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 9 =