آیا بایستی برای مهاجرت به خارج وکیل داشته باشیم؟

بسیار از کسانی که قصد خروج از کشور را دارند یا با موسسه های مهاجرتی یا با وکلای خبر در زمینه مهاجرت اقدام به مهاجرت می کنند.

برخی که زبان انگلیسی خوبی دارند خود نیز می توانند روند مهاجرت خود را پی گیری کنند. اما داشتن یک وکیل خوب می تواند برای شما بسیار سودمند باشد.

ما در این مقاله قصد داریم به شما این را بگوییم که آیا شما برای مهاجرت به وکیل نیاز دارید یا نه.

پس در ادامه با ما همراه باشید.

وکیل برای مهاجرت

زمانی که به مهاجرت فکر می کنید ناگزیر به موارد قانونی، سفارت، مدارک و هزینه های مهاجرت فکر می کنید که البته درست هم فکر می کنید چون این کار هم هزنیه بر است و هم روند قانونی خاصی دارد.

اصلا نگوییم وکیل برای مهاجرت، ما می گوییم راهنما، داشتن یک راهنما که بتواند شما را در زمینه مهاجرت راهنمایی که و شما را از موانع قانونی و قوانین کشور مقصد آگاه سازد بسیار ضروری به نظر می رسد.

شاید شما در مورد وقت سفارت چیزی شنیده باشید، در مورد این مسئله باید بگوییم که اگر وقت سفارت شما رد بشود و در مصاحبه اول نتوانید نظر افسر کنسولی را جلب کنید، نوبت بعدی شما ممکن ماه ها به طول بینجامد و همین مسئله می تواند برای شما مشکل ساز شود.

اما وقتی با یک موسسه مهاجرتی و وکیل خبره اقدام کنید، آنها به شما خواهند گفت که در سفارت و در جلسه مصاحبه چه مواردی را بهتر است بگویید و چه مواردی را اصلا به زبان نیاورید تا بتوانید نظر افسر کنسولی را جلب کنید.

نداشتن وکیل برای مهاجرت

شاید فکر کنید که با جستجو در اینترنت می توانید تمامی مراحل مهاجرت را بررسی کنید و باور داشته باشید که نیازی به وکیل ندارید. اما در حقیقت هر چقدر هم که در اینترنت جستجو کنید و از افراد گوناگونی که مهاجرت کرده اند بپرسید، باز هم نمی توانید پاسخ های درستی برای همه موارد مهاجرتی خود بیابید.

در نهایت همه پرونده های مهاجرتی با یکدیگر متفاوت هستند و آفیسری که باید شما را تائید کند، ممکن است به راحتی قانع نشود. شما از همه قوانین و اصول مورد تائید سفارت کانادا و دولت این کشور اطلاع ندارید و هرگز نمی توانید مانند یک وکیل از اصول و روال کار مطلع باشید.

یکی از معایب بزرگ نداشتن وکیل یا اصلا راهنما، این است که اگر درخواست شما رد شود ممکن است تا چند سال نتوانید درخواست دوباره خود برای مهاجرت را ارسال کنید، همین موضوع به تنهایی کافی است تا شما را از نداشتن وکیل برای مهاجرت منصرف کند.

هزنیه وکیل برای مهاجرت

همانطور که می دانید هزینه ها نسبت به هر کس و سابقه شخص و موسسه متفاوت است، یعنی ممکن است شما با یک موسسه وکالتی مانند ragalawyers.com ممکن است از شما هزینه بیشتری را طلب کرد و برخی موسسه ها ممکن است هزینه کمتری از شما اخذ کنند.

نکته بعدی کشوری است که شما قصد دارید به آن مهاجرت کنید، این مورد هم در هزینه شما تاثیر دارد.

به طور مثال کشور های حوزه شینگن و کانادا پروسه طولانی و سخت تری برای مهاجرت دارند و می بایست زمان و انرژی بیشتری برای اخذ اقامت صرف کرد.

اما داشتن وکیل برای شما بسیار خوب خواهد بود به این دلیل که وکیل روند مهاجرتی شما را پی گیری خواهد کرد و از راه های قانونی برای شما اقدام خواهد کرد.

لازم به ذکر است که اکثر موسسه های مهاجرتی نیز دارای وکلای خبره ای هستند، به طور مثال یکی از موسسه های معتبر ایرانی به اسم حامی مهاجر در چندین کشور شرکت و کلای خبره ای دارد و به راحت

بهتر است با وکیل اقدام به مهاجرت کنیم یا موسسه های مهاجرتی؟

اگر بخواهیم تمام صحبت های خود را در این پاراگراف جمع بندی کنم، باید بگویم که، بهتر است برای مهاجرت با یک موسسه مهاجرتی معتبر اقدام کنید وگرنه ممکن است ریجکت شوید و در صورتی که ریجکت شوید رفع رجیکتی ویزا به این سادگی نمی باشد.

در برخی مواقع ۲ تا ۵ سال از ارسال درخواست محروم می شوید و در این حالت کاری از بهترین وکلا هم بر نمی آید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.