آیا بعد از کاشت مو تزریق پی آرپی لازم است؟

در برخی از کلینیک های زیبایی بعد از عمل کاشت مو اقدام  به تزریق پی آر پی مو می کنند که در خیلی از مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی اطلاعی در مورد اینکه پی آر پی مو چی هست ندارند . من در این مقاله سعی کردم تا هر سوالی که در ذهن شما درمورد پی آر پی مو هست را پاسخ دهم. لطفا با من همراه باشید.

پی آر پی مو چیست؟
شاید بارها و بارها کلمه پی آر پی مو به گوشتان خورده باشد و در ذهنتان سوال شده که پی ار پی مو چیست و چه کاربردی دارد، در پاسخ به این سوال باید گفت که پی ار پی به معنای پلاسمای غنی شده از پلاکت بوده و از موثرترین درمان های ریزش مو و کم مویی سر است. این روش کاملا طبیعی میباشد زیرا با جداسازی اجزائ خون خود فرد و تزریق پلاسما باعث تحریک و کلاژن سازی بخش های آسیب دیده می شود.

نحوه انجام پی ار پی مو
ابتدا نمونه خون به مقدار مورد نیاز از فردگرفته میشود. سپس با استفاده ازکیت های حاوی ژل جداکننده و دستگاه سانتریفیوژ، پلاکتها جدا شده و آماده تزریق میشوند. قبل از تزریق میتوان به محل کرم بیحس کننده مالیده تا درد کمتر حس شود. تزریق پی ار پی مو با وسیله خاصی بنام مزوگان صورت میگیرد. این وسیله این قابلیت را دارد که مقدار و عمق تزریق را بدقت تنظیم نموده و در نتیجه از تزریقات با عمق و مقدار نامناسب جلوگیری کرده مانع از هدر رفتن پی ار پی تهیه شده میگردد. سوزن هایی که در این روش از آنها استفاده میشود فوق العاده ظریف هستند بطوریکه این کار با حداقل درد انجام می شود.

مزایای پی ار پی
• به دلیل اینکه از خون شخص است بنابر این عوارض، عفونت و حساسیت ندارد.

• این درمان تقریبا بی درد است كم و یا زیاد بودن مقدار تزریق خطرناك نیست ،اثر و ماندگاری طولانی تری دارد.

• نسبت به روش های تقویتی مشابه هزینه كمتری دارد.

• در همه نواحی بدن قابل استفاده است و محدودیتی ندارد.

• هم در زنان و هم در مردان موثر بوده و هیچ نوع محدودیت سنی و جنسی ندارد.

• تزریق پی آر پی مو باعث جلوگیری از ریزش و درمان ریزش مو خواهد شد.

• انجام پی ار پی مو باعث تحریک و جوانسازی سلولهای پوست سر و برای رشد فولیکولهای مو استفاده میشود.

• انجام پی آر پی مو جهت تحریک و سرعت بخشیدن به رشد مو در ریزش مو سکه ای کاربرد دارد .

• برای افرادی که برای پیوند مو گزینه مناسبی نیستند و همچنین افرادی که مو کم پشتی در فرق سر دارند و پیوند مو برای آنها گزینه مناسبی نیست می توانند انجام دهند .

• تزریق در محل کاشت مو، برای کاهش خونریزی، کبودی سر، سرعت بخشیدن به روند بهبودی پس از کاشت مو و کاهش احتمال ریزش مو بر اثر شوک و استرس مفید بوده و بیمار ظرف مدت زمان کوتاهتری بعد از کاشت مو نتایج و ظاهر بهتری به دست می آورد.

آیا PRP  بعد از کاشت مو موثر است؟
در سال ۲۰۱۹، یک تیم از محققان یک بررسی سیستماتیک از تحقیقات در مورد PRP به عنوان درمانی برای ریزش مو انجام دادند.
بیشتر مطالعات نشان می دهد که تزریق PRP باعث کاهش ریزش مو و افزایش قطر مو و تراکم رشد مو می شود.
بیشتر مطالعات گزارش داده اند که درمان های PRP منجر به رشد مجدد مو در افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک و آلوپسی آره آتا می شود. پاسخ دهی این درمان در برخی مطالعات تا بیش از ۹۵ درصد هم گزارش شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =