آیا به تنهایی با استفاده از شیلد می توان جلوی کرونا را گرفت؟

ویروس کرونا به شدت خطرناک است. متاسفانه این روز هر روز جهش تازه ای می کند. در هر جهش نیز باخبر می شویم که قوی تر شده است. یا می تواند بیشتر زنده بماند. در حال حاضر رعایت راه های پیشگیرانه اصلی ترین راهی است که از خطر ابتلا به این ویروس خطرناک می کاهد. ویروسی که روزانه افراد زیادی را قربانی می کند نمی تواند از وسایلی چون ماسک و دستکش رد شود. پس خیلی راحت می توانیم از خودمان محافظت کنیم.

این روزها می بینیم که خیلی افراد با استفاده از شیلد صورت در اماکن عمومی حاضر می شوند. وسیله ای که قسمت اصلی۱۲ اش همان قسمت طلقی آن است. وسیله ای که قبلا تنها در مراکز درمان عمومی استفاده میشد امروز به وسیله ای برای پیشگیری از کرونا تبدیل شده است. قسمت طلقی شیلد صورت را از بالا تا پایین پوشش می دهد. به همین دلیل می تواند از ورود بسیاری میکروارگانیسم ها به مجرای تنفسی ما جلوگیری کند. این وسیله در این روزهای شیوع کرونا نیز به کمک ما می آید.

حال این که آیا استفاده از این وسیله به تنهایی می تواند راه حلی باشد برای این که کرونا نگیریم یا خیر. و این که میزان پیشگیری این وسیله از این ویروس خطرناک تا چه حد است. همان طور که واضح است وقتی شیلد را روی صورت قرار می دهید قسمت های کناری و پایین شیلد باز است. درست است که طلق شیلد صورت شما را می پوشاند و چیزی از رو به رو نمی تواند وارد صورت شما شود اما این وسیله راه های ورودی را مسدود نمی کند.

 

مشخص است که کرونا به قدری خطرناک است که نمی توان به استفاده از شیلدها اکتفا کرد. ویروسی که به راحتی می تواند از طریق تنفس وارد بدن ما شود را نمی توان نادیده گرفت. طبق گفته های مکرر سازمان بهداشت جهانی مهم ترین راه پیشگیری در این روزهای خطرناک استفاده از ماسک سه لایه است. همین ماسک هایی که عمومی ترین ماسک های استفاده شونده در مراکز درمانی هستند. ماسک هایی که از لایه های اسپان باند+ ملت بلون ساخته می شوند. این ماسک ها اصلی ترین وسایل و ابزارهایی هستند که این روزها به کمک ما آمده اند. اولویت ما این روزها باید استفاده از این ماسک ها باشد. در کنار این که با وسایل دیگر هم می توانیم امکان ابتلا را تا حد صفر کاهش دهیم.

 

تجربه پزشکی تا به اینجا در مورد کرونا چیزهای جالبی می گوید. اگر ماسک هم داشته باشیم و مدت زیادی در مکان سربسته ای باشیم که جمعیت آن زیاد است باز هم احتمال ابتلا وجود دارد. حال چه کنیم و باید در این شرایط از چه ابزارهایی استفاده نماییم. به طور کامل شرح خواهیم داد.

 

اگر شغل شما به گونه ای است که روزانه افراد زیادی برای کار به شما مراجعه می کنند بهتر است از ترکیب قدرتمندتر ماسک+شیلد استفاده کنید. با استفاده از این دو ابزار شما در واقع اصلی ترین راه های انتقال کرونا را بسته اید. پس ایمنی شما در مقابل این ویروس به حداکثر می رسد. استفاده از این ترکیب برای اشخاصی که در اداره های پرتردد مثل بانک کار می کنند توصیه می شود.

 

و نکته دیگر این که بهتر است در جای سربسته اگر هستیم هراز گاهی با بازکردن پنجره گردش هوا ایجاد کنیم. با این کار اگر بخارات تنفسی و هوای آلوده به ویروس وجود داشته باشد خارج خواهد شد. با آمدن هوای تازه ریه های ما نیز نفسی خواهد کشید. پس با قدرت بیشتری به جنگ کرونا می رویم.

 

و پس از این ها توجه داشته باشید که پس از راه های تنفسی مثل دهان و بینی راه انتقال بعدی ویروس کرونا از طریق تماس دست است. تماس دستان شما با سطح آلوده می تواند عامل انتقال ویروس باشد. به همین دلیل است که تا این حد در مورد شست و شوی مکرر دست ها گفته می شود. شستن دست با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه کمک می کند که این ویروس از روی دستان شما پاک شود. بهتر است که دست خود را با دقت بشوییم. چرا که خط و خطوط و فرورفتگی های کف دست ممکن است محل خوبی برای ویروس شود. همچنین در مواقعی که امکان شستن دست وجود ندارد می توانیم از محصولات ضدعفونی کننده استفاده کنیم. ژل یا محلول هایی که می توانند میکروارگانیسم ها و ویروس ها را نابود کنند در این شرایط به کمک ما می آیند.

 

پس بهتر است اگر مجبوریم در این شرایط فعالیت داشته باشیم استفاده از ماسک و شیلد به ما کمک می کند. در کنار این که می توانیم ژل یا محلول های ضدعفونی کننده همراه داشته باشیم. هر چند وقت یکبار دستان خود را ضدعفونی کنیم. چرا که این روزها هر کالایی که می خریم و هر سطحی که ممکن است با آن برخورد داشته باشیم ممکن است آلوده باشد. مثلا سطح میز موجود در بانک که ممکن است افراد زیادی آنجا بوده باشند. یا میله اتوبوس که ممکن است فردی مبتلا یا ناقل ویروس آن را لمس کرده باشد. بهتر است تا جای ممکن به این سطوح و اجسام دست نزنیم.

 

در آخر و همان طور که می دانیم بهترین کار در این روزها ماندن در خانه است. فضای خانه امن ترین جاست. تا جایی که می توانیم بیرون نرویم و کارهایی که می شود آنلاین انجام داد را آنلاین انجام دهیم. مثل کارهای بانکی یا خرید. همه این وسایل برای وقتی هستند که مجبوریم از خانه خارج شویم. به امید روزی که این سختی ها نتیجه دهد و به روزگاران سرشار از سلامتی بازگردیم. به امید این روز خوب برای مردم سرتاسر دنیا.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + شش =