آیا تا به حال اسم پیچ و رولپلاک نما به گوشتان خورده است؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نما به این شکل انجام می‌شود که ابتدا در نمای ساختمان سوراخ‌هایی برای قرار دادن رولپلاک، ایجاد خواهد شد. سپس رولپلاک داخل سوراخ قرار گرفته و در جای خود به خوبی محکم می‌شود.

جنس رولپلاک باید کاملا قوی و مرغوب باشد، در غیر این صورت بر اثر مرور زمان، حالت نگهدارنده خود را از داده و موقعیت سنگ نمای ساختمان را متزلزل خواهد ساخت. به علاوه سوراخی که در بدنه نمای ساختمان، به وسیله دریل با مته مخصوص ایجاد می‌شود، باید کمی از اندازه رولپلاک کوچکتر باشد تا رولپلاک به سختی در آن داخل شده و جای محکمی داشته باشد.

بدیهی است که در صورت قرارگیری راحت رولپلاک در نما و آزاد بودن محل آن، این اتصال سفت و محکم نخواهد بود.

پس از آن نوبت به سوراخ کردن سنگ می‌رسد که به مراتب سخت‌تر از سوراخ کردن بدنه نما خواهد بود. در این مرحله باید حتما سنگی انتخاب شده باشد که قطر آن به اندازه کافی بوده و قدرت سوراخ شدن با مته دریل را داشته باشد. سنگ‌های نازک و با قطر کم یا کیفیت نه چندان بالا، در مقابل مته مقاومت مناسبی نداشته و آسیب خواهند دید.

پیچ و رولپلاک نما کاری بسیار حرفه‌ای بوده و نیازمند ظرافت و دقت عمل بالا است. کمترین اشتباه در دریل کاری باعث می‌شود که سنگ‌های نما خرد شده و یا اندکی جا به جایی در اندازه گیری‌ها، موجب می‌شود تا سنگ‌ها به درستی نصب نشود.

این موضوع نازیبایی یا نااستواری سنگ نمای ساختمان را به همراه خواهد داشت و در اندک زمانی مشکلاتی را به وجود می‌آورد. مشکلاتی که بابت برطرف ساختن آن‌ها، باید هزینه دوباره‌ای صورت گرفته و ترمیم مجدد انجام شود.

پیچ و رولپلاک نما در داراب به عنوان بخشی از پروژه‌های پیچ و رولپلاک نما در شیراز، در قالب ساختمان‌های چند طبقه انجام می‌گیرد. به این شکل که بسته به تعداد طبقات ساختمان و میزان وسعت کار، قیمت‌گذاری انجام خواهد شد.

این چیزی است که در پیچ و رولپلاک نما در فسا بیشتر در ساختمان‌های حداکثر ۲ یا ۳ طبقه دیدیم. در این بخش از شیراز، بیشتر ساختمان‌ها در طبقات کمتر ساخته شده و اغلب نیز نیازمند تکمیل نما هستند

پیچ و رولپلاک نما در مرودشت نیز شرایط مشابهی داشته و به سبب وزش بادهای موسمی فراوان و شکل ساختمان سازی، نیاز به ترمیم نمای ساختمانی در این منطقه دیده می‌شود.

تصویر: پیچ و رولپلاک نما در شیراز و شهرهای آن، با استفاده از پیچ‌های گالوانیزه و رولپلاک‌های قوی و باکیفیت انجام می‌شود.

مراحل درخواست و انجام پیچ و رولپلاک نما در شیراز به شرح زیر است:

 • ثبت سفارش انجام پیچ و رولپلاک نما در شیراز در کاردک
 • ارسال تصاویر بابت استعلام اولیه وضعیت و قیمت
 • هماهنگی بابت زمان انجام کار
 • مراجعه تیم کاردک به محل ساختمان
 • انجام پروژه از صفر تا صد

همان طور که مشاهده می‌کنید پیچ و رولپلاک نما در خرم بیده یا پیچ و رولپلاک نما در آباده و هر یک از شهرهای شیراز و حومه آن، کاملا بی واسطه انجام شده و کاردک این پروژه‌ها را به وسیله نیروهای متخصص خویش، اجرا می‌کند.

به طور نمونه در انجام چند پروژه مستقل پیچ و رولپلاک نما در کازرون شیراز، نیروهای کاردک به صورت همزمان حضور داشته و کاملا مستقیم و بدون واسطه‌گری، تکمیل و ترمیم سنگ نمای ساختمان را به نقطه پایان رساندند.

البته با توجه به سنگ نمای ساختمان و وسعت آن، قیمت می‌تواند در مناطق مختلف، تا حدودی متفاوت باشد. به طور مثال قیمت پیچ و رولپلاک نما در ممسنی نسبت به قیمت پیچ و رولپلاک نما در سپیدان به مراتب متفاوت خواهد بود. شکل ساختمان‌سازی در ممسنی با چیزی که در سپیدان داریم، متفاوت بوده و این باعث می‌شود که قیمت‌گذاری پروژه‌های تکمیل و ترمیم نمای ساختمان نیز در این دو منطقه، مختلف ظاهر شود.

پیچ رولپلاک نما

برای انجام پیچ رولپلاک نما در لار یا دیگر شهرهای اطراف، با دو گروه از پیچ و رولپلاک متناسب روبرو هستیم:

پیچ‌های مناسب سنگ‌های با ضخامت ۱.۵ سانتی متر: معادل ۶ سانتی متر

پیچ‌های مناسب سنگ‌های با ضخامت ۲.۵ تا ۳ سانتی متر: معادل ۸ سانتی متر

قابل ذکر است که برای انتخاب مته مناسب پیچ رولپلاک نما در فیروزآباد و … نیز باید در قیاس با سایز پیچ، افزایش یا کاهش سایز مته انجام شود.

بیشتر ساختمان‌ها در نی ریز شیراز، دارای سنگ نمای با ضخامت ۱.۵ سانتی بوده و از این جهت برای پیچ رولپلاک نما در نی ریز از پیچ‌های ۶ سانتی متری استفاده می‌شود. از طرفی پیچ رولپلاک نما در جهرم متفاوت بوده و سنگ‌های ضخیم ساختمان‌های آن، نیاز به پیچ‌های بلندتر ۲.۵ تا ۳ سانتی متری را ایجاد می‌کند.

در بیشتر پروژه‌های پیچ و رولپلاک نما در استهبان به مته‌های ۷ نیاز پیدا شد. سبک ساختمان‌سازی در این شهر، به گونه‌ای است که سنگ‌های به کار رفته کوچک بوده و باید با مته‌های کوچک‌تر، امنیت سنگ حفظ شود. در غیر این صورت حین مته کاری سنگ، موجبات ترک خوردن و احیانا خرد شدن آن را فراهم کرده‌ایم.

نکته: برای پیچ رولپلاک نما در لامرد باید حتما از پیچ‌های گالوانیزه استفاده کرد. در این مناطق با بارش سالیانه بیشتری روبرو هستیم و در صورتی که از پیچ گالوانیزه استفاده نشود، ریسک زنگ زدن و کاهش مقاومت در طول زمان، وجود خواهد داشت. البته در سایر مناطق نیز ترجیح در استفاده از پیچ‌های گالوانیزه است که مقاومت عالی داشته و در اثر بارش برف و باران یا مرور زمان، استحکام و کیفیت اولیه خود را از دست نمی‌دهند.

پیچ رولپلاک نما در نیز ریز شیراز، مطابق با ابعاد سنگ‌های ساختمانی تعیین شده و در فواصل مشخص و استاندارد، صورت خواهد گرفت.

4 نظرات
 1. nahid می گوید

  خیلی جالب بود، من تا امروز نمی دونستم که سنگ نما رو هم پیچ میکنن

 2. رضا رحمتی می گوید

  انصافا باحال ترین مقاله ای بود که تو این سایت من خوندم.
  بازم از این مقاله ها بنویسید :))))))

 3. امیر رضا می گوید

  سلام
  ببخشید اگر بخوام وارد این شغل بشم چیکار باید بکنم؟
  در مورد درامد اش هم اگر بگید ممنون میشم

 4. امیر رضا می گوید

  آره منم دوست داشتم این مقاله رو.
  مخصوصا این شغل رو
  وقتی سرچ کردم دیدم خیلی شغل هیجان انگیزی هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.