آیا لیزر موهای زائد مردان بدون عوارض است؟

این روزها لیزر موهای زائد بر روی بورس است که طرفداران خاص خودش را دارد. اما نکته قابل توجه این است که لیزر مو فقط شامل خانمها نیست و در میان  آقایان طرفداران خودش را دارد. برخی از کلینیک های زیبایی هستند که اپراتور آقا و خانم برای انجام خدمات لیزر دارند . من سعی کرد در این مقاله بطور کامل درمورد لیزر موهای زائد مردان صحبت کنم .

لیزر موهای زائد برای آقایان چگونه است؟

به هر نوع موی ضخیم و تیره‌ای که در خطوط میانی بدن مانند سینه، صورت، چانه و گلو رشد می‌کند، موی زائد می‌گویند. موی زائد به دلایل هورمونی و غیر هورمونی رشد می‌کند. اگر دلایل هورمونی باعث ایجاد موی زائد در بدن شما شود، شما نمی‌توانید بدون درمان بیماری اولیه، لیزر انجام دهید.

اختلالات هورمونی باعث می‌شود که در قسمت‌هایی از بدن که مو ندارد، موهایی زخیم و تیره رشد کنند. اگر مشکلات هورمونی دارید، درمان دارویی از رشد موهای زائد جلوگیری می‌کند و استفاده از لیزر فقط خرج اضافی است.

لیزر موهای زائد مردان یک روش کاربردی برای از بین‌بردن موهای زائد است. لیزر باعث کاهش موهای زائد و نازک‌تر شدن آن‌های می‌شود.

این روش با استفاده از نور لیزر و گرمایی که تابش آن ایجاد می‌کند، به عمق مشخصی از پوست نفوذ کرده و فولیکول مو را تحت تاثیر قرار داده و به آن آسیب می‌رساند.

فولیکول مو اصلی‌ترین دلیل رویش مو است. آسیب رساندن به آن باعث توقف رویش مو و از بین‌رفتن موهای زائد می‌شود. لیزر موهای زائد سلول‌های تولید کننده مو در ریشه را هدف قرار می‌دهد و باعث از بین بردن طولانی مدت یا دائمی آن‌ها می‌شود.

این روش نسبت به سایر روش‌ها نتیجه بهتری دارد. از مزایای انجام لیزر می‌توان به سرعت بالا، اثرگذاری قابل توجه و دقت بالای آن اشاره کرد.

لیزر موهای زائد فقط مخصوص خانم ها نیست. روزهایی که فقط زنان و ورزشکاران لیزر موهای زائد انجام می داده اند ، گذشته است.

در حال حاضر ، لیزر موهای زائد آقایان بسیار پرطرفدار گشته است و می تواند شامل لیزر موهای زائد پشت ، قفسه سینه ، شانه ها ، پا و حتی لیزر بیکینی مردان شود. در برخی مردان رشد موهای زائد آزار دهنده است. با توجه به فواید لیزر موهای زائد آقایان ، دلیلی وجود ندارد که مردان از همتایان زن خود عقب تر باشند.

تصور کنید که دیگر نیازی به اصلاح ریش هر روز صبح، سایه‌های ساعت ۵ و رویش برعکس مو نباشد. از موهای غیر قابل کنترلی که روی شانه‌ها و کمرتان می‌روید ناراحتید؟ به لیزر کردن موهای زائد مردانه برزیلی فکر می‌کنید اما خجالت می‌کشید در مورد آن بپرسید؟ امروزه دیگر مردان می‌توانند از منافع رفع موهای زائد به مدت طولانی بهره ببرند حتی در مناطقی از بدن که از صحبت کردن در مورد آن شرم دارند.

دلایل انجام لیزر مو برای مردان

در این مقاله به شش دلیل که مردان باید برای از بین بردن موهای خود از لیزر استفاده کنند، اشاره خواهیم کرد.

کاهش موهای دائمی

لیزر، موها را به درجه‌ای می‌رساند که شما دیگر نیازی به شیوکردن نداشته باشید. رشد مجدد مو می‌تواند به سبب عوامل هورمونی و دیگر عوامل بیولوژیکی تحت تأثیر قرار گیرد. این روند از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

درمان سریع و کارآمد

برطرف کردن موها با لیزر به قدری سریع است که اجازه می‌دهد بلافاصله به انجام فعالیت‌های طبیعی خود بازگردید.

کاهش موهای زیرپوستی

موهای زیرپوستی اغلب بعد از وکس کردن، کندن و شیوکردن ایجاد خواهد شد. این عارضه در درجۀ اول نتیجۀ شکستن ناهموار نوک مو یا خشک شدن پوست است که مانع از رشد مو از فولیکول به طور طبیعی می‌شود. لیزر ابتدا موها را ضعیف کرده، سپس از بین می‌برد و از این طریق مانع زیرپوستی شدن آن می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − یازده =