آیا لیمو شوره سر را از بین می برد؟

پوست سر گاها به دلایل گوناگون و متعددی ممکن است بیمار شود. یکی از این بیماری ها که خیلی ها ممکن است تجربه اش کرده باشند شوره است. شوره یا همان پوسته پوسته شدن پوست کف سر یک مشکل است. هنگامی که پوست سر این چنین می شود در واقع موها در بستری بیمار رویش پیدا کرده اند. پس دور از انتظار هم نیست که گاها ریزش مو ها تجربه شود. هنگامی که این اتفاق می افتد ممکن است در نتیجه شانه زدن این شوره ها بر روی یقه لباس بریزند. گاهی هم در میان موها پراکنده می شوند و منظره نا خوش آیندی را به وجود می آورند. برای درمان و از بین بردن این شوره ها هم راه حل های زیادی وجود دارد. شوره مشکلی نیست که نشود درمانش کرد. درمان های زیادی با روش های مختلف وجود دارد. یکی از این راه حل ها که می خواهیم در باره اش صحبت کنیم استفاده از خوراکی هاست. می خواهیم یک روش ساده که در طب سنتی هم به آن اشاره خیلی زیادی شده است را به شما معرفی نماییم. روشی که به کمک آن با هزینه اندکی می توانید خود برای از بین بردن این شوره ها اقدام کنید. این روش هیچ گونه ضررری ندارد و همه افراد می توانند از آن استفاده کنند.

لیمو ترش یکی از خوراکی های پر از فایده است. در لیمو ترکیبات زیادی وجود دارد که هر کدام فایده هایی برای هر کدام از بخش های بدن ما دارند. لیمو ویتامین سی دارد. میزان این ویتامین نیز بسیار است. هم چنین یک آنتی باکتریال طبیعی می باشد. یعنی می تواند ضدعفونی کند و میکروب و قارچ ها را از بین ببرد. بد نیست بدانید که مهم ترین دلیل پیدایش شوره ها نیز همین زمینه قارچی است که باعث می شود پوست کف سر بیمار شود. لیمو آن قدر مهم است که در خیلی از محصولات طبیعی که برای درمان شوره ها وجود دارد هم به کارش می برند. به طور مثال شامپو کلیر که یکی از معروف ترین ضدشوره ها است نیز شامل ترکیباتی از لیمو می باشد. ترکیبات غنی لیمو و عصاره لیمویی که در این محصولات وجود دارد کمک می کند که شوره ها کم کم ناپدید شوند و پوست کف سر آرام شود. دیگر خبری از التهاب و قرمزی و شوره هایی که ما را آزار می دهند نخواهد بود.

یک روش ساده ترکیب معجزه آسای روغن زیتون و چند قطره لیمو است. کافی است یک ظرف اسپری مانند پیدا کنید. چند قطره لیمو و مقداری روغن زیتون در آن بریزید. آن را بر روی موها و پوست کف سر اسپری کنید. اگر پوست سر خیلی خشکی دارید ماساژ پوست کف سر با روغن زیتون نیز خالی از فایده نخواهد بود. این روش ساده باعث تقویت پوست کف سر که حالا بیمار شده و حالش هم خوب نیست می شود.

روش دیگر ترکیب سرکه سیب و آب لیمو است. این ترکیب را نیز در هفته دو بار بر روی پوست کف سر خود اسپری کنید. هر دو ترکیب آب لیموی تازه و سرکه سیب آنتی باکتریال هستند و می توانند باعث ناپدید شدن شوره ها شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.