آیا ممکنه برای همیشه موهای زائد را از بین برد؟

موها چقدر سریع رشد می کنند؟
طبق آکادمی پوست و مو آمریکا، موهای بدن در عرض یک ماه به طور متوسط ​​رشد می کنند. البته رشد مو در برخی از نواحی بدن سریع است و موهای آقایان سریعتر از موهای خانم ها رشد می کنند. به عنوان مثال، موهای سر می توانند حدود ۶ اینچ در سال رشد کنند، اما موهای ابرو در همان زمان کمتر از ۰.۵ اینچ رشد می کنند.
برخی از عوامل می توانند بر سرعت رشد مو تأثیر بگذارند، از جمله تغذیه، داروها و عوامل ژنتیکی. رشد مو نیز ممکن است با افزایش سن کاهش یابد.
رشد مو فرآیند پیچیده ای است که از اعماق فولیکول مو شروع می شود. مو برای تغذیه و رشد برای رسیدن به سطح پوست به خون نیاز دارد. غدد چربی نیز با چرب و مرطوب نگه داشتن موها نقش مهمی در رشد مو دارند.
گزینه های حذف موهای زائد برای شما چیست؟
تراشیدن قسمتی از مو که روی سطح پوست است. از بین می برد، به همین دلیل است که موها خیلی سریع رشد می کنند. فر کردن یا اپیلاسیون موها را از ریشه جدا می کند که به کند شدن رشد مجدد آنها کمک می کند. اما حتی با استفاده از اتوها یا موم ها، موها می توانند در عرض چند هفته دوباره رشد کنند.
اگر به دنبال راه حل های طولانی تری برای خلاص شدن از شر موهای زائد هستید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که راه های دیگری را برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه در نظر بگیرید. روش های زیر برای توانایی آنها برای از بین بردن مو برای مدت طولانی. رتبه بندی شده اند.
الکترولیز
الکترولیز شامل استفاده از فرکانس‌های رادیویی موج کوتاه است که از طریق سوزن‌های کوچکی که مستقیماً به فولیکول‌های مو وارد می‌شوند، منتشر می‌شوند. هدف از بین بردن امواج ساطع شده فولیکول مو است تا باعث تحریک رشد موهای جدید نشود. الکترولیز یک روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد است که با استفاده از یک دستگاه مخصوص از رشد مو با استفاده از انرژی شیمیایی یا گرما جلوگیری می کند. سپس فولیکول های مو با یک بانداژ کوچک الکتریکی برداشته می شوند. اگرچه الکترولیز دائمی است، اما میزان جلسات مورد نیاز برای حذف دائمی موهای زائد بسته به ژنتیک هر فرد متفاوت است. الکترولیز می تواند بسیار پرهزینه باشد و برای انجام درمان به یک متخصص ماهر نیاز دارد.
برخلاف سایر گزینه های حذف دائمی موهای زائد، الکترولیز یک راه حل دائمی است که توسط سازمان غذا و دارو تایید شده است. با این حال، برای بهترین نتیجه، باید چندین جلسه درمانی را پشت سر بگذارید که هر کدام بسیار طولانی است.
الکترولیز را می توان در هر نقطه از بدن انجام داد و برای انواع پوست موثر است. عوارض جانبی احتمالی الکترولیز شامل قرمزی یا زخم شدن پوست است. شایع ترین عوارض جانبی درد و قرمزی ناشی از تحریک پوست است. عوارض جانبی نادر اما جدی شامل زخم ها و عفونت های ناشی از سوزن و همچنین کلوئیدها (رشد بیش از حد بافت زخم) است.
از آنجایی که الکترولیز زمان زیادی طول می کشد تا نتیجه حاصل شود، برای نواحی کوچک مانند پشت لب یا چانه بهتر است. زنانی که موهای سفید یا بلوند دارند و نمی توانند لیزر یا IPL انجام دهند ممکن است نتایج خوبی از الکترولیز دریافت کنند.
این روش برای نواحی بزرگ بدن به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا بسیار طولانی است.
لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد یکی از بهترین گزینه ها برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه است. مانند الکترولیز، این درمان فولیکول های مو را هدف قرار می دهد. این روش با آسیب رساندن به فولیکول با لیزرهای با دمای بالا عمل می کند تا رشد موهای جدید را متوقف کند.
لیزر موهای زائد مشابه IPL است، با این حال درمان های لیزری به جای استفاده از طیف وسیعی از نور (که دقت کمتری دارد) از یک طول موج برای هدف قرار دادن فولیکول های مو استفاده می کنند. تمرکز لیزر بر روی جلوگیری از رشد مجدد مو از جذب حداکثر گرما توسط فولیکول های مو در ناحیه تحت درمان است، در حالی که نور وسیع الطیف مورد استفاده در IPL تکه های بزرگتر مو را در طول موج های مختلف هدف قرار می دهد. لیزر موهای زائد را می توانید در کلینیک یا در منزل با کمک دستگاه های لیزر خانگی انجام دهید. اگرچه لیزر روشی بسیار مؤثر و آسان است، اما درمان‌های لیزر و IPL در صورت نادرست انجام می‌توانند باعث تحریک و سوزش پوست شوند.
به گفته کندال، لیزر موهای زائد را می توان در هر جایی از بدن به جز ناحیه چشم انجام داد. این درمان برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بهترین کارایی دارد.
مانند الکترولیز، لیزر موهای زائد نیز به چندین جلسه درمان نیاز دارد تا بهترین نتیجه را به دست آورد. بسته به ناحیه تحت درمان، ممکن است به چهار تا شش جلسه درمان با فاصله چهار تا هشت هفته نیاز داشته باشید. همچنین ممکن است لازم باشد هر ۶ تا ۱۲ ماه یک بار جلسات مجدد داشته باشید.
لیزر و IPL در هر نقطه از بدن کار می کنند. لیزر برای خانم هایی با موهای تیره و پوست روشن گزینه بهتری است. لیزر موهای زائد روی موهای سفید و موهای تیره روی موهای بلوند به خوبی جواب نمی دهد.
در بیشتر موارد، رفع موهای زائد با لیزر کندال الکس چندین ماه طول می کشد و در برخی موارد ممکن است سال ها طول بکشد. وقتی موها دوباره رشد می کنند، اغلب نازک تر و نازک تر می شوند. با این حال، لیزر موهای زائد حذف دائمی موهای زائد را تضمین نمی کند.
تورم یا قرمزی از عوارض احتمالی لیزر موهای زائد است. از آنجایی که احتمال سوختگی و اسکار روی پوست وجود دارد، بهتر است لیزر درمانی را با حضور پزشک لیزر انجام دهید.
شایع ترین عارضه لیزر تحریک و قرمزی پوست است که معمولاً پس از چند ساعت از بین می رود. این درمان همچنین می تواند باعث تغییرات موقت رنگدانه، به خصوص در پوست های تیره شود. عوارض جانبی جدی تر شامل تاول ها و زخم ها است، اما این موارد بسیار نادر هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + یک =