آیا میشه موهای زیر بغل را برای همیشه از بین برد؟

زیر بغل یک مشکل شایع برای همه زنان است و خلاص شدن از شر آنها آسان نیست. قبل از اختراع لیزر موهای زیر زیر بغل ، هیچ راه دیگری برای سفید کردن زیر بغل بدون تراشیدن ، تراشیدن با تیغ یا کرم اصلاح وجود نداشت.

از آنجا که عرق از زیر بغل بیرون می آید ، زیر بغل بخشی از سیستم خنک کننده طبیعی و دفع سموم بدن است. بوی طبیعی بدن یا فرمون از طریق زیر بغل آزاد می شود. زیر بغل به دلیل ویژگی های خاص آنها بسیار حساس و ملایم است و از بین بردن فیبر اضافی دشوار است.

از بین بردن مو از زیر بغل اغلب باعث بثورات دردناک و الیاف مادرزادی می شود و از آنجا که زیر بغل مرطوب و مستعد رشد باکتریها است ، می تواند منجر به عفونت شود. خوشبختانه ، لیزرها راهی سریع و آسان برای خلاص شدن از مو از زیر بغل فراهم می کنند.
لیزر رفع مو مزایای زیر را دارد:

حذف دائمی الیاف اضافی روی زیر بغل
از مشکلاتی مانند سوختگی تیغ ، جوش ها ، ضایعات پوستی و الیاف مادرزادی خودداری کنید و قرمزی و سوزش را از سایر روشهای برداشتن مو به حداقل برسانید.

عرق و بوی بدن را کاهش دهید

سفید کردن زره پوش ؛ علاوه بر الیاف اضافی ، لیزر هم الیاف زیر جلدی و هم فولیکولهای الیاف را از بین می برد ، بنابراین زیر بغل آنها را بسیار سفیدتر از گذشته می کند.
بعد از تراشیدن ، تحریک دئودورانت را کاهش دهید
درمان لیزر و موهای دائمی نیاز به استفاده مداوم از روشهای دیگر ، صرفه جویی در وقت و هزینه را از بین می برد. کافی است که یک یا دو بار در سال یک بار لیزر را بعد از اتمام دوره درمان برای پوست همیشه صاف و بدون فیبر تکرار کنید.

متقاضی برای درمان

متقاضی لیزر ایده آل لیزر شخصی است که موهای آن از پوستش تیره تر است.اگر رنگ پوست و مو نزدیک به یکدیگر باشد ، لیزر به اشتباه کار خواهد کرد. علاوه بر این ، برای پوست تیره تر ، باید از دستگاه های لیزری با طول موج طولانی تر مانند لیزر YAG استفاده شود. لیزرهای طول موج بزرگتر برای پوست تیره ایمن تر هستند زیرا هنگام از بین بردن مو ، پوست را نمی سوزانند.

چگونه لیزر موها را از زیر بغل خارج می کند؟

لیزر پرتوی نور را در طول موج خاص ساطع می کند که ملانین را در مو یا مرکز رشد فولیکول (به نام فولیکول مو) هدف قرار می دهد. ملانین ماده ای است که مو و پوست را رنگ می کند. پرتو لیزر از پوست عبور می کند و توسط ملانین در فولیکول مو جذب می شود. سپس نور به گرما تبدیل می شود ، گرما توانایی فولیکول در تولید الیاف جدید را از بین می برد و دیگر نمی بینید که الیاف پوستی لیزر جدید رشد می کنند.

مراحل لیزر برای از بین بردن موهای زیر بغل

به بیمار توصیه می شود حداقل دو هفته قبل از درمان از نور خورشید خودداری کند ، نه آفتاب گرفتن و استفاده از لوسیون تاریک. منطقه درمان تیغ ​​را تراشیده و از موم یا کرم اصلاح استفاده نکنید تا فیبر اضافی را از محل مورد نظر خارج کنید.

متخصص پوست مناسب بودن درمان لیزر را در جلسه اول ارزیابی می کند. پزشک تاریخچه پزشکی بیمار و سابقه آفتاب سوختگی جدید ، آفتاب گرفتن یا استفاده از داروهای حساس به نور را در نظر می گیرد.

در حین درمان

لیزر موهای زائد روی زیر بغل تا ۱۵ دقیقه طول می کشد. قبل از درمان به بیمار عینک داده می شود و در صورت تمایل بیمار از بیهوشی موضعی استفاده می شود.

پزشک به آرامی دسته بزرگ را از طریق زیر بغل حرکت می دهد. با توجه به تمرکز پرتوی نور ناحیه درمان ، بیمار احساس گرمای خفیف می کند و احساس می کند که یک باند را روی پوست می خورید.لیزر زیر بغل معمولاً برای هر طرف حدود ۳ دقیقه طول می کشد.

بنابراین ، لیزر موهای زائد روی زیر بغل درمان کوتاه است. تورم و قرمزی پس از زیر بغل لیزر طبیعی و البته موقت است و از ادامه فعالیت های روزانه جلوگیری نمی کند.

مراقبت از لیزر

پزشک بلافاصله پس از درمان ، ضد آفتاب یا هیدروکورتیزون را روی پوست اعمال می کند. این امر از تحریک پوست جلوگیری می کند و ناحیه مرطوب لیزر را حفظ می کند. بیمار همچنین می تواند کرم ضد التهابی را تهیه کند. کراوات ، استفاده از موچین و اپیلاسیون بعد از لیزر ممنوع است ، اما تراشیدن با تیغ مشکلی ندارد.

آیا لیزر زیر بغل بیمار است؟

لیزر زیر بغل با ناراحتی جزئی همراه است ، اما بیشتر بیماران این درد جزئی را به خوبی تحمل می کنند. با این حال ، اگر بیمار بخواهد ، یک کرم برای یک بیهوشی موضعی قبل از درمان می تواند استفاده شود تا کوچکترین درد را احساس نکند.

تعداد جلسات لازم است

هر لحظه ، درصد مشخصی از مو در مرحله “استراحت” است و رشد نمی کند. لیزر هیچ تاثیری در موهای رشد ندارد. به همین دلیل برای دستیابی به نتیجه مطلوب به طور متوسط ​​۴-۷ جلسه درمان لیزر در فواصل ۸-۱۲ هفته انجام می شود. برای حفظ نتیجه ، جلسات لیزر باید سالانه پس از پایان دوره درمانی تکرار شود.

نتیجه

لیزر برداشتن مو در زیر زیر بغل یکی از مؤثرترین راه حل ها برای از بین بردن فیبر اضافی است و در نتیجه بیش از ۹۰ ٪ موارد دائمی را به همراه دارد. البته برخی از فولیکولهایی که در بقیه درمان در طول درمان بودند ممکن است دوباره رشد کنند ، اما این بار موها خوب ، نرم و سبک خواهند بود. جلسات برای حفظ نتایج و حفظ پوست روغنی ساده و سریع خواهد بود.

اثرات ناخواسته
تحریک پوست یکی از عوارض جانبی لیزر زیر بغل است که شدت آن با قرمزی و لایه برداری جزئی متفاوت است.قرمزی خفیف موقتی است، پس از چند ساعت فروکش می کند و طی چند روز خود به خود از بین می رود.
اگر تنظیمات دستگاه لیزر مناسب نباشد، تغییراتی در رنگدانه ها به خصوص در بیمارانی که پوست تیره تری دارند، ایجاد می شود. پوست ممکن است روشن تر یا تیره تر شود، اما این تغییرات معمولا موقتی هستند.
زخم و اسکار یکی از معدود عوارض لیزر زیر بغل است که معمولاً در نتیجه تنظیم نادرست دستگاه بر روی انرژی بیشتر است و در بیمارانی که پوست تیره تری دارند بیشتر دیده می شود.
قیمت
هزینه لیزر موهای زائد زیر بغل بستگی به ناحیه و نوع دستگاه دارد. معمولاً هر چه ناحیه درمان کوچکتر باشد، هزینه کمتری دارد. به عنوان مثال، هزینه یک ناحیه کوچک مانند زیر بغل کمتر از هزینه لیزر برای نواحی بزرگتر مانند پشت بدن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − یک =