آیا کودکان می توانند با اجازه تحصیل والدین خود به طور رایگان در کانادا تحصیل کنند

اکثر افرادی که متقاضی مجوز تحصیل در کانادا هستند، تمایل دارند که فرزندان خود را نیز در این برنامه قرار داده و همراه خود به کانادا برای ادامه تحصیل ببرند؛ تا پس از تایید مجوز تحصیلی، فرزندان نیز همراه با آنها در کانادا مشغول به تحصیل شوند؛ از طرف دیگر چون تحصیلات کودکان در کانادا رایگان است و آن ها بدون پرداخت حتی یک دلار می توانند در سیستم آموزشی کانادا ثبت نام کنند، لذا بسیاری افراد همزمان با انجام کارهای پذیرش خود برای بردن فرزندشان نیز تلاش می کنند، بنابریان برای آشنایی بیشتر شما با قوانین کانادا در این خصوص به توضیح این مسئله در ادامه می پردازیم.

کودکانی که اجازه تحصیل در کانادا دارند

همان طور که بالا به آن اشاره کردیم والدین همزمان با تقاضای تحصیلی، به دنبال راه هایی برای بردن کودک وابسته ی خود به کانادا هستند؛ اما قبل از هر چیزی باید بدانید که دولت کانادا تمام فرزندان زیر ۲۲ را کودک وابسته تعریف می کند، بنابراین می توان برای پذیرش و گرفتن مجوز تحصیلی فرزندان کوچک نیز اقدام نمود.

پس از دریافت مجوز تحصیلی، به تمامی بچه های زیر ۱۸ سال اجازه تحصیل در مدارس ابتدایی و متوسطه کانادا داده می شود؛ همچنین اکثر مدارس برای کودکان کانادا عمومی هستند، به این معنی که فرد هیچ هزینه ای برای حضور در آنها پرداخت نمی کند. علاوه بر این بخاطر شهرت و محبوبیت جهانی کانادا در کیفیت آموزش، والدین می توانند اطمینان داشته باشند که فرزندانشان یادگیری باکیفیتی را در مدت اقامت در این کشور تجربه می نماید.

قوانین آموزش در کانادا برای کودکان

طبق قانون کلیه کودکان ساکن کانادا می توانند در مدرسه شرکت کنند و این شامل فرزندان والدینی می شود که به طور موقت برای کار یا تحصیل در کشور آمده اند؛ خوشبختانه با توجه به سیستم آموزش استثنایی کانادا کودکان فرصت حضور در یک موسسه کانادایی عالی را خواهند داشت.

سیستم مدرسه برای کودکان در کانادا به طور کلی از دبستان شروع می شود و سپس به دبیرستان می رود، این سیستم از دوازده کلاس تشکیل شده، بنابراین دانش آموز با کلاس اول شروع به تحصیل کرده و یک سال را برای گذراندن هر کلاس بعدی سپری می کند؛ هنگامی که دانش آموز کلاس ۱۲ را تمام می کند، مدرک دبیرستان خود را دریافت نموده که این مدرک آنها را واجد شرایط تحصیل در کالج یا دانشگاه می نماید.

همسرتان را به همراه ببرید

بسیاری از والدین همچنین کنجکاوند بدانند که آیا همسر یا شریک زندگی آنها می تواند هنگام تحصیل در کاناد، آنها را همراهی کند؛ همانند کودکان، فردی که متقاضی مجوز تحصیل می تواند درخواست کند همسر خود را نیز در زمان تحصیل در کانادا به همراه ببرد، همچنین اگر درخواستی وی مبنی بر به همراه بردن همسر تأیید شود، همسر واجد شرایط دریافت اجازه کار آزاد و راه اندازی کسب وکار به صورت کارآفرینی است،علاوه بر این فرد اجازه کار به صورت تمام وقت برای کارفرمایان کانادایی را نیز دارد.

تأثیرات درخواست همراهی فرزند و همسر در زمان دریافت مجوز تحصیلی

بسته به درخواست اجازه تحصیل شخص یعنی به همراه داشتن فرزندان و همسر، ممکن است تقاضای فرد از سوی مامور مهاجرت رد یا تایید گردد، برای مثال گاهی این تصور پیش می آید که هدف اصلی فرد برای رفتن به کانادا ادامه تحصیل نبوده و تنها قصد بردن فرزندان خود را جهت تحصیل رایگان در این کشور دارد در نتیجه با درخواست وی موافقت نمی گردد؛ به همین دلیل برخی موسسات مهاجرتی پیشنهاد می کنند ابتدا خود برای گرفتن مجوز اقدام نموده و پس از گرفتن مجوزات لازم سپس جهت گرفتن اجازه بردن فرزندان تلاش نمایید، تا شانس خود را برای ادامه تحصیل در کانادا از دست ندهید.

اگر با نحوه درخواست بردن اعضای خانواده به هنگام دریافت ویزای تحصیلی آشنا نیستید توصیه می کنیم حتما با موسسات معتبر مهاجرت به کانادا مشورت نمایید.

 

شاید جالب باشد بخوانید :

تحصیل در کانادا به همراه بچه

کانادا به دلیل جاذبه های چشم نواز و تاریخی، نه تنها گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب کرده، بلکه توانسته دانشجویانی جهت ادامه تحصیل دراین کشور را نیز جذب نماید؛ اما گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادایی به این آسانی حاصل نمی شود؛ لذا تحصیل در کانادا با یک کودک ممکن است کمی چالش برانگیز باشد؛ اما برای هر چالشی راه حلی وجود دارد و برای رسیدن به راه حل شما نیاز به اطلاعات دقیق دارید؛ بنابراین در ادامه دقیقاً آنچه را که باید در مورد تحصیل همراه با کودک در کانادا بدانید و نحوه درخواست پذیرش را به شما آموزش می دهیم.

برای تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی چه چیزی لازم است؟

اگر می خواهید در کانادا به عنوان دانشجوی بین المللی تحصیل کنید، یکی از اولین مواردی که باید به دنبال آن باشید ویزای دانشجویی کاناداست؛ این ویزا به دانش آموز اجازه می دهد تحصیلات خود را در کانادا شروع کند اما داشتن ویزا به تنهایی کافی نبوده و فرد باید ترکیبی از ویزا ویزیتور کانادا یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) و مجوز مطالعه را نیز بدست آورد؛ بنابراین شما همزمان با ویزا نیاز به دریافت مجوز تحصیل و همچنین ویزای ویزیتور کانادا یا مجوز سفر الکترونیکی دارید.

چه کسی مجاز به اجازه تحصیل در کانادا است؟

دانشجویان بین المللی که می خواهند در کانادا تحصیل کنند و برای ورود به کانادا به ویزای ویزیتور یا ETA احتیاج دارند بنابراین باید برای اجازه تحصیل در کانادا خود اقدام کنند؛ این اجازه تحصیل به علاوه ویزای بازدید کننده یا ETA، به شما امکان می دهد تحصیلات خود را در کانادا شروع کنید. با این وجود معیارهای خاصی نیز وجود دارد که با رعایت آنها واجد شرایط اجازه تحصیل در کانادا می شوید، مانند:

زمان درخواست مجوز تحصلی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید، همچنین سابقه سوء پیشینه یا مجازات کیفری نداشته و مدارک دادگاهی برای اثبات آن ارائه بدهید. شما باید نسخه هایی از وضعیت مهاجرت فعلی خود را در کشور دیگری یا کانادا ارسال کنید؛ علاوه بر آن فرم رضایت بخش مرکز درخواست ویزا را پر کرده و امضا نمایید.

البته باید ثابت کنید که به طور موقت در کانادا خواهید ماند و با اتمام تحصیلات به کشور خود باز می گردید، همچنین یک نامه پذیرش از DLI (موسسه یادگیری تعیین شده) با این اطلاعات داشته باشید: یک دفترچه رسمی آموزشگاه حاوی تاریخ شروع و پایان برنامه تحصیلی شما، مدرک دریافت شده به همراه مبلغ شهریه شما باید ارسال گردد.

آیا می توانم اعضای خانواده ام را با خود به کانادا ببرم؟

بله، خانواده یعنی افراد نزدیک شما مانند همسر یا فرزندان وابسته می توانند هنگام تحصیل در آنجا به کانادا بیایند. با این وجود، مهم است که بدانید که از آنها خواسته می شود تا ویزاهای ویزیتوری برای خود درخواست کنند (نه مجوز مطالعه).

علاوه بر این برای اینکه آنها بتوانند در طول مدت تحصیل در کنار شما باشند، حتماً برنامه ها را با هم جمع کنید و به کنسولگری کانادا بگویید که شما خانواده هستید و می خواهید تا پایان تحصیلات در کانادا بمانید.

تحصیل در کانادا با یک کودک

تحصیل در کانادا با یک کودک، به عنوان یک دانشجوی بین المللی، چالش های خاص خود را دارد؛ شما باید مراقب تحصیلات خود و همچنین بهزیستی کودکتان باشید در حالی که به یک کشور خارجی مهاجرت کرده و مشکلات متعددی در محل زندگی جدید دارید؛ با این وجود، تا زمانی که وقت خود را به طور کارآمد مدیریت کنید، هیچ چیز غیرممکن نیست.

همراه داشتن فرزندتان در حین تحصیل بیشتر اوقات اجتناب ناپذیر خواهد بود؛ بنابراین برای فعالیت های آنها در زمان حضور در دانشگاه برنامه ریزی کرده تا علاوه بر تجربه آموزشی و تحصیلی خود بتوانید شرایط رشد کودک خود را فراهم نمایید؛ علاوه بر این با کمک یک موسسه مهاجرتی معتبر زمینه تحصیل فرزندتان را محیا نمایید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =