اجرای قفسه بندی و دکور داروخانه

هر فروشگاهی برای عرضه محصولات خود، از یک سری قفسه استفاده می‌کند؛ تا محصولات به طور منظم چیده شوند و دسترسی مشتریان راحت‌تر و سریع‌تر باشد که رعایت کردن و توجه به این موضوع، طبیعتاً در صرف جویی زمان اثرگذار است. در مطلبی که خواهید خواند؛ ما انواع قفسه، طرح و رنگ آن را معرفی کرده‌ایم و اینکه چه نوع قفسه هایی می‌توان برای داشتن داروخانه ای مدرن به کار گرفت.

عرضه و تقاضا یکی از مهم‌ترین اصلیات در داروخانه می‌باشد، یعنی به دلیل زیاد بودن درخواست‌های هر فرد و گاهی زیاد بودن افراد، اگر داروخانه ها از یک قفسه بندی و یک دسته‌بندی منظم برخوردار نباشند، ممکن است مجبور باشند برای هر فرد وقت زیادی صرف کنند که این مورد، یک امتیاز منفی به‌حساب می‌آید.

طراحی قفسه بندی داروخانه

در اینجا به چگونگی طراحی قفسه بندی داروخانه ها می‌پردازیم.

در قدیم، داروخانه ها اغلب از قفسه بندی های آهنی استفاده می‌شد ولی امروزه تغییرات زیادی کرده و بسیار جذاب شده‌اند. این قفسه بندی ها علاوه بر اینکه زیبایی خاصی به محیط می‌دهند، قابل انعطاف هستند و برای محیط‌های محدود بسیار مناسب‌اند.

یکی از مهم‌ترین نکات که در قفسه بندی داروخانه ها قابل توجه است، طراحی دقیق آن هاست. باید بتوان اجزای قفسه بندی ها را به راحتی از هم جدا کرد و به سرعت دوباره آن ها را پیکربندی کرد. معمولا برای ساخت این قفسه ها از جنس های مختلفی مثل ام دی اف و هایگلاس استفاده می‌شود.

  قفسه بندی ام دی اف داروخانه

از قفسه های چوبی یا ام دی اف ها، می‎توان برای ایجاد فضای فروشگاهی جدید، با طراحی و ظاهری زیبا استفاده کرد. این نوع از قفسه ها وقتی با نورهای زیاد ترکیب شوند، جذابیت خاصی به دکوراسیون و محوطه داروخانه می‌بخشند.

یکی از انواع قفسه های دارویی، شلف های کشویی دارو هستند که برای قراردادن بسته‌های کوچک و متنوع مناسب‌اند. این قفسه ها تعداد زیادی کشو دارند و برداشتن و گذاشتن کالا در مدل‌های مختلف، به‌راحتی امکان‌پذیر است.

دکور داروخانه

دکور داروخانه باید به‌گونه‌ای طراحی شود که نیاز مشتریان را به‌راحتی برطرف کند و همچنین پرسنل و خدمات دهندگان دچار مشکل در ارائه خدمت نشوند.

طرح و دکورهای متفاوتی در دکوراسیون داروخانه ها مشاهده می‌کنید، اما دکوری کارآمد و ایده‌آل است که از هر نظر منحصربه‌فرد باشد. از جمله دکورهای رایج، قفسه یا طبقه‌های چوبی می‌باشد که هم دیزاینی زیبا و مدرن می‌سازند و هم کاربردهای فراوانی دارند.

به‌عنوان‌مثال بعضی طراحان قفسه‌های چوبی سفید را برای دارو اختصاص داده‌اند و برای قسمت آرایشی و بهداشتی، رنگ قهوه‌ای را به کار می‌گیرند.

یک نوع دیگر از طرح دکور داخلی داروخانه؛ استفاده کردن از شلف های شیشه ای شفاف و بی‌رنگ سوپر کلییر است که برای طبقات لوازم بهداشتی مورداستفاده قرار می‌گیرد که باعث می‌شود، حس شفافیت و تمیزی را به مشتریان القا کند.

راهنمای چیدمان دارو در قفسه داروخانه

راهنمای چیدمان دارو در قفسه داروخانه می‌تواند مقدار فروش یک داروخانه را بسیار زیاد کند، یعنی تأثیر بسزایی درفروش یک واحد بهداشتی و دارویی دارد. دقت داشته باشید اگر فروش کم شده و کاهش پیداکرده به قفسه‌بندی، چیدمان و اقلام دقت کنید، ممکن است قفسه‌بندی و چیدمان دارو در قفسه‌ها قدیمی شده است، پس شما به راهنمای چیدمان دارو در قفسه داروخانه نیاز دارید و یا به طراحی در این زمینه نیاز دارید. بااین‌حال، قبل از ایجاد تغییر، باید نکاتی را مدنظر قرار دهید. یکی از زمینه‌هایی که باید در راهنمای چیدمان دارو در قفسه داروخانه نظر گرفته شود، دسته‌بندی اقلام بهداشتی و دارویی است که در فروشگاه موجود است. مهم است که اطمینان حاصل شود که محصولات در دسته‌بندی درست و بجا قرارگرفته‌اند، بین برندها و مارک‌ها می‌بایست به‌طوری فضاها را پر کرد و قرارداد که مسئول کنترل کیفیت و مسئولین اجرایی و کارمندان به‌راحتی بتوانند اقلام درست را صحیح و خوب پیدا کنند.

چیدمان دارو در قفسه داروخانه نحوه چیدمان دارو در قفه بندی داروخانه

نکته بعد این است که در نظر بگیرید که چگونه مشتریان می‌توانند در فروشگاه شما احساس راحتی و اعتماد کنند. آیا آنها احساس می‌کنند که می‌توانند انواع محصولات  با برندهای مختلف را پیدا کنند؟ آیا آنها مطمئن هستند که شما تمرکز و تخصص کافی بر نیازهایشان رادارید یا فقط به فکر منافع تجاری داروخانه هستید؟

در مبحث بعد باید دقت کنید، هیچ‌چیز بدتر از نمایش بد و چیدمان بد در قفسه‌بندی داروخانه نیست. اطمینان حاصل کنید که راهنمای چیدمان دارو در قفسه به‌درستی اجراشده و قفسه شما قادر به نمایش محصولات در حالت سازمان‌دهی مرتب است و به مشتریان کمک خواهد کرد به‌راحتی محصولات موردنظر خود را در یک روش قابل‌دستیابی پیدا کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.