اخذ ویزای شینگن

شینگن در اصطلاح به منطقه ای در اروپا گفته می شود، افرادی که خواستار اقامت در این محدوده میباشند باید برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنند. ۲۶ کشور عضو اتحادیه شینگن هستند که شما باید برای ورود به آنجا برای اخذ ویزای شینگن خود اقدام کنید.

ویزای شینگن چیست ؟
بسیاری از افراد در مورد ویزای شینگن آگاهی کمی دارند و یا اطلاعات آنها در مورد اخذ ویزای شینگن نادرست می باشد. ویزای شینگن در واقع اجازه ورود شما به ۲۶ کشوری است که در اتحادیه شینگن قرار دارند. شما برای اینکه وارد این مناطق شوید  باید برای اخذ ویزای شینگن خود اقدام کنید. با در دست داشتن این ویزا می توانید در طول مدت زمان و شرایطی که مشخص شده است به هر یک از کشورهایی که عضو اتحادیه هستند سفر کنید.

اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت
بسیاری از اژانس های مسافرتی برای اخذ ویزای شینگن از مسافرین وثیقه های سنگینی دریافت میکنند اما اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت نیز امکان پذیر است .
برای این که بتوانید با هزینه‌ای مقرون به صرفه سفر اروپا را انجام دهید، در قدم اول باید درباره چگونگی اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه دانش کافی داشته باشید.
برای کسب اطلاعات دقیق در این مورد میتوانید مقاله های اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت و اخذ ویزای شینگن بدون وثیقه را مطالعه بفرمایید.
با این روش حتی افراد معمولی که عشق بی‌اندازه به سفر دارند و موجودی حسابشان قابل توجه نیست نیز می‌توانند ویزای شینگن را دریافت کرده و سفر به دور اروپا را تجربه کنند.

افراد زیادی در جهان برای این که بتوانند اوقات خوشی را در روزهای تعطیل سال سپری کنند، جهت اخذ ویزای شینگن و سفر به اروپا برنامه ریزی می‌کنند. مسافران برای این که دغدغه کمتری در طول سفر داشته باشند می‌توانند از امکاناتی که توسط آژانس‌های مسافرتی برای سفرهای دور اروپا فراهم شده استفاده کنند.
این روش برای افرادی مناسب است که سفر را برای تجدید قوا و روحیه خود انجام می‌دهند؛ اما افرادی که علاقه زیادی به سفر دارند و عاشق دیدن کشورهای مختلف جهان هستند، معمولاً علاقه چندانی به هماهنگی برنامه‌هایشان با تورهای مسافرتی ندارند.
این توریست‌ها می‌خواهند در هر زمان که می‌خواهند سفرشان را آغاز کنند و در هر روز و هر ساعت در یک کشور اروپایی حضور داشته باشند.
تفاوتی ندارد که برای سفرتان چه نقشه‌ای داشته باشید، در هر صورت بدون اخذ ویزای شینگن امکان ورود به خاک اروپا را نخواهید داشت. بنابراین در قدم اول باید نسبت به اخذ ویزای اروپا اقدام نمایید.برا کسب اطلاعات کامل راجع به شرایط اخذ ویزای شینگن مقاله اخذ ویزای شینگن را مطالعه بفرمایید.
در اینجا روش‌هایی سفر ارزان به اروپا مورد بررسی قرار گرفته است، با ما همراه شده و درباره این موارد اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

اگر تاکنون درباره اخذ ویزای شینگن بدون ضمانت بازگشت چیزی نشنیده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با مشاورین ویزا۲۱ تماس گرفته و اطلاعات لازم را در این باره کسب کنید.

اقامت در هاستل به جای هتل‌های گران قیمت و مجلل
جهانگردانی که سفر به کشورهای مختلف را تجربه کرده‌اند، اقامت در هاستل را گزینه‌ای مناسب برای صرفه جویی در هزینه‌های سفر می‌دانند. هاستل ها اتاق‌های اشتراکی در اختیار مسافران قرار می‌دهند و شبیه به خوابگاه هستند.
قیمت هاستل ها نسبت به هتل‌های اروپایی بسیار کمتر است؛ بنابراین اگر می‌خواهید سفر اروپا برایتان ارزان تمام شود و بتوانید جاذبه‌های کشورهای مختلف عضو پیمان شینگن را تماشا کنید، این امکان برایتان وجود دارد که در هر شهر در یک هاستل تمیز اقامت داشته باشید و از امکاناتی که برای مسافران فراهم شده استفاده کنید.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی
پس از اخذ ویزای شینگن باید به دنبال راهی باشید که بتوانید با قیمتی ارزان به کشورهای مختلف اروپایی سفر کنید. یکی از روش‌هایی که می‌تواند تور اروپا را برای شما ارزانتر کند، استفاده از سرویس‌های حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس‌های درون شهری است.
بلیطی که برای سفر با وسایل حمل و نقل عمومی ارائه می‌شود دو نوع است. بلیطی که امکان یک بار سفر را برای مسافر فراهم می‌کند و بلیط های نامحدود سه یا ۷ روزه که می‌توانید با استفاده از آنها از کلیه وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایید.
بلیط سفرهای نامحدود قیمت مقرون به صرفه‌تری دارد و استفاده از وسایل حمل و نقل در اروپا را برای گردشگران راحت‌تر می‌کند.

زمانی که برای اخذ ویزای شینگن اقدام می کنید  باید هدف خود از سفر به این کشورها  را بیان کنید تا نوع ویزا و مدت اعتبار آن را برای شما مشخص کنند. شما می توانید در هر کدام از کشورهایی که می خواهید اقامت بگیرید و در آن کشور تردد داشته باشید در صورتی که قوانین آن کشور را رعایت کنید.
کشورهای اتریش، اسپانیا، بلژیک، آلمان، جمهوری چک، دانمارک، پرتغال، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، اسلواکی، اسلوونی، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین ۲۶ کشوری می باشند که شما می توانید با اخذ ویزای شینگن در آنها تردد داشته باشید.

انواع  ویزای شینگن :
همانطوری که بیان نمودیم، نوع اخذ ویزای شینگن شما بستگی به این دارد که هدف و ماهیت سفر شما چگونه باشد. نوع ویزای شینگن که شما دریافت می کنید مدت اعتبار شما را در آن کشور تعیین می کند. به همین دلیل برای اقامت شما در ۲۶ کشوری که عضو اتحادیه هستند ۳ نوع ویزای شینگن وجود دارد که شما می توانید با دریافت آن مدت اعتبار و ماهیت سفر خود را انتخاب کنید.
۱. ویزای اتحادیه شینگن یا Uniform Schengen Visa (USV)
اخذ ویزای شینگن در این نوع همان ویزای گردشگری در کشور اروپا می باشد، کسی که دارنده این ویزا می باشد می تواند هر ۶ ماه یک بار در یکی از کشورهای اروپایی سفر کند و در آنجا اقامت داشته باشد.
۲. ویزای اعتبار محدود منطقه ای شینگن :
این نوع ویزا یک ویزای اقامت موقتی می باشد، افرادی که می خواهند اخذ ویزای شینگن خود را برای شرایطی خاص دریافت کنند این نوع ویزا بهترین ویزایی است که می توانند داشته باشند. یکی از نکاتی که در این ویزا وجود دارد این است که شما تنها ب همان کشوری که اجازه دارید می توانید سفر کنید.
۳. ویزای ملی :
افرادی که برای اخذ ویزای شینگن مراجعه می کنند و هدف آنها کار، تحصیل و یا اقامت دائم می باشد، این ویزا را دریافت می کنند. به بیانی مشخص باید گفته شود که این نوع ویزا برای افرادی که صادر می شود که هدفی خاص در آن کشور دارند و بعد از اینکه مدت زمان آنها تمام شود باید به کشور خود مراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 11 =