ارور های یخچال اسنوا

کدهای ارور یخچال اسنوا از طریق سیستم عیب یاب هوشمند یخچال نمایش داده می‎شوند. تا زمانیکه یخچال در قلب آشپزخانه مثل ساعت کار می‎کند همه چیز رو به راه است. کدبانوی خانه انرژی تمام وعده‎های غذایی را برای اعضای خانواده از یخچال دریافت می‎کند. ممکن است با گذشت زمان یخچال دچار مشکل شود. برای تعمیر یخچال در تهران با ما در ارتباط باشید

تولیدکنندگان، فناوری‌ها و راه‌حل‌های مختلفی را برای ارائه محصولات راحت و مفید به کار می‎گیرند. اگرچه این وسایل کارآمد هستند، اما هر چند وقت یکبار نیاز به تعمیر یا نگهداری دارند. گاهی اوقات یک کد خطا ظاهر می‎شود که نشان دهنده مشکل در عملکرد یخچال است. ابتدا دفترچه راهنما را مطالعه کنید اگر چیزی متوجه نشدید با مجموعه «کاروسرویس» تماس بگیرید و یک تعمیرکار متخصص درخواست کنید.

ارور h1

یکی از رایج ترین کدها در لیست ارور یخچال اسنوا کد h1 است. این کد زمانی نمایش داده می‎شود که درون کابین یخچال گرم باشد. سرما و برودت کافی وجود ندارد، در نتیجه باید به دنبال علت اصلی (از دست رفتن سرما) باشید:

· یخچال کنار پنجره، نور خورشید یا اجاق گاز قرار دارد.

· درب یخچال به مدت طولانی و به دفعات زیاد باز می‎شود.

· لولای درب خراب شده است و درب به صورت کامل بسته نمی‎شود.

· نوار پلاستیکی دور درب خراب شده است و چسبندگی ندارد، در نتیجه هوای سرد به بیرون درز می‎کند.

اگر دلایل فوق علت کم شدن سرما نباشند باید به دنبال علت‎های مهمتری باشید، مانند:

· برد دیجیتال یخچال خراب شده است.

· سنسور دما مشکل دارد و نمی‎تواند دمای حقیقی را تشخیص دهد.

· کمپرسور خراب است و سرما به میزان ضروری و استاندارد تولید نمی‎شود.

· گاز درون یخچال کم شده است، زیرا سرمای ایجاد شده، ناشی از وجود این گاز است.

· فن یخچال فریزر خراب شده است و سرما در تمام کابین گردش نمی‎کند. سنسور دما به درستی عمل نمی‎کند و دمای کاذب را نشان می‎دهد. یکی از علائم خرابی فن، برفک زدن آن است.

زمانی که دمای درون کابین بیش از +۹ درجه سانتیگراد باشد کد h1 نشان داده می‎شود.

تعمیر لوازم خانگی در محل را به ما بسپارید

ارور F1

یکی دیگر از کدهای ارور یخچال اسنوا کد F1 است. زمانی که اپراتور یخچال مشکل داشته باشد این کد ظاهر می‎شود. ممکن است اپراتور یخ بزند یا بیش از حد گرم شود. در هر دو صورت قادر نیست فضای داخل یخچال فریزر را خنک کند. وظیفه ایجاد برودت در یخچال بر عهده اپراتور است. اپراتور از لوله‎های مارپیچی تشکیل شده است که درون بدنه یخچال و پشت محفظه فریزر قرار دارند. با یک حائل از فضای فریزر جدا می‎شوند. درون این لوله‎ها گاز مبرد در جریان است. ایجاد سرما نیز مربوط به این گاز است. دلایل نمایش کد F1 عبارتند از:

· تنظیم نادرست دمای یخچال یک عامل است.

· باز و بسته شدن بیش از حد درب یخچال، باعث اختلال در ایجاد و نگهداری سرما می‎شود.

· کندانسور پشت یخچال کثیف است و تبادل دما به راحتی برای خنک کردن گاز فراهم نمی‎شود.

· ممکن است لوله‎ها سوراخ شده باشند و گاز مبرد خارج می‎شود. امپراتور عملکرد صحیح را از دست می‎دهد.

ارور Er

یکی از ویژگی‎های یخچال‎های دیجیتال و هوشمند، سیستم عیب یاب هوشمند است. بنابراین کد ارور یخچال اسنوا بر روی صفحه، نمایش داده می شود. ظاهر شدن کد خطا به این معنی است که یک قطعه عملکرد درستی ندارد. در مدل‎های جدیدتر کد خطای Er در ترکیب با اعداد نمایش داده می‎شود. کد Er جایگزین کد F شده است. این ارور در یخچال‎های اسنوا سری ۹۲۰ نمایش داده می‎شود. به این معنی است که سنسور محیطی یخچال دچار خرابی شده است یا اتصال آن قطع می‎باشد.

ارور Fr

ممکن است ارور یخچال اسنوا کد Fr را نمایش دهد. این کد تذکر می‎دهد که سرما در محفظه یخچال وجود ندارد. در نتیجه سنسور یخچال سرما را حس نخواهد کرد و دمای بالایی را نشان می‎دهد. به دلایل زیر این اتفاق می‎افتد:

· اواپراتور برفک زده است.

· اپراتور مشکل دارد که باید تعمیر یا تعویض شود.

· گاز یخچال تمام شده است یا ممکن است به دلیل سوراخ شدن لوله‎ها، گاز نشتی داشته باشد.

ارور Fa

کد Fa در اکثر مواقع مربوط به خرابی هیتر یخچال است. هیتر المنت قطعه‎ای است که وظیفه آب کردن برفک‎ها را برعهده دارد. در سه نوع ناودانی، شیشه‎ای و فلزی وجود دارد. علائم خرابی هیتر شامل برفک زدن اواپراتور، کم شدن سرما در یخچال، برودت و سرمای بیش از اندازه در دیواره پشت یخچال می‎شود. اگر هیتر المنت سالم بود و بعد از تعویض دوباره کد Fa را ملاحظه کردید باید قطعات زیر را چک کنید:

· سنسورها خراب هستند.

· برد یخچال خراب است.

· اشکال در ترموفیوز است.

· سیم کشی‎ها قطع شده‎اند.

ارور ۸۱۰

برند اسنوا مدل‎های مختلفی از یخچال را طراحی و تولید کرده است. هر مدل کد خطاهای مخصوص به خود را دارند. یخچال اسنوا مدل ۸۱۰ نیز کدهای خطا مخصوص به خود را دارند که از F1 تا F9، FA و FB را شامل می‎شوند. رایج‎ترین کد ارور خطا در مدل ۸۱۰ مربوط به کد F1 است. این کد عنوان می‎کند که اواپراتور سرد نمی‎شود.

نتیجه گیری

یخچال‎های هوشمند بسیاری از مزایای جالب و راحت را ارائه می‎دهند که آنها را برای کاربران جذاب می‎کند. این نوع یخچال‎ها در بین مشتریان یا علاقه‎مندان به فن آوری، بسیار محبوب هستند. البته باید بگوییم تمام لوازم هوشمند نیز بعد از مدتی دچار استهلاک می‎شوند و برخی کدهای خطا را بر روی آن‎ها مشاهده می‎کنید.

به دلیل اینکه جابه جایی یخچال بسیار سخت است شما می‎توانید با گروه تعمیرات تخصصی «کاروسرویس» تماس بگیرید. تعمیرکاران ما با انواع لوازم خانگی آشنایی کامل دارند. همکاران ما تمام تلاششان را به کار می‎گیرند تا تعمیر و تعویض قطعات را در محل انجام دهند. زیرا اولین هدف ما رضایت شماست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.