از چه منابع خوراکی کوآنزیم کیوتن دریافت کنیم

یکی از مواد حیاتی که برای سلامتی بدن نیاز است ماده ای به نام کیوتن است. کیوتن یا همان Q10 یک کوآنزیم است. این ماده هم برای داشتن پوست و موی سالم و هم برای پیشگیری از بیماری های خطرناک مهم است. کیوتن ما را جوان و شاداب نگاه می دارد و در برابر رادیکال های آزاد از ما محافظت می کند. در این مطلب می خواهیم منابع خوراکی را به شما معرفی کنیم که می توانند کوآنزیم کیوتن را به میزان کافی در بدن تامین کنند.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

آووکادو

حتما نام آووکادو را در بین میوه های مفید برای پوست و مو هم زیاد شنیده اید. آووکادو سرشار از اسیدهای چرب است که برای داشتن پوست و مویی سالم به ما کمک می کند. آووکادو می تواند کیوتن را در بدن شما افزایش دهد. دلیل اصلی که در بسیاری از محصولات مراقبت پوست نیز از آووکادو استفاده می شود همین تامین کیوتن است. البته که آووکادو ویتامین سی و بسیاری ترکیبات مفید دیگر را نیز در خود دارد.

 

توت فرنگی

یکی از میوه های شادی آور توت فرنگی است. توت فرنگی پر از ترکیبات مفیدی چون ویتامین سی است. توت فرنگی کیوتن را نیز به میزان کافی به بدن می رساند. خوردن توت فرنگی نشاط آور است. یکی از دلایل این موضوع این است که با عوامل ایجاد بیماری که خیلی وقت ها حتی متوجهش هم نمی شویم و سیستم ایمنی در برابر آن مقاوت می کند مبارزه می کند. توت فرنگی به دلیل دارا بودن مقدار زیادی از ویتامین سی و کیوتن در خیلی از آبرسان های حرفه ای نیز یافت می شود. بمب آبرسان کامان قرمز یکی از این محصولات است که از پوست شما محافظت می کند.

 

ماهی

با خوردن ماهی میزان زیادی از امگای سوم و اسیدهای چرب ضروری جذب بدن می شود. این اسیدها باعث افزایش سطح کیوتن می شوند. پس اگر به دنبال یکی از منابع خیلی مهم کیوتن هستید ماهی را فراموش نکنید. ماهی برای سلامت قلب و پوست و مو معجزه می کند. خوردن یک بار ماهی در هفته می تواند کیوتن مورد نیاز بدن شما را تامین نماید.

 

کلم بروکلی

نام کلم بروکلی به خاطر خواص فوق العاده اش در همه جا می درخشد. کلم بروکلی در برابر خیلی از بیماری ها و مشکلات از شما محافظت می کند. در کنار خواص بسیار عالی دیگری که بروکلی دارد، کیوتن نیز به چشم می خورد. یکی از بهترین و عالی ترین منابع کیوتن بروکلی است. بروکلی قیمت زیادی ندارد و می توانید به راحتی آن را تهیه کنید. سعی کنید در فصلی که کلم بروکلی هست تا می توانید از آن استفاده کنید.

 

پرتقال

یکی دیگر از میوه هایی که می تواند میزان مورد نیاز کوآنزیم کیوتن را در بدن شما تامین کند میوه خوش طعم و بسیار پرطرفدار پرتقال است. با خوردن پرتقال یا نوشیدن آب پرتقال در کنار دریافت بسیاری از مواد مفیدی که این میوه دارد کوآنزیم کیوتن نیز به شما می رسد. خوردن یک لیوان آب پرتقال در پایان یک روز کاری به شما نشاط دوباره می دهد. همچنین با تامین ویتامین سی و کیوتن نیز پوست و موی شما نشاط دوباره خواهد یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.