از چه گلدانی برای گیاهان خود استفاده کنیم؟

باغبانی فراز و نشیب هایی دارد. قرار گرفتن در میان یک باغ پر رونق، باعث شادابی بسیاری از مردم می شود، در حالی که استرس های موجود در نگهداری باغ، آنها را بی نهایت آزار می دهد. این مقاله با چند توصیه ساده به تجربه باغبانی شما کمک می کند تا این استرس ها را کاهش دهد.

برای به حداکثر رساندن مزایای کمپوست، آن را حدود دو هفته قبل از کاشت در باغ خود قرار دهید. کمپوست در واقع به زمان نیاز دارد تا با خاک یکپارچه شود و هنگامی که این دو را ترکیب کردید، به زمان نیاز دارند تا تثبیت شوند. چند هفته قبل از کاشت برای تولید گیاهان سالم تر و قوی تر، کمپوست کافی برای کود دهی باغ خود را برنامه ریزی کنید.

پول اضافی را برای حصار کشیدن در باغ خود خرج کنید. شما در حال سرمایه گذاری واقعی در زمان و پول برای ایجاد باغی برای خود هستید، اما همه اینها می تواند از طریق پا زدن کودکان بازیگوش، حیوانات خانگی و سایر حیوانات کوچک به هدر برود. با حصار کوچکی که بچه ها و موجودات زنده را دور نگه می دارد، از سرمایه خود محافظت کنید.

سنگریزه ها و سنگ های کوچک نشانگرهای گیاهی عالی را ایجاد می کنند. برای ردیابی گیاهان خود و در عین حال افزودن لمس زیبایی طبیعی به باغ خود، تعدادی سنگریزه و سنگ جمع آوری کنید. سنگ هایی با سطح نسبتا صاف پیدا کنید و از یک نشانگر دائمی یا کمی رنگ برای قرار دادن نام گیاهان خود روی آنها استفاده کنید. این یک راه حل بسیار زیباتر و طبیعی تر از برچسب های پلاستیکی سنتی است که بیشتر باغ ها را به هم ریخته است.

اکثر مردم باغ های خود را با گیاهان در دست و بیل طراحی می کنند. با این حال، بهترین ایده این است که پس از تصمیم گیری در مورد چیدمان یا طراحی محوطه، منتظر بمانید تا گیاهان خود را انتخاب کنید. پس از تکمیل محوطه سازی، به آخرین مرحله باغ خود بروید. کاشت گل ها، درختچه ها و درختان مورد علاقه خود

برای اینکه آفات را بدون استفاده از مواد شیمیایی از باغ خود دور نگه دارید، سعی کنید پیاز را در حاشیه باغ خود بکارید. رایحه پیاز به عنوان یک دافع طبیعی عمل می کند و بسیاری از موجودات را از مزاحمت گیاهان شما جلوگیری می کند. به عنوان یک امتیاز اضافی، این به شما این امکان را می دهد که به طور منظم پیاز تازه را برای استفاده در آشپزی خود داشته باشید.

ریحان شیرین را به راحتی پرورش دهید. ریحان گیاهی یک ساله و بسیار حساس به سرما است، بنابراین سعی کنید آن را در گلدانی در پنجره آشپزخانه آفتابگیر پرورش دهید. برداشت مداوم گیاه رشد را تشویق می کند، بنابراین مطمئن شوید که به طور مداوم برگ های بالایی را بچینید. می توان آن را در باغ پرورش داد، اما مراقب دماهای پایین تر در شب باشید زیرا باعث پژمرده شدن یا حتی مرگ گیاه می شود.

از باغبانی برای استراحت استفاده کنید. راه های زیادی برای رسیدن به آرامش و آرامش شخصی وجود دارد. باغبانی یک راه عالی برای انجام این کار است. بازده برای یک هزینه سرمایه گذاری اولیه بسیار زیاد است . شاید لذت بخش ترین جنبه احساس آرامش و آرامشی باشد که از پرورش گیاهان شما ناشی می شود.

برای اینکه علف‌های هرز را راحت‌تر شناسایی کنید، حتماً همه گل‌هایتان را در یک خط مستقیم بکارید. یک چیدمان غیرعادی تر ممکن است از نظر بصری جالب باشد، اما مکان های زیادی برای پنهان شدن به علف های هرز می دهد. ساده نگه داشتن باغچه باعث می شود علف های هرز و بیماری ها راحت تر پیدا شوند و راحت تر از شر آنها خلاص شوید.

شاید جالب باشد بخوانید :

بیشتر افراد وقتی می خواهند گلدان گیاه خود را تعویض کنند با این موضوع برخورد می کنن. اگر قصد تعویض گلدان گیاه خود را دارید بهتر است گلدانی را انتخاب کنید که زهکشی مناسبی داشته باشد تا تجمع آب در کف گلدان باعث پوسیدگی ریشه های گیاه نشود.

برای داشتن بهترین باغ گل، گیاهانی را انتخاب کنید که در زمان های مختلف فصل رشد شکوفا می شوند. این امکان وجود دارد که انواع گیاهان و گل هایی را پیدا کنید که از ژانویه تا نوامبر بسته به محل زندگی شما شکوفا می شوند. با کاشت گیاهانی که در زمان های مختلف سال به اوج خود می رسند، می توانید اطمینان حاصل کنید که همیشه رنگ و زندگی در حیاط شما وجود دارد.

خودتان کمپوست درست کنید اگر کمپوست خود را در خانه ایجاد می کنید، می توانید کاملاً مطمئن باشید که چه چیزی وارد آن می شود، برخلاف زمانی که کیسه های کمپوست را از فروشگاه باغبانی خریداری می کنید. علاوه بر این، کمپوست کردن در حیاط شما باعث جذب حیات وحش مفید بومی مانند حشرات می شود که اکوسیستم باغ شما را متعادل می کند.

اگر بریدگی روی دست خود دارید، قبل از اینکه دستان خود را در خاک قرار دهید، زمان بگذارید و مطمئن شوید که بهبود یافته یا کاملاً پوشانده شده است. برشی که با مواد خارجی مانند خاک در تماس است می تواند به طور جدی آلوده شود. اکنون باندهایی در دسترس هستند که هر برشی را که روی آن اعمال می شود کاملاً می بندد.

مهم است که گل رز را قبل از جذب حشرات درمان کنید. حشره‌کش‌هایی وجود دارد که می‌توانید از هر فروشگاه لوازم باغی خریداری کنید که باید حشرات را از حمله به بوته‌های گل رز شما از بین ببرد یا از آن جلوگیری کند. بهتر است قبل از اینکه علائمی از مشکل حشره وجود داشته باشد، بوته ها را درمان کنید.

بر اساس فصل کاشت خود، تعداد دفعات احیای خاک خود را تنظیم کنید. در طول یک فصل بسیار طولانی ممکن است نیاز باشد که زمین را بیش از یک بار بارور کنید. مهم است که به گیاهان خود مواد مغذی مناسب برای رشد بدهید و به یاد داشته باشید که با رشد گیاهان، مواد مغذی داخل خاک به آرامی کاهش می یابد. داشتن مقدار صحیح در زمان مناسب باعث افزایش برداشت شما به حداکثر اندازه آن می شود.

بهترین راه برای علف های هرز باغ ارگانیک، روش قدیمی است، بیرون کشیدن علف های هرز با دست. اگرچه علف‌کش‌های ارگانیکی که در فروشگاه فروخته می‌شوند وسوسه‌انگیز هستند، اما به اندازه گرفتن دست و زانو و بیرون کشیدن علف‌های هرز با دست مؤثر نیستند. انجام این کار خودتان نیز بسیار نیروبخش است. این به شما احساس موفقیت می دهد.

برای صرفه جویی در آب و محافظت از گیاهان خود، به جای آبپاش از شلنگ خیساندن استفاده کنید. شلنگ خیساندن شلنگی با سوراخ های کوچک است که در پایه گیاهان شما قرار دارد و آب را مستقیماً به خاک می رساند. این امر از تبخیر جلوگیری می کند و از تماس آب با شاخ و برگ جلوگیری می کند که می تواند باعث قارچ و بیماری شود.

برای اینکه باغبانی ارگانیک خود را به همان اندازه که دوستدار محیط زیست و سالم است، بسازید، خودتان مالچ بسازید. برای ساختن مالچ خود، تنها چیزی که نیاز دارید یک نمونه خاک همراه با باقیمانده محصولات غذایی است. شما می توانید یک مالچر بخرید یا زباله های خود را به سادگی با برگرداندن آن هر چند روز یکبار به صورت دستی مالچ کنید.

نکات ارائه شده در این مقاله می تواند تجربه باغبانی شما را لذت بخش تر و کم استرس تر کند. جنبه های مثبت باغبانی بسیار زیاد است و نگهداری از باغ می تواند بسیار ساده تر از آن چیزی باشد که فکرش را بکنید. اگر در طول باغبانی خود با مشکلاتی مواجه شدید، به توصیه های این مقاله نگاهی بیندازید و برخی از آنها را امتحان کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 8 =