استخدام مهندس کامپوتر

مهندسی کامپیوتر، یکی از رشته‌هایی است که سالیانه دانشجویان زیادی وارد آن شده و در گرایش های مهندس کامپیوتر نرم افزار، مهندس کامپیوتر سخت افزار و کارشناس فناوری اطلاعات (IT) فارغ‌التحصیل می‌شوند.

از آنجایی که همه صنایع و مشاغل با کارهای سیستمی و کامپیوتری مرتبط هستند، استخدام مهندس کامپیوتر در بین مشاغل اهمیت بالایی دارد. اگر به عنوان یک مهندس کامپیوتر قصد دارید یک سمت شغلی خوب در شرکت ها و سازمان های معتبر داشته باشید، باید رزومه‌ای خوب و حرفه‌ای برای خود بسازید.
در این مطلب به بررسی شرایط استخدام مهندس کامپیوتر و بازار کار آن می پردازیم.

بازار کار مهندس کامپیوتر

بدیهی است که مهندسی کامپیوتر با حوزه‌های تخصصی گسترده ای که در بر می‌گیرد، بازار کار خوبی نسبت به سایر رشته‌ها دارد. همین امر سبب می شود افراد جویای کار در این شغل افزایش یابد. شما نیز اگر به دنبال استخدام در موقعیت‌های شغلی مهندس کامپیوتر هستید، لازم است برای افزایش شانس استخدام یک رزومه حرفه ای برای خود طراحی نماید .

معمولا کارفرماها و مدیران استخدام در میان رزومه های دریافتی به دنبال استخدام نیروهایی هستند که بیشترین مهارت نرم‌افزاری و سخت افزاری را داشته باشند، به همین منظور بخش مهارت‌ها برایشان حائز اهمیت است. پیشنهاد میکنیم برای تکمیل رزومه‌تان مهارت‌ها و توانایی های خود را با توج به رشته تحصیلی خود (نرم افزار، سخت افزار و…) یه صورت کامل لیست نمایید.

نکات کلی در نوشتن رزومه مهندس کامپیوتر

نوشتن خلاصه رزومه مهندس کامپیوتر: خلاصه رزومه که شامل یک پاراگراف کوتاه است و در ابتدای رزومه قرار می گیرد. در این بخش بهتر است پیش زمینه علمی، مهارت‌های مهندسی، و سوابق حرفه‌ای خود را در چند جمله کوتاه ارائه دهید. این کار سبب می‌شود رزومه شما در میان صدها رزومه ارسالی برجسته‌تر شده و نظر کارفرما را در نگاه اول جلب کند.

تحصیلات مهندس کامپیوتر: همه مشاغل مرتبط با مهندسی کامپیوتر برای استخدام شرط حداقل مدرک لیسانس را دارند. مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی گرایش‌های مختلفی مانند نرم افزار، سخت افزار و آی تی (IT) و در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های نرم افزار، هوش مصنوعی، شبکه‌های کامپیوتری، رایانش امن و معماری کامپیوتر می باشد. اگر فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد مهندس کامپیوتر هستید، گرایش خود را ذکر نمایید. بهتر است گواهینامه های معتبری را که در این زمینه کسب کرده اید را نیز درج کنید.

درج حقوق درخواستی مهندس کامپیوتر: شما به عنوان فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر می دانید که می توانید در حوزه‌های مختلفی کار کنید و درآمدتان در هر حوزه متفاوت خواهد بود. با ترفیع شغلی میانگین درآمدتان بیشتر خواهد شد. با توجه به این مسئله بهتر است، برای درج حقوق درخواستی حقوق توافقی را انتخاب نمایید. در این صورت با توجه به سوابق‌ شغلی، شرایط کار، میزان سختی کار و مهارت‌هایتان می توانید با توافق کارفرما حقوق و درآمدتان را مشخص کنید.

1 نظر
  1. علی می گوید

    خیلی خوب بود ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + چهار =