استخر استخراج چیست؟

استخر استخراج یک گروه مشترک از استخراج کنندگان ارز رمزنگاری شده است که منابع محاسباتی خود را از طریق شبکه برای تقویت احتمال یافتن بلوک یا استخراج موفقیت آمیز ارز رمزنگاری شده با یکدیگر ترکیب می کنند.

غذاهای کلیدی

  • استخرهای استخراج Cryptocurrency گروهی از استخراج کنندگان هستند که منابع محاسباتی خود را به اشتراک می گذارند.
  • استخرهای استخراج از این منابع ترکیبی برای تقویت احتمال یافتن بلوک یا استخراج موفقیت آمیز ارزهای رمزنگاری شده استفاده می کنند.
  • اگر استخر استخراج موفق باشد و جایزه دریافت کند ، آن پاداش بین شرکت کنندگان در استخر تقسیم می شود.

 

استخر استخراج چگونه کار می کند

به طور جداگانه ، شرکت کنندگان در استخر استخراج ، از قدرت پردازش خود برای تلاش برای یافتن یک بلوک کمک می کنند. اگر استخر در این تلاش ها موفقیت آمیز باشد ، آنها پاداشی دریافت می كنند ، معمولاً به صورت ارز رمزپایه مرتبط.

پاداش ها معمولاً بر اساس نسبت قدرت پردازش یا کار هر فرد نسبت به کل گروه ، بین افرادی که مشارکت داشته اند تقسیم می شوند. در بعضی موارد ، کارگران معدن باید برای اثبات کار خود پاداش کسب کنند.

جوایز معمولاً بر اساس شرایط توافق شده و مشارکت مربوط به فعالیت معدنکاری در بین استخراج کنندگان تقسیم می شوند.

هرکسی که می خواهد از طریق استخراج ارزهای رمزپایه سود کسب کند ، این اختیار را دارد که یا با دستگاه های اختصاصی خود به صورت انفرادی پیش برود یا به یک استخر استخراج که در آن چندین ماینر و دستگاه های آنها با هم ترکیب می شوند ، افزایش دهند تا خروجی هش خود را افزایش دهند . به عنوان مثال ، ضمیمه کردن شش دستگاه استخراج که هر یک ۳۳۵ مگا هرتز در ثانیه (MH / s) را ارائه می دهد ، می تواند یک تجمع ۲ گیگا هدی قدرت استخراج تولید کند ، در نتیجه منجر به پردازش سریع عملکرد هش می شود.

استخر استخراج چیست؟

 

روش استخر استخراج

همه استخرهای استخراج ارز رمزنگاری شده به یک شکل عمل نمی کنند. با این وجود ، تعدادی پروتکل مشترک وجود دارد که بر بسیاری از محبوب ترین استخرهای معدن حاکم است.

استخرهای استخراج متناسب از متداول ترین استخرها هستند. در این نوع استخرها ، ماینرهایی که به قدرت پردازش استخر کمک می کنند سهام را تا زمانی که استخر موفق به یافتن یک بلوک می شود ، دریافت می کنند. پس از آن ، استخراج کنندگان متناسب با تعداد سهام خود پاداش می گیرند.

استخرهای پرداخت به ازای هر سهم تا حدی به طور مشابه کار می کنند به این صورت که هر استخراج کننده سهام را برای سهم خود دریافت می کند. با این حال ، این استخرها بدون در نظر گرفتن زمان یافتن بلوک ، پرداخت فوری را انجام می دهند. یک ماینر که به این نوع استخر کمک می کند ، می تواند سهام را با پرداخت متناسب در هر زمان مبادله کند.

در همین حال ، استخرهای استخراج نظیر به نظیر قصد دارند تا از متمرکز شدن ساختار استخر جلوگیری کنند. به همین ترتیب ، آنها یک بلاکچین جداگانه مربوط به استخر را در خود ادغام می کنند و برای جلوگیری از تقلب اپراتورهای استخر و همچنین از بین رفتن خود استخر به دلیل یک مسئله اصلی طراحی شده اند.

 

مزایای استخر استخراج

در حالی که موفقیت در استخراج معادن فردی مالکیت کامل پاداش را به دست می آورد ، به دلیل نیاز به توان و منابع بالا ، احتمال دستیابی به موفقیت بسیار کم است. استخراج معدن غالباً برای افراد سرمایه گذاری سودآوری نیست. استخراج بسیاری از ارزهای رمزپایه در سالهای اخیر به دلیل افزایش محبوبیت این ارزهای دیجیتال و هزینه های مربوط به سخت افزارهای گران قیمت لازم برای یک استخراج کننده رقابتی و همچنین برق اغلب اوقات ، بیش از پاداش های بالقوه برای استخراج آنها دشوار شده است.

استخرهای استخراج از نظر سخت افزار و هزینه برق به هریک از شرکت کنندگان کمتر نیاز دارند و شانس سودآوری را افزایش می دهند. در حالی که یک استخراج کننده فردی ممکن است شانس کمی برای یافتن موفقیت آمیز بلوک و دریافت پاداش استخراج داشته باشد ، همکاری با دیگران به طور چشمگیری میزان موفقیت را بهبود می بخشد.

 

معایب استخر استخراج

افراد با شرکت در استخر استخراج ، از استقلال خود در فرآیند استخراج معاف می شوند. آنها معمولاً به اصطلاحاتی که توسط خود استخر تعیین می شود ، محدود می شوند ، که ممکن است نحوه نزدیک شدن به روند استخراج را تعیین کند. آنها همچنین ملزم به تقسیم هرگونه پاداش احتمالی هستند ، به این معنی که سهم سود برای فردی که در یک استخر شرکت می کند کمتر است.

تعداد کمی از استخرهای معدن، مانند AntPool، Poolin و F2Pool، تسلط بر فرآیند استخراج بیت کوین، با توجه به blockchain.com . اگرچه بسیاری از استخرها تلاش می کنند تا غیرمتمرکز شوند ، این گروه ها اختیارات بسیاری را برای اداره پروتکل بیت کوین تلفیق می کنند. برای برخی از طرفداران ارزهای رمزپایه ، وجود تعداد کمی استخر استخراج قدرتمند برخلاف ساختار غیرمتمرکز ذاتی بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + سیزده =