استفاده از عسل چه فوایدی برای پوست دارد

عسل یکی از خوراکی های طبیعی است که به غیر از خاصیت درمانی فوق العاده ای که دارد برای سلامت پوست مانند معجزه است. عسل برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی توصیه می شود. در این مطلب به موارد استفاده عسل برای پوست و مو می پردازیم.

 

خوردن عسل برای خشک پوست ها

استفاده از کرم ها و خیلی از لوسیون ها می تواند موجب درمان لحظه ای مشکل خشکی شود. اما ممکن است دوباره این مشکل بروز کند. حال چه کنیم که اصلا به خشکی پوست دچار نشویم که بخواهیم از کرمهای مختلف و مرطوب کننده ها استفاده کنیم؟ پاسخ این است که با داشتن رژیم غذایی سالم نیازهای پوست خود را تامین کنید. یک راه حل خوب این است که از خوراکی هایی استفاده شود که موجب تامین آب و رطوبت پوست و مو می شوند. بی شک می توان گفت که عسل یکی از بهترین آنهاست. اگر پوست شما خشک است و همیشه از خشکی و پوسته پوسته شدن پوست خود رنج می برید عسل بخورید. عسل را در رژیم غذایی خود بگنجانید. بهترین وقت برای خوردن عسل هنگام صبحانه است. خوردن عسل در صبح هم انرژی خوبی به بدن شما می دهد و هم موجب شادابی و تامین رطوبت پوست به صورت داخلی و طبیعی می گردد.

 

ماسک عسل برای آبرسانی پوست

راه دیگر برای استفاده از خواص عسل برای پوست این است که آن را به صورت موضعی به صورت ماسک بر روی پوست بمالید. با این کار ترکیبات عسل توسط لایه های پوست جذب می شوند. عسل یکی از بهترین ترکیبات طبیعی برای درست کردن یک ماسک آبرسان فوق العاده برای پوست های خشک و حساس است. حتی در بمب آبرسان کامان پوست حساس نیز از خواص عسل استفاده شده است. خواصی که برای افرادی با پوست خشک و حساس مفید است و پوست را به خوبی و عمیقا آبرسانی می کند.

 

استفاده از عسل برای ترمیم سریع زخم ها

عسل موجب بازسازی بسیار سریع تر سلول های پوستی می شود. اگر روی پوست شما جای زخم و خراش وجود دارد مقداری عسل را بر روی موضع زخم ضماد کنید. در زمان های قدیم با همین روش زخم ها و جای خراش های پوستی را درمان می کردند. استفاده از عسل موجب می شود تا پوست شما خیلی سریع تر به وضعیت اولیه اش بازگردد.

 

عسل برای درمان جوش

استفاده از عسل به دلیل دارا بودن خواص آنتی باکتریال طبیعی اش حتی برای درمان جوش ها نیز مفید است. اگر پوست شما چرب است بهتر است مقدار عسلی که برای ضماد بر روی جوش استفاده می کنید کمتر باشد. برای پوست خشک ترکیب عسل و آبلیمو مفید است. اما اگر پوست شما خشک است بهتر است عسل را با ژل آلوئه ورا ترکیب کنید. با این کار هم پوست شما مرطوب می شود و هم جوش ها درمان می شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 6 =