اسپرسو ساز خانگی برند مباشی

اگر شما به تهیه یک قهوه اسپرسو با کیفیت که حاوی فوم قهوه (نوار طلایی رنگ) خوبی نیز هست، علاقه مندید، اگر میخواهید عصاره گیری بهتری از دانه های قهوه خود داشته باشید و بتوانید در کوتاه ترین زمان، تمام این مراحل را انجام دهید، به شما اسپرسو ساز های برند مباشی mebashi رو توصیه مینمایم. در ادامه به بررسی دقیق تری از این قهوه ساز ها میپردازیم.

قهوه ساز مباشی

یکی از برند های مطرحی که سالیان سال در کشور ما ارائه خدمات می نماید، برند مباشی می باشد، که دفتر اصلی این کمپانی در کشور ژاپن بوده، اما تمامی دستگاه ها قهوه ساز تحت نام این برند در کشور چین تولید و بسته بندی می شوند.

تنوع مدل های اسپرسو ساز ها

مطمئنا در بازار، مدل های مختلفی از دستگاه های اسپرسو ساز مباشی را تا کنون مشاهده نموده اید، اما تفاوت اصلی این ها در قدرت موتور دستگاه ها که به اصطلاح به آن بار bar گفته میشود و توان دستگاه وات w می باشد، برخی از مدل ها دارای نمایشگر های دما و فشار بوده اند که قابلیت های بیشتری برای شما ارائه می نمایند، تا بتوانید قهوه خروجی بهتری را از دستگاهتان بدست بیاورید.

قدرت بار بیشتر سبب چه چیزی میگردد؟

هرچه میزان قدرت دستگاه شما بیشتر باشد، در عمل سبب میگردد، تا بخار آب با قدرت بیشتری از پودر قهوه های موجود در سبد پورتافیلتر شما عبور نماید، در نتیجه خامه خروجی بهتری را از دستگاه تان بدست خواهید آورد.

توان دستگاه های قهوه ساز خانگی، نشان دهنده چیست؟

توان یا به اصطلاح عملی وات w دستگاه، هرچه بیشتر باشد، سبب میگردد، تا آب درون دستگاه شما چه برای گرفتن بخار از نازل چه برای گرفتن عصاره قهوه اسپرسو، در مدت زمانی زود تر و کوتاه تر گرم و داغ شود، و در کل، فرآیند عصاره گیری شما را سریع تر مینماید.

برای استفاده از این دستگاه چه قهوه هایی مناسب و چه پودر قهوه هایی نا مناسب می باشد؟

در حالت کلی سایز آسیاب مناسب برای این دستگاه چیزی ما بین دانه های شکر و نمک می باشد، سایز آسیاب قهوه به صورت درشت تر سبب میگردد، بخار آب به راحتی از دانه های قهوه درون سبد پورتا فیلتر دستگاه شما عبور نماید، و سایز آسیاب ریز تر می تواند به موتور دستگاه شما فشار زیادی وارد کند و حتی طعم سوخته به قهوه شما بدهد. بعد از سایز آسیاب یک عامل مهم دیگر نیز وجود دارد که حتما باید به آن توجه نمایید، و آن میزان فشاری می باشد، که شما به پودر قهوه درون بسکت خود وارد می نمایید.

چه میزان فشار به پودر های قهوه درون بسکت پورتافیلتر باید وارد نمایم؟

برای اینکه فشاری یک نواخت و یک دست به قهوه های درون سبد وارد شود، از ابزار و وسیله ای به نام تمپر اسفاده میشود.

تمپر قهوه هایی پلاستیکی معمولا بر روی دستگاه های خانگی تعبیه شده است اما برخی افراد ممکن است از ظاهر و رنگ بندی و جنس این تمپر ها خوششان نیاید، پس باید از تمپر قهوه مناسب با سلیقه و سایز دستگاه خود استفاده نمایند.

سایز تمپر مناسب برای استفاده در قهوه ساز های مباشی mebashi

اکثر قهوه ساز های خانگی برند مباشی mebashi دارای بسکت های به قطر ۵۱ میلی متر بوده پس حتما در زمان خرید تمپر مناسب با دستگاه قهوه ساز خود، به ابعاد و قطر دهانه تمپر خود نیز توجه نمایید تا مناسب دستگاه شما باشد، چون در صورت بزرگتر بودن تمپر، امکان استفاده از این ابزار وجود نخواهد داشت و هزینه الکی برای خودتان تراشیده اید.

با دستگاه اسپرسو ساز مباشی چه نوع نوشیدنی هایی میتوان تهیه نمود؟

در حالت کلی با این دستگاه میتوانید به راحتی در منزل قهوه اسپرسو تهیه نمایید، اما به دلیل اینکه امکان تهیه آب جوش از این دستگاه مقدور است میتوانید با افزودن آب جوش به قهوه خود آمریکانو دابل یا سینگل تهیه کرده. این دستگاه چون دارای نازل بخار مخصوص میباشد میتوانید با ریخت شیر به میزان لازم درون ظرفی و قرار دان آن ظرف بر زیر نازل بخار دستگاه، شیر خود را داغ و فوم دار نموده و با افزودن آن به قهوه خود، انواع نوشیدنی ها به مانند کورتادو + لته + کاپوچینو و… را به راحتی تهیه نمایید.

رنگ بندی قهوه ساز های مباشی

قعلا تا این لحظه در بازار بسته به مدل دستگاهی که مد نظر دارید، قهوه ساز های مباشی در رنگ بندی، سفید + مشکی براق و قرمز طراحی شده است، که نمامی این مدل ها دارای زیبایی های مخصوص به خود نیز میباشد، و به راحتی میتوانید با توجه به سلیقه خود، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

بزرگترین مزیت اسپرسو ساز مباشی

این دستگاه ها علاوه بر کیفیت مطلوبی که دارند، از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار میباشند، که این اختلاف قیمت نسبت به سایر مدل ها میتواند باعث انتخاب بهتر بودن این محصول برای شما گردد.

آیا دستگاه مباشی برای استفاده در کافی شاپ نیز مناسب میباشد؟

صادقانه اگر به خواهم اعلام نمایم، خیر، اصلا برای استفاده کردن در کافه ها مناسب نمیباشد، زیرا موتور این دستگاه تنها برای استفاده کردن در منزل که تعداد سرو کمتری در روز نسبت به کافه های درون شهری یا حتی کافه های کوچک دارد، طراحی شده است.

با تشکر از وقتی که برای خواندن این مقاله گذاشته اید، امیدوارم که مطلبی ارائه شده است، برای علاقه مندان به قهوه، مفید بوده باشد. اگر شما نیز اتجربه استفاده کردن از دستگاه های قهوه ساز خانگی برند مباشی mebashi را دارید، خوش حال میشوم تا دیدگاه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگزارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.