اصلاح طرح لبخند چیست؟

لبخند شما اولین چیزی است که مردم وقتی به شما نگاه می کنند می بینند، بنابراین می دانیم که شما لبخندی می خواهید که به آن افتخار کنید.با طراحی لبخند (Smile Design) رسیدن به لبخند رویایی شما کاملا امکان پذیر است.لبخند شما می تواند اعتماد به نفس را بازگرداند و نتایج طولانی مدتی به شما بدهد که می توانید به آنها افتخار کنید.

طرح لبخند چیست؟

فرآیند طراحی لبخند به پزشکان این امکان را می دهد که یک برنامه درمانی را برای هر بیمار سفارشی کنند. در طول فرآیند مشاوره دقیق ما جهت طراحی لبخند، نه تنها به اصلاحات زیبایی ، بلکه عملکرد دهان و فک شما را هم بررسی می شود. طراحی لبخند می تواند لبخند شما را بدون توجه به ظاهر دندان های شما بازگرداند. ممکن است برخی از مزایای فیزیکی برای لبخند شما نیز وجود داشته باشد، مانند تقویت مینای دندان با روکش دندان برای پوشاندن نواحی حساس.

رویه های رایجی که در فرآیند طراحی لبخند استفاده می شود چیست؟

طراحی لبخند می تواند شامل ترکیبی از خدمات زیبایی زیر باشد:

روکش دندان

لمینت دندان

ایمپلنت دندان

کامپوزیت دندان

ارتودنسی دندان

فیلر خط خنده

بلیچینگ دندان

پروتز دندان

مزایای طرح لبخند چیست؟

چرا طراحی لبخند انجام دهیم؟ دلایل مختلفی وجود دارد که یک بیمار طراحی لبخند خود را دنبال می کند. طراحی لبخند مزایای فوق العاده ای دارد که شامل موارد زیر است:

سبب تقویت ساختار دندانی می شود

ترمیم دندان های آسیب دیده امکان پذیر می شود

باعث می شودجوان تر به نظر برسید

اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید

شانس پیشرفت شغلی را افزایش دهید

احساس جذابیت بیشتری داشته باشید

دندانپزشکان هنگام طراحی لبخند شما به چه نکاتی توجه می کنند؟

دندانپزشکان طراحی لبخند دو بخش را در نظر می گیرند: ویژگی های صورت و ویژگی های دندان

جنبه های صورت بر روی بافت های نرم و سختی که به لبخند کمک می کنند تمرکز می کنند. مهم ترین آن،تحرک و تقارن لب است.لب های شما قاب لبخند شما هستند و نقش آنها تعیین  کننده حد و مرز برای آن است. در نتیجه تاثیر زیبایی شناختی زیادی بر شکل کلی لبخند دارند.

بخش دندانی بیشتر بر روی دندان ها و ارتباط آنها با بافت نرم حفره دهان مانند لثه تمرکز می کند.ترمیم دندان ها و اصلاح فرم لثه در این بخش قراردارد.

فرآیند طراحی لبخند چگونه است؟

اولین قدمی که باید برداشته شود تعیین دندانپزشکی است که خدمات طراحی لبخند دیجیتالی ارائه می دهد. پس از انجام آن، سیر وقایع به شرح زیر است.

مشاوره اولیه

در نخستین مراجعه به دندانپزشک، روشهای طراحی لبخند دیجیتال توضیح داده می شود. دندانپزشک با بیمار صحبت می کند تا بفهمد بیمار دقیقاً می خواهد از این درمان به چه چیزی برسد. این مشاوره اولیه بسیار مهم است زیرا دندانپزشک با خواسته های بیمار آشنا می شود و بیماران نیز از تمام فرآیند طراحی لبخند دیجیتال آگاه می شوند.

بررسی وضعیت دهان و دندان

مرحله بعدی جمع آوری اطلاعات زیبایی شناختی و ساختاری روی دندان های بیمار است. عکس های دیجیتال با کیفیت بالا و فیلم های کوتاه از بیمار در حین صحبت و لبخند از زوایای مختلف ضبط می شود.

طراحی / شبیه سازی لبخند

نرم افزار Digital Smile Design ابزاری کارآمد است. اطلاعات بدست آمده در مرحله دوم برای تجزیه و تحلیل وارد نرم افزار می شود. سپس نرم افزار راه حل های عملی را بر اساس نیاز بیمار به تصویر می کشد. این نتایج به صورت سه بعدی نشان داده می شوند.

 عمل زیبایی

مرحله آخر انجام ترمیم یا تراز کردن دندان است. طول درمان و هزینه برای هر بیمار متفاوت است. در طول عمل مراقبت کامل انجام می شود. بعداً بیمار در مورد مراقبت های بعد از عمل مورد نیاز راهنمایی می شود.

چگونه بفهمیم کاندید طراحی لبخند هستیم؟

اگر به دنبال برطرف کردن مشکلات زیر هستید، کاندیدای طراحی لبخند می باشید:

تغییر رنگ دندان

دندان های شکسته یا ترک خورده

نامرتبی دندان ها

لبخند لثه ای

دندان های از دست رفته یا شکاف دار

ترمیم های قدیمی از پر کردن و تاج

به طور کلی اصلاح لبخند

با پیشرفت تکنولوژی دندانپزشکی و آموزش های زیبایی، می توانید چندین مشکل را با لبخند خود به طور همزمان برطرف کنید! ما با شما همکاری می کنیم تا بهترین برنامه را برای لبخند، بودجه و جدول زمانی شما ایجاد کنیم.

طراحی لبخند چقدر طول می کشد؟

طراحی لبخند ممکن است سه هفته تا چند ماه طول بکشد تا تکمیل شود. این بستگی به اهداف شما و هر گونه مشکل دندانی دارد که باید ابتدا آن را برطرف کنیم.اگر لبخند رویایی شما به ایمپلنت دندان نیاز دارد، این می تواند جدول زمانی شما را برای بهبودی مطلوب به حدود شش ماه تا یک سال افزایش دهد.

هزینه طراحی لبخند چقدر است؟

طرح‌های لبخند سفارشی برای هر بیمار فردی است و هزینه آن به روش‌های گنجانده شده در طرح درمان بستگی دارد. طراحی لبخند در بیشتر موارد، یک عمل زیبایی است. هزینه طراحی لبخند ممکن است تحت پوشش همه طرح های بیمه نباشد.

طراحی لبخند یک سرمایه گذاری گران بها است که شما را جوان تر نشان می دهد، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد.

مراقبت های بعداز طراحی لبخند چیست؟

دستورالعمل‌های پس از درمان توصیه می‌کنند که دندان‌هایتان را حداقل ۲ تا ۳ بار در روز با خمیردندان فلورایددار غیر ساینده، استفاده از دهان‌شویه‌های بدون الکل و نخ دندان کشیدن منظم مسواک بزنید. برای جلوگیری از پوسیدگی، مصرف محدود قهوه و نوشابه برای جلوگیری از ایجاد لکه و لکه روی دندان باید از مصرف مواد غذایی پر قند خودداری کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =