اطلاعات جامع از سرمایه گذاری در استانبول و اخذ شهروندی ترکیه

بزرگترین شهر ترکیه استانبول دارای امکانات رفاهی و زیرساخت های شهری مدرن است و تعداد زیادی از مهاجران به کشور ترکیه این شهر را برای زندگی برمی‌گزینند. خرید ملک در استانبول همچنین یک سرمایه‌گذاری بی‌نظیر در اقتصاد رو به رشد این کشور است. براساس آمار سال گذشته قیمت ملک در استانبول رشد بالایی را نشان می‌دهد. حالا ما در این مقاله بنابر اعلام رسمی املاک شهر در نظر داریم اطلاعاتی کوتاه از خرید ملک در استانبول را خدمات شما گرامیان عرضه داریم.

خرید ملک در استانبول

در سالهای اخیر افراد زیادی با توجه به دلایل و خواسته‌های دلخواهشان اقدام به خرید ملک در استانبول کرده‌اند. از این روی در نظر داریم به این سوال بپردازیم که خرید چه نوع ملکی در استانبول بین مردم پرطرفدارتر است و آیا خرید ملک در استانبول انتخاب درستی می‌باشد؟

همگی می‌دانیم که طی چند سال گذشته خرید ملک در ترکیه و بالاخص شهر استانبول به شدت بین ایرانیان بالا رفته است، تا جایی که ایرانیان بین سه ملیت اصلی خریدار ملک در ترکیه قرار دارند. 

حالا زمان آن رسیده تا موضوع سرمایه گذاری را بررسی کنیم. 

در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنیم که اگر علاقمند به خرید ملک در ترکیه هستید، حتما با دقت آژانس املاک خود را انتخاب کنید و تمامی اسناد و مدارک را به دقت بررسی نمایید تا در دام کلاهبرداران و سودجویان گرفتار نشوید. زیرا در چند سال اخیر و با توجه به تعداد علاقمندان به خرید ملک در ترکیه تعداد کلاهبرداری‌ها نیز به شدت زیاد شده است. 

 

مورد بعدی که باید به آن توجه کنید، این است که هدف شما از خرید ملک در ترکیه چه چیزی است؟ آیا میخواهید شهروندی این کشور را به دست آورید؟ یا به دنبال اخذ اقامت موقت ترکیه هستید؟ و یا با توجه به فرصتهای سرمایه‌گذاری موجود در این کشور برای بازگشت سرمایه به دنبال خرید ملک هستید؟

 

هدف ما از مطرح کردن این سوالات اشاره به این موضوع است که بدانید با توجه به هدفتان باید مقدار متفاوتی پول در ملک سرمایه‌گذاری کنید و همچنین به این موضوع دقت کنید که برخی مناطق در شهر استانبول دارای اقامت موقت نیستند. پس با شناخت تمامی این مسائل ملک مدنظر خود را انتخاب نمایید. 

 

حداقل سرمایه لازم برای اخذ شهروندی و اقامت کشور ترکیه

اگر به دنبال اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک هستید، باید بدانید که از سال ۲۰۲۲ و پایان فصل بهار قانون حداقل سرمایه لازم جهت دریافت شهروندی از ۲۵۰ هزار دلار به ۴۰۰ هزار دلار تغییر کرده است. همچنین افرادی که خواهان دریافت اقامت موقت در کشور ترکیه هستند، نیز باید از این موضوع مطلع باشند که حداقل ۷۵ هزار دلار برای اخذ اقامت موقت کشور ترکیه باید هزینه کنند.

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری و بازگشت سرمایه هستید، باید بدانید خرید ملک از مناطق بالا و همچنین مرکز شهر قطعا گزینه مناسب‌تری است. 

قیمت خرید ملک در استانبول

همانطور که می‌دانید، قیمت خرید ملک در استانبول با توجه به ویژگیهای متعددی چون منطقه ملک، متراژ، نوع ملک و امکانات آن متفاوت است. یکی از مهم‌ترین عوامل در قیمت ملک منطقه ملک است. برای مثال خرید ملک در ماسلاک که در بخش اروپایی شهر قرار گرفته و جز مدرن ترین و گران‌ترین مناطق استانبول به شمار می‌رود و اکثریت ساکنین این منطقه را سرمایه‌داران ترکیه تشکیل می‌دهند، بسیار گران و در عین حال پرسود است. 

در این منطقه قیمت خرید هر متر مربع ۴۰ هزار لیر می‌باشد و به طور متوسط مبلغ خرید یک سوییت در این منطقه چیزی در حدود ۱۲۰۰۰۰۰ لیر است و قیمت خرید یک آپارتمان چهار خوابه در حدود شش میلیون لیر می‌باشد. در ضمن ماسلاک در حدود ۵ دقیقه با تنگه بسفر فاصله دارد و مجتمع‌های لوکس و زیبای این منطقه مشرف به این تنگه هستند. 

 

منطقه اسن یورت جز مناطق ارزان بخش اروپایی شهر به حساب ‌می‌آید و ایرانیان زیادی از این منطقه اقدام به خرید ملک و آپارتمان می‌کنند. این بخش از مرکز شهر ۳۰ کیلومتر فاصله دارد و قیمت خرید ملک در این منطقه از ۵۰۰۰۰۰ لیر برای آپارتمان یک خوابه تا ۱۳۰۰۰۰۰ لیر برای آپارتمان سه خوابه است. بر اساس برآورد کلی می توان گفت برای خرید آپارتمان تک خوابه در شهر استانبول باید حداقل پانصد هزار لیر هزینه کنید. 

 

بهترین مناطق و محلات استانبول برای خرید ملک

اگر از نظر بودجه مالی محدودیتی ندارید، توصیه ما به شما خرید از مناطق ماسلاک، لونت، شیشلی و بشیکتاش است. البته تکسیم نیز جزییات مناطق مهم شهر به حساب می‌آید اما به دلیل شلوغی زیاد برای زندگی مناسب نیست. برای خرید آپارتمان در این منطقه حداقل باید چیزی در حدود دو میلیون لیر هزینه کنید که با توجه به امکانات رفاهی شهری و دسترسی به تمام امکانات و همچنین نرخ بازگشت سرمایه انتخاب خوبی است. 

خرید اقساطی ملک در استانبول

یکی از مواردی که مورد توجه اکثر خریداران ملک در استانبول است، امکان خرید ملک به صورت اقساطی و یا از طریق وامهای کم بهره است. در بسیار از پروژههای در حال ساخت شما می‌‍توانید با پرداخت ۵۰ درصد از هزینه ملک اقدام به پیش پرداخت ملک کنید و مابقی هزینه را در اقساط ۲۴ ماهه یا بیشتر بپردازید. 

در ضمن مدت زمان لازم برای بازپرداخت وام بانکی اغلب ۵ سال است و در این مدت زمان ملک شما در رهن بانک خواهد ماند. ما در این مقاله تمام تلاش خود را به کار بستیم تا اطلاعاتی مفید و هر چند کوتاه از قیمت و شرایط خرید ملک در استانبول در اختیارتان بگذارد، شما میتوانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.