اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲

اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ از طریق سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی education.tums.ac.ir انجام خواهد شد. شرکت کنندگانی که پس از اعلام نتایج جزو پذیرفته شدگان اعلام شده اند، باید خود را برای شرکت در انجام مراحل بعدی آماده کنند.

افرادی که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته های تجربی، ریاضی، فنی بوده و به تحصیل در رشته های پزشکی علاقمند هستند، می توانند با شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ که توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود، شانس خود را برای قبولی در رشته پزشکی امتحان کنند. اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲در دو مرحله انجام خواهد شد که در ادامه این مقاله قصد داریم در خصوص زمان و نحوه مشاهده اعلام نتایج کارشناسی به پزشکی ۱۴۰۲ مطالبی ارائه کنیم.

 

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲

نتایج اولیه آزمون شامل اسامی متقاضیان دو برابر ظرفیت پذیرش آزمون کتبی می باشد و در مرحله دوم نتایج مصاحبه شرکت کنندگان اعلام خواهد شد. به طور معمول نتایج اولیه آزمون لیسانس به پزشکی حدودا دو هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد و داوطلبان می توانند جهت مشاهده نتایج خود، به سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی education.tums.ac.ir مراجعه کنند. نتایج اولیه آزمون لیسانس به پزشکی سال گذشته در ۲۰ مردادماه منتشر شد. احتمالا نتایج آزمون امسال هم در نیمه دوم مرداد ماه منتشر خواهد شد.

به محض اعلام زمان دقیق اعلام نتایج اولیه آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲، این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲

همانطور که گفته شد، پس از منتشر شدن نتایج اولیه آزمون لیسانس به پزشکی، اسامی داوطلبانی که برای مصاحبه دعوت شده اند، مشخص خواهد شد و در ادامه پس از برگزاری و انجام فرآیند مصاحبه، نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ اعلام خواهد شد و اسامی پدیرفته شدگان در دانشگاه مشخص خواهد شد. ظرفیت پذیرش در دانشگاه محدود بوده و در کل ۱۰ الی ۲۰ نفر برای تحصیل در دانشگاه پذیرفته خواهند شد.

حدودا یک ماه پس از اعلام نتایج مرحله اول آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲، نتایج نهایی متقاضیان در شهریورماه منتشر خواهد شد. البته تاکنون اطلاعیه ای مبنی بر زمان دقیق اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ منتشر نشده است.

به محض اعلام زمان دقیق اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲، این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

نحوه مشاهده اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲

جهت مشاهده اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به آدرس education.tums.ac.ir مراجعه کرده و گزینه “کارنامه آزمون کتبی کارشناسی به پزشکی ۱۴۰۲” را انتخاب کنید.

در ادامه شماره داوطلبی خود را در بخش مربوط به نام کاربری و کد ملی خود را در بخش مربوط به رمز عبور وارد کرده و روی گزینه “ورود به پنل کاربری” کلیک نموده تا نتایج اولیه یا نهایی برای شما نمایش داده شود.

سوالات مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲

همانطور که در مطلب فوق اشاره کرده ایم، شرکت کنندگانی که موفق به کسب حد نصاب نمره شوند، برای شرکت در مصاحبه دعوت خواهند شد. در مصصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی دو دسته سوال شامل سوالات عمومی و تخصصی از داوطلبان پرسیده خواهد شد. در ادامه این مقاله جهت اطلاع بیشتر متقاضیان، نمونه هایی از سوال های مصاحبه در زمینه های مختلف را قرار داده ایم.

سوالات بخش عمومی مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی می تواند از موضوعات زیر باشد:

 • سوالات در زمینه موضوعات فردی مانند تحصیلات، سن، هدف، تمایلات و علت انتخاب این رشته
 • سوالات احکام و عقیدتی سیاسی مانند سوال درباره نماز، روزه، اصول و فروع دین، خمس و زکات و همچنین درباره مسائل سیاسی روز و ولایت فقیه
 • سوالاتی از مقالات نوشته شده و کارهای تحقیقاتی و ترجمه های داوطلبان
 • سوالاتی در زمینه روانشناسی به منظور شناخت ابعاد روانشناختی افراد

سوالات بخش تخصصی مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی می تواند در خصوص موضوعات زیر باشد:

 • سوالات کاربردی در خصوص رشته تحصیلی
 • سوالات ترکیبی از مباحث رشته تحصیلی
 • سوالات در خصوص تعاریف اصطلاحات تخصصی رشته
 • سوالاتی درباره موضوعات مقالات و کارهای تحقیقاتی داوطلبان

داوطلبانی که برای مصاحبه دعوت می شوند باید جهت آمادگی مرحله مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲، با نمونه سوالات مصاحبه تا حدودی آشنایی داشته باشند. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات مصاحبه و تجربیات مصاحبه دکتری، با کارشناسان تحصیلی ما تماس برقرار کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

مرحله بعد از اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲

در انتها پس از اعلام نتایج نهایی آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲، به سایت خدماتی، بهداشتی و درمانی علوم پزشکی تهران مراجعه کرده تا از مدارک لازم جهت ثبت نام اینترنتی مطلع شده و برای انجام فرآیند ثبت نام خود اقدام کنید. برخی مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر می باشند.

 • کارت ملی
 • تعیین وضعیت نظام وظیفه
 • عکس ۳*۴
 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • گواهی پایان یا ترخیص از طرح نیروی انسانی
 • دارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی

نحوه اعتراض به نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲

ممکن است دسته ای از داوطلبان پس از اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲، نسبت به نتایج اعلام شده اعتراض داشته باشند. شرکت کنندگان می توانند در بازه زمانی مشخص شده، اعتراض خود را در سایت EXAM.TUMS.AC.IR و پس از وارد کردن نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور (شماره داوطلبی) ثبت نمایند.

کلام آخر

در مقاله فوق مطالبی در خصوص زمان انتشار کارنامه آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ و نحوه مشاهده اعلام نتایج آزمون لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ در مرحله اول و مرحله دوم یا همان مرحله مصاحبه ارائه شده است. همچنین موضوعات سوالاتی که ممکن است در مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی از داوطلبان پرسیده شود، در متن مقاله قرار داده شده است. متقاضیان آزمون لیسانس به پزشکی می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه سوالات مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی و کسب تجربیات بیشتر برای آمادگی در جلسه مصاحبه، با کارشناسان تحصیلی ما تماس برقرار کرده و از راهنمایی های آنها جهت موفقیت در جلسه مصاحبه استفاده نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − هشت =