افزونه وردپرس چیست؟ پلاگین وردپرس چگونه کار می کند؟

افزونه های وردپرس جزء جذابترین امکانات سسیستم مدیریت محتوا وردپرس می باشد که با کمک آن می توانید امکانات و ویژگی های زیادی به قالب وردپرس خود اضافه نمائید. یکی از مزایای اصلی استفاده از وردپرس، امکان بارگذاری و استفاده از افزونه ها در سایت وردپرسی می باشد. اگر قصر خرید افزونه وردپرس را دارید، در ادامه توضیحات کامل تری در خصوص پلاگین های وردپرس را می توانید مشاهده کنید.

افزونه وردپرس چیست؟

افزونه نرم افزاری است که شامل مجموعه ای از امکانات و ویژگی هایی است که می تواند به وب سایت وردپرس شما اضافه شود. افزونه های وردپرس می توانند عملکرد وب سایت شما را گسترش دهند یا ویژگی های جدیدی را به وب سایت های وردپرس شما اضافه نمایند. افزونه های وردپرس به زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده اند که به صورت یکپارچه با وردپرس ادغام می شوند. افزونه wordpress ویژگی های گستریده ای را بدون حتی نوشتن یک خط کد به وب سایت وردپرسی شما اضافه می کند.

در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار افزونه به صورت رایگان در مخزن وردپرس وجود دارد که شما می توانید به سادگی از طریق پیشخوان وردپرس خود اقدام به نصب هریک از آنها نمائید. علاوه برمخزن وردپرس، هزاران پلاگین وردپرس فارسی و انگلیسی دیگر در وب سایت های دیگر وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمائید.

وردپرس دارای بی نهایت افزونه می باشد که شما می توانید از آنها به صورت رایگان و پولی استفاده نمائید. با استفاده از افزونه های وردپرس می توانید به سادگی امکانات گسترده ای را به سایت خود اضافه نمائید. به عنوان مثال می توانید امکاناتی همچون: سبد خرید، گالری، فرم تماس، صفحه ساز ها  و… را به سادگی به سایت وردپرسی خود اضافه نمائید. همچنین شما می توانید مدیریت کامل روی افزونه های وردپرس خود داشته باشید و آنها را فعال یا غیر فعال نگه دارید.

در نهایت می توان گفت؛ افزونه های وردپرس به کاربران وردپرس این امکان را می دهد تا بدون نیاز به دانش کدنویسی، ویژگی های اضافی را به سایت خود اضافه کنند. افزونه های وردپرس به ارتقا و تقویت وب سایت وردپرس شما کمک می کنند.

پلاگین وردپرس چگونه کار می کند؟

یکی از قوانین اساسی توسعه وردپرس “عدم لمس هسته وردپرس” می باشد. دقیقاً به همین دلیل است که وردپرس به گونه ای طراحی شده است که هرکسی می تواند در آن مشارکت داشته باشد. به عبارت دیگر، وردپرس به گونه ای توسعه وطراحی شده است که می توانید آن را با استفاده از افزونه ها ارتقاء دهید.

افزونه های وردپرس برای عملکرد بهتر وب سایت وردپرسی، کدهای اضافی به سایت شما اضافه می کنند. یا می توان گفت که افزونه مجموعه ای از توابع را بدون نیاز به ویرایش هسته وردپرس در وب سایت شما ادغام می کند. در نتیجه، به شما این امکان را می دهد تا بتوانید وب سایت خود را بر اساس نیازهای خود سفارشی سازی نمائید.

از آنجا که افزونه های فارسی وردپرس ابزارهای قدرتمندی هستند که می توانند تغییرات گسترده ای را در وب سایت شما ایجاد کنند. شما هم به راحتی می توانید هر نوع وب سایتی را به کمک افزونه ها توسعه دهید. شما می توانید وب سایت خود را به یک فروشگاه آنلاین، وب سایت های خبری و… تبدیل کنید.

به عنوان مثال، با دانلود پلاگین وردپرس مانند پلاگین های فرم ساز، این امکان برای شما ایجاد می شود تا از هر نوع فرم آنلاینی از جمله فرم تماس و… در وب سایت خود استفاده نمائید. همچنین یک افزونه wordpress فروشگاه ساز مانند ووکامرس هم قادر است وب سایت شما را به یک سایت خرید آنلاین مدرن و جذاب تبدیل کند.

چگونه بهترین افزونه های وردپرس را برای سایت پیدا کنیم؟

امروزه هر نوع افزونه ای را که می خواهید می توانید خیلی ساده تنها با یک سرچ پیدا کنید. اما تمامی افزونه های ارائه شده دارای کیفیت مطلوبی نمی باشند و می توانند به وب سایت وردپرسی شما آسیب وارد کنند. به ههمین دلیل نکاتی وجود دارد که قبل از خرید و دانلود افزونه وردپرس فارسی و انگلیسی بهتر است نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.

نیاز وب سایت خود را پیدا کنید

مهمترین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که نیاز دقیق وب سایت خود را شناسایی کنید. شما باید تصویری واضح از نوع افزونه های وردپرس در ذهنتان داشته باشید و بدانید که قصد دارید چه ویژگی به سایتتان اضافه کنید.

رتبه ها، نظرات و نصب های فعال افزونه را بررسی کنید

قبل از تصمیم گیری برای خرید افزونه وردپرس فارسی یا انگیسی برای وب سایت خود، باید در مورد رتبه بندی افزونه، بررسی و تعداد نصب فعال افزونه آگاهی داشته باشید. می توانید رتبه بندی افزونه های رایگان را در نوار کناری مخزن وردپرس پیدا کنید. هر افزونه دارای رتبه بندی ستاره ای از ۱ تا ۵ می باشد.۱ نشان دهنده کمترین ستاره و ۵ نشان دهنده بالاترین رتبه بندی ستاره ای می باشد. اگر قصد خرید افزونه ورد پرس فارسی یا انگلیسی پرمیوم را دارید می توانید می توانید دیدگاه ها و نظرات کاربران، تعداد فروش افزونه و رتبه بندی ستاره ای افزونه را در سایت ها مشاهده نمائید.

نظرات کاربران به شما کمک می کند تا از نقاط قوت یا ضعف افزونه مطلع شوید. مطالعه کامل نظرات کاربران به شما در انتخاب افزونه مناسب کمک می کند.

به روز رسانی و سازگاری

پلاگین وردپرسی که به طور مرتب به روزرسانی نمی شود، می تواند برای وب سایت شما خطرناک باشد. لازم است افزونه ها به طور منظم به روزرسانی شوند تا از سازگاری آن با وردپرس اطمینان حاصل شود. می توانید تاریخ های بروزرسانی افزونه ها را در صفحات توضیح افزونه به طور دقیق مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =