اما چگونه writing زبان را بهبود دهیم ؟

معرفی ۵ راه حل که میتواند شما را در یادگیری رایتینگ آیلتس کمک کند.

۱- بخوانید، بخوانید، بخوانید

آیا آشنا پنداری را تجربه کرده‌اید؟ شما تنها نیستید. عبارت ‘بیشتر بخوانید’ اغلب برای بهتر شدن نوشتن پیشنهاد می‌شود چون کارساز است! خواندن، لغات جدید، انتخاب لغات جالب و عبارات زیبا را به شما معرفی می‌کند که شما می‌توانید در نوشتن خود از آن‌ها استفاده کنید. درباره‌ی آنچه که ‘باید’ بخوانید نگران نباشید. نکته این جاست که به طور گسترده و اغلب مواقع بخوانید. رمان، غیر داستانی، وبلاگ، مقالات جدید، مجلات – اگر مطلبی نوشتاری است (و به خوبی نوشته شده است)، آن را بخوانید!

۲- مخاطب خود را بشناسید

موقع نوشتن، بسیار مهم است که برای مخاطبان خود بنویسید. درباره‌ی آن فکر کنید: شما موقع به روز رسانی رزومه‌ی خود از زبان متفاوتی استفاده می‌کنید تا موقعی که یک مقاله‌ی دانشگاهی یا مقاله‌ای برای وبلاگ شخصی خود می‌نویسید. به خصوص، تفاوتی که وجود دارد در لحن و انتخاب لغات شما است. پس قبل از تسلیم شدن در مقابل هر متن قدیمی، این را در نظر بگیرید:
آیا متن شما حالت رسمی تری دارد، مانند نامه ی درخواست از دانشگاه، نامه ی استخدام یا مقاله؟ این متون خصوصیات زیر را دارند:
• معمولاً پیچیده هستند، با جملات طولانی‌تر و نکات شناخته شده‌ی کامل‌تر
• کم تر حالت احساسی دارند و به هدف تحریک کردن خواننده طراحی نشده اند
• اساساً با لغات بسط داده شده نوشته می‌شوند  (can not, would not, have, television)

۳- در خلاء ننویسید
به تنهایی یاد گرفتن فوق‌العاده سخت است – پس شجاع باشید و درباره ی نوشتن خود تقاضای بازخورد کنید. مصححان خوب گویشوران انگلیسی بومی هستند که به نوشتن و زبان علاقه دارند، یا گویشوران غیر بومی هستند که سطحشان پیشرفته است.

۴- از یک فرهنگ جامع استفاده کنید

بعد از این که لغات بی فایده را از نوشته ی خود حدف کردید، وقت آن است که جایگزین های بسیار خوبی انتخاب کنید. این جا موقعی است که دوست صمیمی جدید شما یعنی فرهنگ جامع وارد می شود. از آن برای تبادل لغاتی استفاده کنید که شما اغلب از آن ها برای جایگزین های جالب تر، مناسب تر یا پیشرفته تر استفاده می کنید.

۵- زبان معلوم را به مجهول ترجیح دهید

به طور کل برای نوشته ی واضح‌تر و دقیق‌تر بهتر است که به جای جمله ی مجهول از جمله ی معلوم استفاده کنید. (فقط نگاه کنید: ‘The shark bit the surfer,’  واضح تر و تا حدی مهیج‌تر از جمله‌ی ‘The surfer was bitten by the shark.’ است.

 

منبع : تدریس خصوصی آیلتس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + پانزده =