انتخاب منزل برای اجاره در تهران

531

نکات مهم در انتخاب خانه

اگرچه تا وقتی که در خانه‌ای زندگی نکرده‌ایم،‌ نمی‌توانیم با قاطعیت درباره‌ی آن نظر دهیم، اما به هر حال برای اجاره آپارتمان مبله باید چند معیار مهم را درباره‌ی خود واحد مسکونی در نظر گرفت. در شهر تهران آن‌قدر خانه برای اجاره کردن وجود دارد که واقعاً گاهی افراد را به شدت سردرگم می‌کند. در چنین شرایطی آگاهی از ویژگی‌های یک واحد مناسب برای زندگی می‌تواند افراد را از این سردرگمی درآورده و به آن‌ها در انتخاب یک خانه از بین چندین خانه‌ی بازدید شده، کمک کند. در این بخش به ذکر برخی از نکات مهم درباره‌ی ویژگی‌های آپارتمان خواهیم پرداخت:

انتخاب منطقه مناسب

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای اجاره آپارتمان در تهران باید به آن توجه کنید، منطقه‌ای است که آپارتمان در آن قرار دارد. در حالت معمول آپارتمان‌هایی که در مناطق تجاری و یا در قسمت‌های مرکز شهر تهران قرار دارند، بیشتر در معرض مشکلاتی مانند آلودگی‌های صوتی و ترافیک قرار دارند؛ بنابراین اگر این دو عامل برای شما مهم است، سعی کنید در مناطقی که از مرکز شهر فاصله دارند، خانه انتخاب کنید.

تحقیق درباره محل موردنظر

اگرچه در زندگی‌های آپارتمانی به ویژه در کلان‌ شهر تهران افراد یک محله نسبت به گذشته کمتر با یکدیگر ارتباط دارند، اما به هر حال نمی‌توان از اهمیت اخلاق همسایگان چشم‌پوشی کرد. این مسئله هم درباره‌ی همسایه‌هایی که در داخل مجتمع آپارتمانی زندگی می‌کنند و هم درباره‌ی ساکنان محله باید مورد بررسی قرار گیرد. گاه ممکن است در برخی از محله‌ها تنها وجود یک شخص تمام آسایش و امنیت آن محله را مورد تهدید قرار دهد.

توجه به نقشه ساختمان

یادتان باشد که مسئله تنها اجاره‌ی یک خانه نیست؛ بلکه مهم‌ترین هدف شما باید آن باشد که بهترین خانه را برای اجاره انتخاب کنید؛ بنابراین عواملی مانند متراژ اتاق‌ها، متراژ آشپزخانه و مساحت سالن اصلی می‌توانند جزو عامل‌های تأثیرگذار در اجاره آپارتمان محسوب شوند. معمولاً واحدهایی که سالن اصلی آن‌ها شکل منتظم مربع یا مستطیلی دارد، گنجایش خوبی برای قرار گرفتن وسایل خواهند داشت. همچنین معماری آشپزخانه و تجهیزات آن اهمیت زیادی دارد. محل قرارگیری اجاق گاز، ماشین لباسشویی، یخچال و همچنین گنجایش کابینت‌ها و تعداد آن‌ها از جمله مواردی هستند که باید درباره‌ی آشپزخانه مورد بررسی قرار گیرند.

محل قرارگیری سرویس بهداشتی هم یکی از عوامل تعیین‌کننده در اجاره آپارتمان است. معمولاً خانه‌هایی که سرویس بهداشتی در وسط ساختمان و یا در محل دید قرار دارد، خانه‌های مناسبی برای اجاره محسوب‌ نمی‌شوند؛ زیرا علاوه بر چشم‌انداز نامناسب، هوای داخل خانه را نیز از نظر بهداشتی آلوده می‌کنند.

دسترسی به امکانات

دسترسی آسان به مراکزی مانند بازار، مدرسه، مسجد و باشگاه‌های ورزشی برای تمام خانواده‌ها اهمیت زیادی دارد. قبل از اجاره آپارتمان در تهران تحقیق کنید که در اطراف واحد مورد نظر، چه امکاناتی وجود دارد و دسترسی به آن‌ها چگونه امکان‌پذیر خواهد بود؟ برای این کار حتی می‌توانید خودتان در محله‌های اطراف قدم زده و از نزدیک وضعیت امکانات موردنظر را بررسی کنید. فروشگاه‌های اساسی مانند نانوایی، سوپر مارکت، میوه و تره‌بار و گوشت و پروتئین از مهم‌ترین مواردی هستند که باید از وجود آن‌ها اطمینان حاصل کنید. این فروشگاه‌ها معمولاً بصورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند و باید مکان آن‌ها به گونه‌ای باشد که بتوانید به آسانی دسترسی داشته باشید؛ در غیر این صورت برای تهیه هر کدام از این اقلام هر روز باید مسافت زیادی را تا مناطق یا محل‌های دیگر طی کنید.

 نکات مهم درباره قیمت اجاره آپارتمان در تهران

با وجود اینکه همه‌ی افراد درباره‌ی قیمت نرخ اجاره آپارتمان در تهران دغدغه‌هایی دارند، اما قیمت اجاره آپارتمان در تهران هم ماجراها و پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد! مناطق بیست و دوگانه‌ی تهران از نقطه نظرهای زیادی با هم متفاوت بوده و به همین دلیل تنوع قیمتی زیادی را در پایتخت می‌توان در زمینه‌ی اجاره آپارتمان مشاهده کرد. این تنوع قیمت به گونه‌ای است که گاه قیمت اجاره آپارتمان در یک کوچه با کوچه‌ی کناری تفاوت بسیار دارد! از آنجایی که بدلیل وضعیت ناپایدار قیمت اجاره آپارتمان در تهران و تغییرات لحظه‌ای‌ نمی‌توان درباره‌ی هزینه‌ها به طور دقیق اظهارنظر کرد، در این بخش به ذکر نکاتی کلی درباره‌ی قیمت اجاره آپارتمان در تهران خواهیم پرداخت.

آیا این مطلب مفید بوده است ؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.