انواع تبلیغات تلویزیونی

طبق گفته های شرکت های سازنده تبلیغات تلویزیونی ، در سال ۱۹۷۸ ، دیوید گان ، مدیر تبلیغات ، ۱۲ نوع تبلیغ تجاری را که بیشتر تبلیغات تلویزیونی را تشکیل می دهند ، شناسایی کرد و بسیاری از این نوع استراتژی های تبلیغاتی هنوز هم اعمال می شوند. به همین دلیل است که مشاغل کوچک باید با انتخاب جذاب ترین رویکرد برای بازار هدف خود و استفاده از انواع مختلف تبلیغات ویدئویی ، از بودجه تجاری خود نهایت استفاده را ببرند.

مقایسه و ویژگی شخصیتی منحصر به فرد

قالب تجاری، مقایسه یک نمونه تبلیغات تلویزیونی کلاسیک است و بیننده را از چرایی برتری کالا یا خدمات نسبت به محصولات یا خدمات مشابه مطلع می کند. این تمرکز بر تفاوت با رقبا در مقابل نیاز مصرف کننده به محصول است. به عنوان مثال یک کسب  و کار کوچک که اجاره اتومبیل یا وانت را انجام می دهد ، می تواند با استفاده از این قالب بر مزایایی که یک کسب و کار کوچک می تواند از حق امتیازهای بزرگتر ارائه دهد تمرکز کند.

قالب Unique Personality Property بر روی یک نقطه فروش منحصر به فرد متمرکز است که محصول را از بقیه بسته متفاوت می کند. این می تواند از ویژگی ها گرفته تا طراحی منحصر به فرد ، مخترع ، نام محصول یا مارک تجاری باشد. این نوع تبلیغات همچنین نشان دهنده نیاز به محصول است. یک قالب محبوب برای لوازم الکترونیکی ، شرکت های کوچک همچنین می توانند از آن برای نمایش منحصر به فرد خدمات یا محصولات خود استفاده کنند.

لازم هست اینجا نکته مهمی را بگم؛ همه انواع تبلیغات تلویزیونی برای همه کسب و کارها مناسب نیستند، و شرکت تبلیغاتی باید مشاوره در ساخت تیزر برای تلویزیون را برعهده بگیرد تا شما بتوانید بیشترین بهره را از این تبلیغات بگیرید، شاید انتخاب خورشید فیلم در ایران برای اینکار گزینه خوبی باشد.

 

نمایش نیاز و نماد ، تشبیه ، گرافیک اغراق آمیز

این نوع تبلیغات تلویزیونی نیاز به محصول را نشان می دهد اما از دو طریق کاملاً متفاوت. نشان دادن نیاز یا مشکل و سپس ارائه راه حل یکی از ساده ترین انواع تبلیغات است. یک نیاز یا تمایل ارائه می شود که محصول تبلیغ شده می تواند آن را برطرف کند. به عنوان مثال ، یک شرکت آرایشی و بهداشتی ارگانیک می تواند با استفاده از این روش نشان دهد که چگونه محصولش می تواند مشکل چهره بیننده را حل کند.

تبلیغاتی که از نماد ، تشبیه یا گرافیک اغراق آمیز استفاده می کند نیز نیازی را نشان می دهد ، اما این نیاز از طریق نمادگرایی یا اغراق شدید وارد می شود. به عنوان مثال ، یک فروشگاه پیتزا فروشی می تواند نشان دهد که چگونه پیک تحویل دهنده پیتزا خود کوه را برای رسیدن به مشتری منزوی مقیاس بندی می کند.

 

قالب های نمایشی و نمونه ای

شاید جالب باشد بخوانید :

فقط به تقریباً به هر تبلیغ تلویزیونی شوینده فکر کنید و نمونه ای از قالب دمو را خواهید داشت. این تصویر قبل و بعد را ارائه می دهد ، ویژگی های محصول و نحوه کار آن را مشخص می کند. یک شرکت کوچکتر با بودجه اندک باید به فکر نمایش بخشی از نسخه ی نمایشی محصول خود باشد و از افراد واقعی به جای بازیگران استفاده کند.

تبلیغات تلویزیونی Exemplary بیشتر روی جلوه های بعدی تمرکز دارد. این نشان می دهد که مصرف کننده چگونه از استفاده خود از محصول بهره مند شده است. به عنوان مثال ، تبلیغات یک برنامه بازنشستگی می تواند بر روی افراد خوشحال و بدون استرس باشد که در یک مکان گرم در حال تعطیل هستند.

 

توصیف و هجو یا وام گرفته شده

تبلیغات توصیفی به طور گسترده ای در تلویزیون و در تبلیغات پست مستقیم استفاده می شود. در آگهی ، یک بازیگر یا یک شخص واقعی تجربه مثبت خود را با بیننده در میان می گذارد. از مشتریان راضی بهره ببرید و به آنها انگیزه ای بدهید تا تجارب خود را در یک تجارت به اشتراک بگذارند.

قالب Parody یا Borrowed مقدمه اصلی خود را از یک فیلم محبوب تلویزیونی یا یک برنامه تلویزیونی گرفته است. نقاطی مانند این واقعیت های ساختگی یا گزارش های خبری را کپی می کنند. یک تجارت کوچک می تواند یک گزارش خبری را جعل کند ، جمعیتی را نشان می دهد که در خارج از ورودی یک فروشگاه قرار دارند و با یک خبرنگار شبه در مورد یک محصول جدید یا افتتاحیه فروشگاه جذاب صحبت می کنند.

 

مزیت باعث داستان و اغراق آمیز می شود

Chloe Walker Media توضیح می دهد که فرمت Benefit Causes Story نشان می دهد که چگونه استفاده از محصول یا خدمات باعث اتفاق جالب یا شگفت انگیزی می شود. به عنوان مثال ، تبلیغات تلویزیونی عطر یا دئودورانت اغلب نشان می دهد که چگونه استفاده از این محصول باعث می شود افراد از جنس مخالف دیگر بازدارندگی خود را از دست بدهند. یک کافه یا کافی شاپ می تواند بر روابط عاشقانه و قرارهای مثبت تمرکز کند. پیشنهاد می کنم از مطلب تیزر و عکاسی تبلیغاتی نیز دیدن نمایید.

قالب FX / Bagent، اغراق شده مزیت را یک قدم جلوتر می برد و نتایجی را نشان می دهد که بیننده بعید می داند. به عنوان مثال ، استفاده از نوع خاصی از ادکلن باعث نمی شود که اوباش، زنان را در خیابان تعقیب کنند. یک شرکت تولید کننده لباس می تواند از این قالب برای نشان دادن مردها استفاده کند که همه چیز را رها می کنند تا زنی را بپوشند که جدیدترین ساخته شرکت را پوشیده است.

 

شخصیت ها و افراد مشهور و تصاویر مرتبط کاربران

تبلیغات تلویزیونی که از شخصیت ها و افراد مشهور استفاده می کنند امیدوارند بتوانند از محبوبیت آن فرد استفاده کنند. این شرکت امیدوار است با استخدام یک سرگرم کننده محبوب و دوست داشتنی ، بینندگان علاقه مند به شباهت بیشتر به آن چهره مشهور را جلب کند. اگر یک چهره مشهور از بودجه یک تجارت خارج شود ، گویندگان خبر ، بازیگران را از نمایش ها سوق می دهند و سایر چهره های محلی آشنا می توانند جایگزین منطقی باشند.

تصاویر مرتبط کاربر از نویسه های ناشناخته یا کلیشه های رایج استفاده می کند که تبلیغ دهنده می خواهد با محصول مرتبط شود. به عنوان مثال ، یک شرکت لباس محلی می تواند با حضور جوانان در یک قایق تفریحی یا بازی بسکتبال ، زمینه را برای یک تبلیغ تجاری فراهم کند. هر دوی این قالب ها بینندگان آرزو را که می خواهند بیشتر شبیه مشاهیر یا کلیشه های ارائه شده باشند ، جذب می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.