انواع تست کرونا

تست کرونا در محل نیز مانند هر آزمایش دیگری، با روش‌های مختلفی قابل انجام است. در ادامه دو نوع از معمول‌ترین تست‌های کرونا را برای شما بیان می‌کنیم.

تست کرونا برای پرواز

اگر سفری داخلی یا خارجی پیش رو دارید و قبل از به انجام تست کرونا نیازمند هستید، می‌توانید از خدمات هوم کا در این زمینه بهره‌مند شوید. بر اساس مقاله‌ای که سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها منتشر کرده است، تست کرونا برای پرواز الزامات خاص خودش را دارد که باید آن‌ها را رعایت نمود. مجموعه‌ی هوم کا در این زمینه الزامات مورد نیاز را رعایت می‌کند و مورد تایید خطوط هواپیمایی داخلی و خارجی است.

تست کرونا pcr در منزل

برای این که بفهمید در لحظه مبتلا به ویروس کرونا هستید یا خیر، می‌توانید از تست پی سی آر در منزل استفاده کنید. این تست که به تست مخاطی نیز معروف است، از طریق نمونه‌گیری انتهای حلق و بزاق یا نمونه گیری انتهای بینی به وسیله‌ی سواپ پنبه‌ای انجام می‌شود. به این صورت که پرستار یا تکنسین آزمایشگاه، سواپ پنبه‌ای به وارد بینی یا حلق شما می‌کند و آن را می‌چرخاند تا بتواند به طور کامل نمونه‌گیری را انجام دهد. لازم به ذکر است که این نمونه‌گیری درد نخواهد داشت اما ممکن است باعث اذیت شدن شما شود.
در حال حاضر تست pcr دقیق‌ترین تست موجود است. اگر دوست دارید مطمئن شوید که به ویروس مبتلا بوده و ناقل آن هستید، می‌توانید از این تست استفاده کنید.

تست کرونا آنتی بادی در منزل

در این آزمایش که به آزمایش سرولوژی هم معروف است، به دنبال آنتی بادی تولید شده در بدن که برعلیه ویروس کرونا ساخته شده هستیم. آنتی بادی های تولید شده در بدن در مقابل ویروس، بر دو نوعند. آنتی بادی دسته IgM که در اوایل ورود ویروس به بدن و ایجاد عفونت توسط سیستم ایمنی بدن ساخته می‌شود. دسته‌ی بعدی آنتی‌بادی گروه IgG می‌باشد که دیرتر از دسته‌ی قبل و در واقع پس از بهبودی فرد ترشح می‌شود.

این تست از طریق نمونه‌گیری خون انجام می‌پذیرد. نکته‌ی مهم درباره‌ی تست آنتی بادی، پایین‌تر بودن دقت آن نسبت به تست پی سی آر است. به همین دلیل معمولا متخصصان توصیه می‌کنند برای کسب نتایج دقیق‌تر،  آزمایش پی سی آر را انجام بدهید. در موارد اندکی پیش آمده که تست پی سی آر دچار خطا شده و آزمایش آنتی بادی نتیجه‌ی دقیقی را اعلام کرده‌است. به همین دلیل، این تست در بعضی مواقع به عنوان مکمل برای تست پی سی آر در نظر گرفته می‌شود.
همچنین باید این نکته‌ی مهم را در نظر گرفت که تست آنتی‌بادی برای کسب اطلاع از وضعیت حال حاضر شما به هیچ عنوان مناسب نیست و این تست صرفا سابقه‌ی مواجهه‌ی شما با ویروس را بررسی خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =