انواع سنگ های قیمتی مدل انگشتر نقره مردانه و زنانه

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

عقیق

در راستا موضوع آشنایی با نگین های با ارزش و معدنی، در میان اسم نگین های قیمتی به عقیق می رسیم که عقیق اسم گوهری شفاف و قیمتی میباشد که یقینا اقسام مات آن نیز وجود دارد. اقسام مختلف انگشتر عقیق نیز از لحاظ مادی و نیز معنوی جایگاه خیلی ویژه ای را به خویش اختصاص داده میباشد. یک نمونه کوارنز بدون شکل که به رنگهای متفاوت می باشد. نوع مرغوب و با کیفیت نگین انگشتر با سنگ عقیق به رنگ قرمز یا آلبالوئی می باشد و شبیه سنگ های ارزشی در زینت بکار میرود نمونه ای از آن که در یمن به استخراج می گردد و قرمز رنگ می باشد نامدار به عقیق یمنی یا یمانی میباشد و با همان اسم شهرت دارد که اکثرا همان گوهر تبدیل به اقسام نگین خاتم می گردد و واحدش عقیقه است. نمونه سرخگون یاقوت نیز از قیمت بالایی برخوردار می باشد و قادر است جزء یکی از گونه های نگین سیاه قیمتی قرار بگیرد. اگر به سنگ ماه تولد اعتقاد داشته باشید همان نگین انگشتر عقیق به طور تقریبی برای همه متولدین ماه های شمسی قابل استفاده میباشد. الان بیشترین اثر خویش را از نظر نجومی روی متولدین ماه های مهر، مرداد، بهمن، دی و شهریور دارد و متولدین همین ماه ها می توانند از خواص جادوئی و خاصیت ها عقیق سود ببرند و همان خاصیت ها و ویژگیهای فوق العاده میباشد که عامل می گردد قیمت نگین عقیق یا بقیه گونه های اقسام آن رقابتی گردد و مردم و به ویژه مسلمانان برای بهره بردن از خاصیت های آن اقدام به تهیه همان سنگ بکنند.
سنگ عقیق یکی از محبوب ترین گوهرها در ایران و دنیا هست و به دلیل اهمیت فواید گوهر عقیق بهره بردن از آن توصیه خیلیی گشته میباشد و با توجه به گونه های عقیق که دارنده عقیق سیاه، سرخ فام، سبز و همینطور زرد می باشدند ارزش گوهر عقیق اصل گوناگون هست و با دقت به عواملی شبیه: کمیابی، رنگ، وزن، مکان استخراج، نمونه برش، درجه شفافیت، ناخالصی ها و … میتوان بر هرکدام بهای جداگانه در نظر گرفت. ارزش گوهر عقیق سرخگون که یکی از پرطرفدار ترین نگین ها می باشد نیز به این شکل انتخاب می گردد ولی باعث تقاضای زیاد برای نمونه سرخ فام و مخصوصا گونه یمنی آن و کمیاب بودن آن ادله گشته که بها سنگ شرف الشمس اصل و نوع یمنی نسبت به بقیه اقسام آن بالاتر باشد.

فیروزه

از امام صادق (ع) در مورد فواید انگشتر نقره مردانه و زنانه فیروزه و سایر اقسام انگشتر های قیمتی روایت گردیده هست که دوست دارند هر مومنی پنج انگشتر نقره در دست داشته باشد که یکی از آن ها انگشتری با همان گوهر بابت گشایش در کارها است.
به سند شریف از مفضل بن عمر نقل میباشد که اشاره کرده اند روزی به خدمت حضرت صادق (ع) رسیدم و خاتم فیروزه ای در دست داشتم و ایشان فرمودند که ای مفضل، فیروزه سیر نور دیده های مردان و زنان مؤمنه میباشد و دور گرداننده رنجها میباشد.
در حدیثی از لیکنم رضا (ع) داریم: آدمیزادی به نزد ولیم رضا (علیه السلام) رسید و از نداشتن فرزند شکایت می نمود. حضرت فرمودند: انگشتری با سنگ فیروزه اصلی بگیر و بر آن بنویس «رب لا تذرنی فردا وانت خیر الوارثین
خاصیت ها انگشتر نقره مردانه و زنانه فیروزه موجب بی نیاز ى و دفع فقر م ى شود.
رفع مشکل فرزندآوردی
در استجابت دعا مؤثر است.
علت فتح و پیروز ى میباشد.
دورکننده رنج ها و نور دیده مردان و زنان
از سایر خاصیت ها انگشتر نقره فیروزه همان میباشد که در معالجه بعضی از بخش ها بدن که تحت هجوم میکروب ها و باکتری ها می باشند اثرگذار می باشد. همینطور پاک نماینده ی مناطق آلوده ای که در مناطقی بدن وجود دارد هم میباشد.

یاقوت

همین سنگ، شامل ارتعاشات انرژی گرم و تهییج نماینده هست.
در ارتباط خاصیت های انگشتر نقره مردانه و زنانه یاقوت از ایوان چهارم تزار روسیه نقل گشته که گوهر یاقوت سرخ فام برای قلب، مغز و حافظه خیلی اثر مثبت دارد.
در قرن سیزدهم میلادی هم پودر همین گوهر به صورت آسیاب گشته، یک نسخه تجویزی معمول برای معالجه مشکلات کبدی بود. در قرن های ۱۵-۱۶ نیز، این سنگ و انگشتر آن را جهت دفع سموم به کار گیری می گرفتند. گفته گشته در زمان باستان وقتی کسی آن را به پوست خویش می مالید، تصور می نمود قدرتی جوانی و حیات را جذب می نماید.
از فواید خرید انگشتر یاقوت جهت فرو نشاندن شک و تردید و کمک دهنده انسان در برابره با اضطراب به کار گیری می نمایند. بطور کلی از فواید یاقوت سرخگون می توان به ایجاد القای اعتماد به نفس، حس نوع دوستی، همراه آوردن شجاعت و دلاوری، رغبت برای زندگی، اعتماد و رضایت اشاره کرد.
همان سنگ برترین گزینه برای زدودن سر رنج است. برای آرامش پیدا کردن، یک تیکه از همین نگین را بر روی چشم خویش قرار بدهید و در مکانی خلوت دراز بکشید. یک تکه از همان سنگ را به مدت دو ساعت داخل مقداری آب ولرم قرار داده و سپس آن را به مدت چهل دقیقه در خورشید و بعد از آن به مدت بیست دقیقه بر روی چشم خویش بگذارید. همینطور انسان باید در همین مدت زمان در مکانی خلوت دراز بکشد تا ارتعاشات و انرژی های شفابخش وارد میدان مغناطیسی اطراف بدن گردد.
همینطور در تاریخ اسلام نقل گشته میباشد که حضرت علی (علیه السلام) چهار انگشتر داشته اند که یکی از آنها از این نگین گران قیمت بود و آن را به علت نجابت و شرافت در دست می داشتند.
همینطور پیامبر خطاب به امام حسین (علیه السلام) فرمودند: که انگشتر یاقوت و عقیق را به دست کن که فرخنده و مبارک هست و هرگاه کسی به آنها نگاه کند نور چشمانش زیاد می گردد و یک رکعت نماز با آن دو، مقابل با هفتاد رکعت نماز خواندن بدون همان گوهر هاست

دیگر سنگ ها

انواع دیگری از سنگ ها وجود دارند که بسیار مورد استفاده قرار میگیرند و استفاده از انگشتر نقره مردانه و زنانه این سنگ ها نیز بسیار رواج دارد. سنگ هایی همچون یاقوت و زبرجد و گارنت و زمرد و الکساندریت و آمیتیست و یشم و توپاز و ….

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.