اهمیت شستشوی معده در مسمومیت های شدید

یکی از مواردی که پزشکان در هر روز با آن مواجه می شوند مسمومیت است. مسمومیت یکی از مواردی است که باید به صورت اورژانسی به آن رسیدگی شود. در صورتی که پزشک به موقع به داد چنین فردی نرسد معلوم نیست که چه بلایی بر سر وی می آید. و ممکن است حتی جان بیمار از دست برود و فوت کند. پس اهمیت فوریت در درمان بسیار مهم است. و پزشک از روش های مختلفی می تواند برای درمان عمل نماید.

یکی از متداول ترین روش هایی که همه پزشکان به صورت سریع از آن استفاده می کنند شستشوی معده است. به این صورت و به این معنا که معده از هر ان چه هنوز در آن هست پاک سازی می شود. و در واقع محتویات دخل معده بیمار خارج می شود. البته که پاکسازی معده نیز باید سریع انجام شود. در غیر این صورت چیزی که بیمار خورده است ممکن است هضم شود و باعث اثرات منفی شود.

گاهی بیمار چیزی فاسد به مانند غذایی فاسد خورده است. و اگر همان لحظه معده بیمار پاک شود خوراکی فاسد شده هضم نمی شود و به بدن کم ترین اسیب را می زند. گاهی نیز چیزی به کسی می خورانند که به وی اسیبی برسانند. و در این صورت نیز باید هر چه سریع تر پزشک برای خارج کردن محتویات معده اقدام نماید. به کمک سوند فیدینگ محتویات داخل معده خارج می شود. این وسیله یک لوله است که می تواند برای بیرون کشیدن محتویاتی که در داخل معده بیمار است به پزشک کمک کند.

در صورتی که متوجه مسمومیت شدید باید هرچه سریع تر به یک مرکز اورژانس مراجعه کنید. همه بیمارستان ها یک قسمت حرفه ای به نام اورژانس دارند که به چنین مواردی خیلی سریع رسیدگی می کنند. و اگر دیر مراجعه شود معده طبق روال عادی هر آن چه هست را هضم می کند. و ممکن است خطراتی گریبان گیرش شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =