اهمیت لوسیون برای افرادی با پوستهای خشک

پوستهای خشک یکی از انواع پوستی هستند. همان طور که می دانید پوست انسان در انواع گوناگون وجود دارد. برخی پوستهای نرمال، برخی چرب، برخی خشک و برخی مختلط دارند. میزان نگهداشتن آب در هر پوستی و میزان ترشح چربی در هر پوستی با پوستی دیگر تفاوت هایی دارد. پوست ما در هر کدام از این انواع باشد نیاز به مراقبت دارد. و مراقبت های لازم هر پوست نیز ممکن است کمی با دیگری فرق داشته باشد. پوستهای خشک مراقبت بیشتری نیاز دارند. این پوستها باید به آبرسانی و تامین رطوبت توجه بیشتری داشته باشند. پوستهای خشک مستعد این هستند که به پیری زود رس دچار شوند. باید مرطوب کننده ها و آبرسانهای بیشتری استفاده کنند.

خیلی از ما از پوست صورتمان خوب مراقبت می کنیم. اما غافل از پوست بدن هستیم و ممکن است پوست بدنمان حال و روز خوبی نداشته باشد. افرادی با پوستهای خشک ممکن است در پوست بدن و کمرشان نیز خشکی هایی احساس کنند. این خشکی ها پس از حمام احتمالا بد تر هم می شود. کسانی با پوستهای خشک نباید از هر محصولی برای شست و شوی بدن خود استفاده کنند. استفاده از صابون اصلا به این افراد توصیه نمی شود. بهترین چیزی که می توانند با آن تن و بدنشان را بشویند شامپهای بدن کرم دار است. محصولاتی که به صورت اختصاصی برای این پوستها طراحی و تولید شده اند.

اگر جزو افرادی هستید که پس از حمام کردن پوستتان خشک می شود بهتر است از لوسیونها غافل نشوید. استفاده از یک لوسیون پوست خشک می تواند پوست شما را به طرز معجزه آسایی نرم و لطیف کند. کافی است پس از این که استحمام شما تمام شد به سراغ لوسیونتان بروید. مقداری از آن را بر روی کف دست بریزید. سپس پوست بدن را با آن ماساژ دهید و آغشته به لوسیون کنید. لوسیونها رقیق تر از کرمهای مرطوب کننده هستند. بدین خاطر که بشود آن ها را خوب بر روی پوست بدن پخش کرد. پخش رقیق بودن آنها به دلیل عدم کیفیت کالا نیست. یک لوسیون باید این چنین باشد. اگر غلیظ باشد به راحتی نمی توان با تنها مقدار کمی از آن کل بدن را مرطوب کرد.

البته که از رطوبت رسانی به پوست صورت خود هم غافل نشوید. یک کرم مرطوب کننده پوست خشک خوب هم داشته باشید تا برای صورت خود استفاده کنید. صورت به دلیل حساس تر بودن و نازک تر بودن گاها به مراقبت های بیشتری نیاز دارد. پس بیشتر برای صورت خود کرم استفاده کنید. پوست صورت در مقابل آفتاب نیز قرار می گیرد. و هم چنین آلودگی های مختلف ممکن است به آن آسیبی برسانند. بدیهی است که نیاز باشد برای مراقبت کردن از آن وقت و زمان خوبی را صرف نمایید.

بد نیست یادآوری کنیم که بیش از حد نیز حمام نکنید. برخی از پوستهای خشک عادت دارند هر روز حمام کنند. عادت دارند مرتب کیسه بکشند. کیسه کشیدن بدترین کاری است که می شود با پوست و به خصوص با این پوستهای کم آب و حساس کرد. اگر نیاز به لایه بردار ها دارید بهتر است از کرمهای لایه بردار صنعتی استفاده کنید. در غیر این صورت پوست شما هر روز حال و روز بد تری پیدا می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.