اپل واچ سری ۶ و سری ۶ پرو به زودی رونمایی می‌شوند

مدتی است که شایعاتی در مورد اپل واچ سری ۶ و سری ۶ پرو مطرح شده است. چند روز قبل یکی از افشا گران حوزه فناوری و تکنولوژی به نام جان پراسر تاریخ رونمایی و عرضه این دو محصول شرکت اپل را فاش کرده است.

 البته گفته های این فرد را تنها می ‌توان به عنوان یک شایعه در نظر گرفت زیرا او هفته قبلی نیز فاش کرده بود که شرکت اپل قصد دارد در این هفته از اپل واچ و آیپد ایر رونمایی کند. اما این اتفاق نیفتاد. اما با وجود این موضوع این فرد یکی از مشهور ترین افشاگرانی است که در حوزه فناوری و تکنولوژی فعالیت می‌کنند. و بسیاری از خبرهایی که او منتشر کرده تاکنون درست بوده است.

 اپل واچ سری ۶

 محصول جدید شرکت اپل به عنوان یک ساعت مقرون ‌به ‌صرفه نام جدیدی را به خود اختصاص نداده است. از نظر قیمت این محصول به عنوان جایگزینی برای اپل واچ سری ۳ در نظر گرفته شده است. اما از نظر طراحی ظاهری می‌توان آن را نسخه ارتقا پیدا کرده اپل واچ سری ۴ در نظر گرفت. به گفته جان پراسر جیپ مورد استفاده در این محصول M9 نامیده می‌شود.

 البته این تنها یک نام رمز است که شرکت اپل برای پردازنده ی جدید خود که در ساعت ‌های هوشمند از آن استفاده می‌کند، مورد استفاده قرار می دهد. البته این موضوع را نیز می‌توان مورد توجه قرار داد کوپرتینویی‌ها، پردازنده‌های جدید در سیری M ، جدیداً تولید کرده‌اند. و قصد دارند که از آن در ساعت ‌های هوشمندی که تولید می‌کنند استفاده کنند. تغییرات شرکت اپل بر روی محصول جدید خود:

 تغییرات شرکت اپل بر روی محصول جدید خود:

شرکت اپل قصد دارد برای این که بتواند هزینه خرید این مدل ساعت را نسبت به اپل واچ ۴ کاهش دهد. ویژگی اندازه گیری نوار قلب را از روی اپل واچ سری ۶ حذف کند. البته این قابلیت برای کاربرانی که از این ساعت‌ها استفاده می‌کنند اهمیت چندانی ندارد . زیرا در بیشتر کشورها این قابلیت غیر فعال است.

 شرکت اپل همچنین احتمالاً نمایشگر همیشه روشن اپل واچ ‌ها را از روی اپل واچ سری ۶ حذف می‌کند. البته به نظر نمی‌رسد که بخاطر حذف این قابلیت‌ها و ویژگی‌ها هزینه‌ای که باید برای خرید این ساعت‌های هوشمند پرداخت شود، کاهش پیدا کند. اولین ساعت هوشمندی که دارای ویژگی نمایشگر همیشه روشن بود اپل واچ سری ۵ بود که توسط شرکت اپل رونمایی و عرضه شد. اما با خبرهای منتشر شده به نظر می‌رسد که محصول جدید و مقرون به صرفه شرکت اپل قرار نیست با این ویژگی به بازار عرضه شود.

 

 اندازه‌های اپل واچ سری ۶:

 طبق آن چیزی که جان پراسر عنوان کرده است؛ شرکت اپل ۴ نسخه از اپل واچ سری ۶ را درد دستوره کار خود برای تولید قرار داده است این چهار نسخه شامل:

  •  اولین ساعت با اندازه ۴۰ میلیمتری که در آن از جی پی اس با نام رمز N140S معرفی و رونمایی می‌شود.
  •  دومین ساعت با اندازه ۴۰ میلیمتری که در آن از اینترنت سلولار با نام رمز N140B قرار است که معرفی شود.
  •  و دو مدل دیگر با اندازه‌های ۴۴ میلیمتری که با رمزهای N142S و N142B رونمایی و عرضه می‌شوند.

 

 این محصول جدید شرکت اپل قرار است به عنوان یک محصول پرچمدار از این شرکت به شمار برود. و جانشین اپل واچ سری ۵ باشد.

اپل واچ سری ۶ پرو

 این محصول جدید شرکت اپل قرار است به عنوان یک محصول پرچمدار از این شرکت به شمار برود. و جانشین اپل واچ سری ۵ باشد. همانطور که از خبرها متوجه شده‌ایم نام این محصول اپل واچ پرو است. اما این امکان وجود دارد که در هنگام معرفی رونمایی و عرضه آن به بازار نامه دیگری بر روی آن گذاشته شود. جان پراسر در مورد ویژگی‌های سخت افزاری محصولات جدید شرکت اپل چیزی بیان نکرده است. اما با توجه به گزارشاتی که در مورد این دو محصول منتشر شده است؛ حدس می‌زنیم که بیشترین تغییر سخت افزاری که این محصول با آن روبرو شده است، اضافه شدن یک سنسور برای سنجیدن حداکثر اکسیژن مصرفی خون می‌باشد.

 

ویژگی‌های اپل واچ‌های جدید شرکت اپل:

با توجه به نوع عملکرد ساعت‌ های هوشمند شرکت اپل در حوزه ویژگی‌ها و قابلیت‌های پزشکی، تصور می‌کنیم که با اضافه شدن سنسور جدید که می‌تواند حداکثر اکسیژن مصرفی خون کاربران را بسنجد. این ساعت هوشمند می‌تواند توصیه‌های بهترین را به کاربران و صاحبان خود ارائه دهد. و همچنین می‌تواند اطلاعات کامل‌تر و جامع‌تری را درباره سلامتی آن‌ها در اختیارشان بگذارد.

 از دیگر قابلیت‌هایی که اپل واچ سری ۶ پرو دارای آن است می‌توان به قابلیت پایش خواب نیز اشاره کرد. البته لازم به ذکر است که این ویژگی برای کاربرانی که ساعتهای قدیمی‌تر اپل را نیز دارند با آپدیت سیستم عامل watchOS 7 نیز عرضه می‌شود. و آنها هم می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.

 اپل واچ‌ هایی که در حال حاضر در بازار وجود دارند. و مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرند. از نظر عملکرد سخت افزاری به عنوان بهترین گزینه‌های موجود در بین ساعت‌های هوشمند به شمار می‌روند. اما این احتمال وجود دارد که شرکت اپل پردازنده مورد استفاده در این ساعت‌های هوشمند را مانند سال‌های قبل ارتقا دهد. اما سال گذشته تفاوتی بین نسل ۴ و ۵ این ساعت‌های هوشمند مشاهده نکردیم؛ این موضوع باعث ناراحتی کاربران این محصولات شد. شاید این موضوع باعث شود امسال با پردازنده‌های پیشرفته‌تری در این محصولات مواجه شویم.قرار است که در روز سه شنبه یعنی ۲۵ شهریور ماه در طی مراسم Time Flies معرفی و رونمایی شوند.

 تاریخ رونمایی:

 طبق آن چیزی که جان پراسر عنوان کرده است محصولات جدید شرکت اپل که شامل اپل واچ سری ۶ و سری ۶ پرو می‌شود قرار است که در روز سه شنبه یعنی ۲۵ شهریور ماه در طی مراسم Time Flies معرفی و رونمایی شوند.

 قیمت اپل واچ سری ۶ و سری ۶ پرو:

 در مورد قیمت این دو محصول جدید شرکت اپل چیزی منتشر نشده است. اما در حال حاضر اپل واچ سری ۳ با قیمتی معادل ۲۰۰ دلار و اپل واچ سری ۵ با قیمتی معادل ۴۰۰ دلار در بازار به کاربران فروخته می‌شود. اپل واچ سری ۶ و سری ۶ پرو نیز احتمالاً با قیمتی کمی گران‌تر نسبت به این دو ساعت هوشمند روانه بازار می‌شود. اما بعضی از افراد معتقد هستند که شرکت اپل قیمت تقریباً مشابهی را برای محصولات جدید خود تعیین خواهد کرد. ولی با توجه به سابقه این شرکت باید منتظر افزایش قیمت در محصولات آن باشیم.

 تاریخ عرضه محصولات:

اگر واقعاً سه شنبه شرکت اپل است محصولات جدید خود رونمایی کند. احتمالاً از روز جمعه پیش فروش ساعت‌های هوشمند خود را آغاز می‌کند. و احتمالاً در تاریخ ۲۵ سپتامبر یا ۴ مهر محصولات جدید خود را به صورت رسمی به بازارهای جهانی عرضه خواهد کرد. برای خرید گوشی موبایل می‌توانید به سایت مربوطه سر بزنید. 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =