ایرادات و نگهداری صحیح از کرکره برقی

کرکره های برقی به دلایل مختلفی می توانند عیب های مختلفی را ایجاد کنند. هنگامی که مشکلی را تجربه می کنید، مهم است که بدانید چگونه باید به آن پاسخ دهید تا مشکل را برطرف کنید، یا حداقل آن را بدتر از آنچه هست نکنید. همانطور که در زیر در مورد انواع مختلف ایرادات کرکره برقی صحبت خواهیم کرد، اغلب لازم است که یک متخصص، تعمیرات پیچیده را انجام دهد. اما در این بین، در اینجا ایرادهای رایجی که احتمالاً در مورد کرکره های غلتکی با آنها مواجه خواهید شد و نحوه رفع آنها آورده شده است.

از دست دادن منبع تغذیه

اولین چیزی که در هنگام نقص در کرکره باید چک کنید، منبع تغذیه است. اگر شاتر به طور ناگهانی از کار بیفتد، به احتمال زیاد برق قطع شده است. برای شروع باید فیوز موجود در کنترل پنل و همچنین برد قطع کننده برق را بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید. می‌توانید از یک پشتیبان با باتری استفاده کنید تا آن را دوباره راه‌اندازی کنید تا زمانی که برق اصلی دوباره کار کند.

تجمعی از خاک و آوار

اگر اجازه دهید کثیفی و زباله در شاتر شما جمع شود، مشکل در نهایت قابل توجه خواهد بود. درب شروع به حرکت و عملکرد کمتری می کند و ممکن است کاملاً از حرکت باز بماند. برای از بین بردن کثیفی ها باید از یک برس سفت استفاده کنید و همچنین می توانید برای سهولت حرکت درب از گریس استفاده کنید. اگر مشکلات همچنان ادامه داشته باشند، تراز بودن درب نیز ممکن است مشکل ساز باشد.

آسیب ساختاری

درب کرکره های برقی شما ممکن است به درستی کار نکند اگر نوعی آسیب ساختاری رخ داده باشد. بنابراین اگر مشکل دارید، این نوع آسیب را بررسی کنید. برخی از فرورفتگی ها را می توان برطرف کرد، اما مشکلات بزرگتر ممکن است نیاز به تعویض قطعات آسیب دیده داشته باشد. هنگام نصب قطعات جدید، اطمینان از درست بودن تراز قبل از اتمام کار ضروری است.

خرابی موتور

موتورها در هر لحظه ممکن است از کار بیفتند و این یک عیب رایج است که مردم با کرکره‌های خود تجربه می‌کنند. تعمیر موتور کرکره برقی می تواند به موتور کمک کند تا دوام بیشتری داشته باشد و مشکلات را زودتر تشخیص دهد تا بتوان آنها را برطرف کرد. اگر موتور به طور کامل خراب است، جایگزین کردن آن با یک موتور جدید ممکن است تنها گزینه باشد.

اشکال در سنسور

اگر در باز شدن و بسته نشدن شاتر مشکل داشته اید، می تواند نشانه ای از وجود مشکل در سنسور باشد. این اغلب به ساییدگی و پارگی نوار لاستیکی که در امتداد پایین کرکره قرار دارد مرتبط است. همانطور که در طول زمان فرسوده می شود، می تواند سفت شود. تعمیر یا تعویض نوار لاستیکی ممکن است کمک کند. گاهی اوقات مشکلات سنسور را می توان با تعویض باتری نیز برطرف کرد.

اهمیت سرویس و تعمیرات حرفه ای

توصیه می شود کرکره های برقی خود را به طور منظم بررسی و سرویس کنید. با انجام این کار، می توانید مشکلات را زودتر تشخیص دهید و با آنها برخورد کنید. اگر مشکلی را مشاهده کردید که باید برطرف شود، مطمئن شوید که هر گونه تعمیرات پیچیده را توسط متخصصان واجد شرایطی که می دانند در حال انجام چه کاری هستند انجام می دهید.

شاید جالب باشد بخوانید :

توصیه های بالا باید اصول اولیه آنچه را که باید در مورد رفع این مشکلات رایج بدانید در اختیار شما قرار می دهد، اما برای کمک بیشتر، مهم است که به متخصصان تکیه کنید.

کرکره های غلتکی چقدر برای ایمن سازی محل شما و کاهش خطر صدمات ارزشمند هستند؟

هر شخصی به امنیت محل خود فکر می کند، اما محافظت از وسایل خود در برابر اجزای مختلف مضر خارجی مانند سرقت به آن راحتی که فکر می کنید نیست.

این کرکره‌ها برقی هستند که ویژگی‌های شگفت‌انگیزی را به شما ارائه می‌دهند. اگر کرکره های برقی نصب می کنید، این کرکره ها حداکثر استحکام و نگهداری کم را نیز به شما ارائه می دهند . با این حال، اگر هر نوع مشکلی در کرکره خود پیدا کردید، باید با متخصصین ما برای تعمیر کرکره تماس بگیرید .

چگونه بر خطر آسیب غلبه کنیم؟

در صورت استفاده از کرکره های برقی باید بدانید که چگونه بر خطر آسیب دیدگی غلبه کنید. دو نوع کرکره مانند کرکره دستی یا برقی وجود دارد. برای کاهش خطر آسیب، باید از کرکره برقی استفاده کنید. خوب، دسترسی به این کرکره ها با کمک ریموت یا سوئیچ برقی نیز آسان است.

به طور معمول، کرکره های برقی ظرفیت کافی برای بلند کردن دارند، بدون شک، این کرکره ها محافظت و امنیت بهتری را برای شما به ارمغان می آورند، اما گاهی اوقات، این موارد شما را به آسیب های تهدید کننده زندگی می رساند.

روش کار کرکره برقی

عملکرد سوئیچ کلید: در این حالت عملکرد، یک کلید در جایگاه قرار می گیرد و سپس در جهت فلش می چرخد. علاوه بر این، می‌توانید شاتر را به‌عنوان نگهدارنده برای اجرای اپراتور سفارشی کنید،  به این معنی که کلید را می‌توان در موقعیت روشن نگه داشت، در حالی که می‌خواهید با کرکره غلتکی کار کنید. و سپس اگر می خواهید انگشتان خود را از کلید بردارید، سپس شاتر شما به حالت خنثی باز می گردد.

عملکرد سوئیچ راکر

این عملیات سوئیچ راکر با کلید فنری کار می کند و هیچ نوع کلیدی ندارد. به همین دلیل به این واحد بدون کلید معروف است و بقیه عملکرد این نوع کرکره ها مشابه حالت عملکرد سوئیچ کلید است. شما باید با توجه به نیازها و انتخاب های خود حالت عملیات را نیز انتخاب کنید.

واحد کنترل دکمه فشاری

در این حالت، شاترها با کمک دکمه ها کار می کنند. این دکمه ها برای کنترل جهت شاتر باید فشار داده شوند. می توانید سوئیچ را در نزدیکی کرکره کرکره ای یا هر جایی از خانه قرار دهید، جایی که با فشار دادن دکمه احساس راحتی می کنید.

علاوه بر این، شما باید بهترین شاتر را برای محل خود انتخاب کنید تا محل خود را از اجزای خارجی ایمن کنید. یا باید از افراد حرفه ای کمک بگیرید که اطلاعات زیادی در مورد همه چیز در مورد کرکره دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + دوازده =