بازاریابی دیجیتال

هر گونه بازاریابی که از دستگاه های الکترونیکی برای انتقال پیام های تبلیغاتی و اندازه گیری تأثیر آن استفاده می کند بازاریابی دیجیتال نام دارد. در عمل بازاریابی دیجیتال معمولاً به کمپین های بازاریابی اشاره می کند که در رایانه ، تلفن یا سایر دستگاه ها اجرا می شوند. این نوع تبلیغات می تواند انواع مختلفی داشته باشد. از جمله فیلم آنلاین، تبلیغات نمایش داده شده و پست های رسانه های اجتماعی. بازاریابی دیجیتال اغلب با “بازاریابی سنتی” مانند تبلیغات مجلات، بیلبوردها و پست مستقیم مقایسه می شود.

آیا می دانستید روزانه بیش از ۳/۴ آمریکایی ها آنلاین می شوند؟ این ارقام در بین کاربران اینترنت تلفن همراه حتی بیشتر است. ۸۹ درصد آمریکایی ها حداقل روزانه آنلاین می شوند و ۳۱ درصد تقریباً دائماً آنلاین هستند. به عنوان یک بازاریاب استفاده از دنیای دیجیتال با حضور تبلیغات آنلاین تجربه بهتری را برای مخاطبان به همراه دارد.

یکی از بخش های مهم خدمات زانیم ارائه خدمات سئو و دیجیتال مارکتینگ به کسب و کار های آنلاین است. ما همچنین برای مهاجرت کسب و کار ها از فضای سنتی به بازاریابی آنلاین برنامه های دقیق و کاملی داریم. برای بهینه سازی سایت می توانید در کامل ترین چک لیست سئو استفاده کنید.توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با دیجیتال مارکتینگ در این مقاله همراه ما باشید و سوالات خود را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال که بازاریابی آنلاین نیز نامیده می شود ، تبلیغ برندها برای ارتباط با مشتریان بالقوه با استفاده از اینترنت و سایر اشکال ارتباطات دیجیتالی است. این شامل نه تنها ایمیل ، رسانه های اجتماعی و تبلیغات مبتنی بر وب ، بلکه پیام های متنی و چند رسانه ای به عنوان یک کانال بازاریابی است. در اصل اگر یک کمپین بازاریابی شامل ارتباطات دیجیتالی باشد بازاریابی دیجیتال است.

 

بازاریابی دیجیتال B2B در مقابل B2C

بازاریابی دیجیتال برای شرکتهای B2B و B2C کار می کند ، اما بهترین راهکار ها برای هر یک متفاوت است. مشتریان B2B فرایند تصمیم گیری طولانی تری دارند و بنابراین قیف های فروش طولانی تری دارند. استراتژی های ایجاد رابطه برای این مشتریان بر مبنای اصول رسمی تر بنا می گردد. در حالی که مشتریان B2C تمایل دارند به پیشنهادات و پیام های کوتاه مدت بهتر پاسخ دهند.

معاملات B2B معمولاً بر اساس منطق و شواهد است. همان چیزی که بازاریابان دیجیتال B2B ماهر ارائه می دهند. محتواهای B2C بیشتر بر اساس احساسات است و بر ایجاد حس خوب در مورد خرید تمرکز می کند.

تصمیمات B2B به بیش از یک نفر نیاز دارد. مطالب بازاریابی که به بهترین نحو این تصمیمات را هدایت می کنند ، قابل اشتراک گذاری و بارگیری هستند. از سوی دیگر ، مشتریان B2C از ارتباطات یک به یک با یک نام تجاری حمایت می کنند.

البته در هر قانونی استثنا وجود دارد. یک شرکت B2C با محصولی با قیمت بالا ، مانند ماشین یا رایانه ، ممکن است محتوای آموزنده و جدی تری ارائه دهد. استراتژی شما همیشه باید بر اساس مشتری خود باشد ، خواه B2B باشید یا B2C.

 

انواع بازاریابی دیجیتال

در زمینه بازاریابی دیجیتال به همان میزان تخصصی وجود دارد که روشهای تعامل با استفاده از رسانه های دیجیتال وجود دارد. در اینجا چند مثال کلیدی آورده شده است.

بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو یا SEO ، از نظر فنی یک ابزار بازاریابی دیجیتال است. بسیاری از کاربران برای کسب اطلاعات یا خرید آنلاین یا حضوری در گوگل یا سایر موتورهای جستجو سرچ می کنند. این جستجو می تواند وی را به یکک مشتری احتمالی تبدیل کند. ممکن است وارد قیف فروش شود، در خبرنامه عضوشود، با برند ما آشنایی پبدا کند. اینها همه فوایدی است که سئو برای یک کسب و کار به همراه دارد. برای رشد کسب و کار خود در موتور جستجو و سئو حتما از چک لیست سئو زانیم استفاده کنید. این چک لیست بسیار مورد تتوجه علاقه مندان سئو قرار گرفته و حتما برای شما نیز مفید خواهد بود.

اما در نظر داشته باشید که صفحه اول گوگل جای ۱۰ سایت است. که گاهن تبلیغات بخشی از آن را نیز پر می کند. در برخی از حوزه ها تنها باید در بین لینک اول تا سوم بود تا ورودی دریافت کرد. برای برخی دیگر از حوزه

  • کیفیت محتوا
  • سطح مشارکت کاربران
  • سازگاری با تلفن همراه
  • تعداد و کیفیت پیوندهای ورودی

موارد فوق همگی عوامل تاثیر گذار در سئو وب سایت شما هستند. اما سئو فراتر از این است که در چند معیار ساده خلاصه شود. حتما با متخصص سئو حرفه ای در این زمینه مشورت کنید. همیشه در سئ. ارزش آفرینی برای مشتری را اولویت کار خود قرار دهید.

در سئو ، هیچ اصول قابل اندازه گیری یا قانون ثابتی برای رتبه بندی بالا وجود ندارد. گوگل الگوریتم خود را تقریباً دائماً تغییر می دهد ، بنابراین نمی توان پیش بینی دقیقی انجام داد. کاری که می توانید انجام دهید این است که عملکرد صفحه خود را به دقت زیر نظر داشته باشید و بر این اساس تنظیمات لازم را انجام دهید.

بازاریابی محتوایی

عامل اصلی در بازاریابی محتوا ، استراتژی مبتنی بر توزیع محتوای مرتبط و ارزشمند به مخاطبان هدف.

مانند هر استراتژی بازاریابی هدف بازاریابی محتوا جذب سرنخ هایی است که در نهایت به مشتری تبدیل می شوند. اما این کار متفاوت از تبلیغات سنتی است. به جای جلب نظر مشتریان با ارزش بالقوه از یک محصول یا خدمات ، به صورت رایگان در قالب مطالب نوشتاری ارزش ارائه می دهد.

بازاریابی محتوا بسیار تاثیرگذار است و آمارهای زیادی برای اثبات آن وجود دارد:

  • ۸۴ درصد مصرف کنندگان از شرکت ها انتظار دارند که محتوای سرگرم کننده و مفید تولید کنند.
  • ۶۲ درصد از شرکت هایی که حداقل ۵۰۰۰ کارمند دارند روزانه محتوا تولید می کنند.
  • ۹۲ درصد از بازاریابان معتقدند که شرکت آنها محتوا را به عنوان یک دارایی مهم ارزیابی می کند.

بازاریابی محتوا به همان اندازه موثر  که است اجرای آن می تواند دشوار باشد. نوشته هایی که برای بازاریابی محتوایی تولید می گردند باید بتوانند در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشند. و در عین حال افرادی را که آن مطالب را می خوانند به صورت خودجوش آن محتوا را به اشتراک بگذارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =